VoedingsBewuste ouders?

Discussion in 'Voeding' started by flippy, Oct 6, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. jingels

    jingels VIP lid

    Jul 8, 2006
    7,742
    1
    0
    Mijn zoontje zit momenteel helemaal in de philadelphia :D

    Tot jaar was het voornamelijk: bio jam, appelstroop,tartex, en geprakte banaan.
     
  2. verena87

    verena87 Bekend lid

    Dec 9, 2006
    605
    0
    0
    IK had laatst weer eens een disussie met mijn schoonzus, haar jongste zoontje is 3maanden ouders als Dayenne. Als je kijkt wat die eet:O

    Die krijgt nog steeds 3flessen opvolgmelk. taksi, druivensap, slagroomtaart, slagroom soesjes, sowieso 8(volwassenee) koekjes, brood met hagelslag ofzochocolade, frikandellen, ijs, frite, kipnuggets... Maar hij lust geen fruit:s hij krijgt trouwens wel zelf gemaakt eten maar dan wel jus erbij

    Als ikdan kiujk wat Dayenne bij mij krijgt...
    1fles op een dag, 2boterhammen met appelstroop of pate of iets anders wat hartig is, soms een rijstewafeltje, mama's zelf gemaakte eten (zonder jus) fruit in stukken als tussendoortje, en een potje fruit. EN 's avonds bio yoghert...

    Als Dayenne dalijk 1jaar word, haal ik ook echt wel een taart, waar ze in mag slaan. en ze mag misschien ook wel een klein stukje, Maar nee, geen slagroom soezen geen smarties, geen weet ik veel wat. die ene dag vind ik neit dat ik het haar kan verbieden, maar dan krijgt ze bijvoorbeeld een hapje taart, en verder alleen maar fruitstukjes ipv een koekje.
     
  3. Amom22

    Amom22 Niet meer actief

    Wow wat een eten krijgt het zoontje van je schoonzus verena! niet normaal!

    Ik doe hem op brood: veganistische bio halvarine en dan of pindakaas (puur pinda en wat olie) of wat peren/appelstroop. Af en toe eet hij eens een hapje van mijn hagelslagboterham.
    Hij eet 3 boterhammen per dag, erg veel vind ik zelf :(
    Meestal krijgt hij 's avonds om 9 uur nog honger en eet hij een hele boterham!
     
  4. jingels

    jingels VIP lid

    Jul 8, 2006
    7,742
    1
    0
    Kan geen kwaad hoor Amom, lekkere vezels voor zijn darmen!
     
  5. flippy

    flippy Actief lid

    Jul 16, 2007
    282
    0
    0
    Rotterdam
    sorry pluk ook verkerd begrepen over die fantomalt!
    Ik dacht hetzelfde als mamatje 24
     
  6. MamavEsmee

    MamavEsmee Niet meer actief

    Wat krijgt mijn kind volgens jullie opvatting dan ongezond te eten.. :)

    Vanaf 6 maanden zowel vers warm eten als uit een potje.. nu eet ze met de pot mee..

    Af en toe krijgt ze een patatje zonder zout 'sinds een maandje" ze heeft het nu 2x gehad en ze geniet hier zo van! Dit dan niet als maaltijd maar 1 frietje naast haar eigen prakkie..

    Danoontjes( baby).. jammie.. maar enkel voor de lekker.. normaliter kwark/yoghurt.

    Een nijntje koekje/rijstewafel en soms een biscuitje..

    Fruit is ze gek op! Meestal vers.. soms uit een potje.

    Brood.. jam ( light) appelstroop en chocopaste ( piepkleinbeetje) de rest lust ze allemaal niet..

    Ze doet het prima, eet goed! Wel wil ik niet dat ze al koek krijgt ( lange vingers e.d ) chips en snoep. Wil dit zo ver mogelijk voor uit schuiven. Oma's mogen haar verwennen maar dan wel met rozijntjes/rijstewafel.

    Drinken, sterk verdund biologische diksap ( is ook het enige dat ik biologische heb in huis :oops: ) Thee lust ze niet.. karnemelk weer wel, soms tussen de middag bij haar brood.

    Iedereen doet wat goed is voor zijn/haar kind..
     
  7. mama aes

    mama aes Bekend lid

    Dec 10, 2005
    684
    16
    18
    IK vind ook dat iedeer het zelf moet weten wordt er toch zo gek van dat iedeeer zich bemoeit met andere wat maakt het uit wat je nichtje eet. overal is wat voor te zeggen hier krijgt Anne echt alles ook snack als wij dat doen en ook wel eens chips ook ijs en ook snoep Alles wat ongezond is. Maar hienaast eet ze gewoon gezond ze is gek op fruit en dit heb ik nooit gedwongen Als zij smorgens geen zin in fruit heeft dan krijgt ze wat Anders Maar dit is zelden
    IK vind dat je kinderen niet alles kunt ontnemen want later komen ze toch alles tegen en dan zien ze het als verboden voedsel en dan kijken wat er gaat gebeuren.
    IK vind het prima dat mensen kinderen alleen gezond voedsel geven is erg goed voor je kindje maar hou toch alstjeblieft eens op met dat vingertje te wijzen naar andere.
    sorry is niet bedoelt om weer een rel te veroorzaken maar moest het even kwijt.
     
  8. jingels

    jingels VIP lid

    Jul 8, 2006
    7,742
    1
    0
    Hoezo, dat mag je toch vinden, dat je als ouder niet wil dat jonge kinderen opgroeien met snoep en chips?
    Heeft niets met vingerwijzen te maken.
     
  9. valhalla

    valhalla Niet meer actief

    Was een tijdje terug begonnen met potjes. Tenminste, kwa fruit, dacht gewoon fruit is nogal scherp... Ze was er wel aan toe want al maanden stopt ze alles in haar mond en zit je eten echt met grote ogen te volgen.

    Maar potjes ging juist helemaal niet goed. Nu pureer ik worteltjes (en niet heel fijn) en dan geef ik haar een lepeltje van dat spul en eet ze het lekker zelf. Gaat veel beter dan haar 'voeren'. Ook heeft ze liever een heel zure elstar-appel gepureerd dan appel-peer fruithapje. Dat vind ik wel grappig :D Ook bijt ze helemaal blij op partjes grapefruit. Was altijd wel van plan om verantwoord te gaan doen maar ze vindt het nog leuk ook :D

    Als ze koekjes straks interessant gaat vinden, wil ik haar dat echter wel gewoon geven, maar dan alleen op bepaalde tijden of dagen. En leren dat snoepen een feestje is, en geen zonde.
     
  10. flippy

    flippy Actief lid

    Jul 16, 2007
    282
    0
    0
    Rotterdam
    Ik denk dat deze topic uit zijn proportie gehaald is!
    Het was/is niet de bedoeling om te vingerwijzen maar gewoon tips
    uit te wisselen met mensen die enigzins bewust mee omgaan.

    Ja wat is voedingsbewust? Inderdaad moet iedereen het zelf weten
    maar voor mij betekent het inderdaad kleine kind nog niet laten
    wennen aan snoep/chips, te veel kleur-aromastoffen. Het gaat mij
    en denk ik wel veel mensen die ermee bezig zijn om hun kinderen
    eerst puur en gezond te leren eten, dat andere komt vanzelf wel.
    Nu nog vind ik mijn kind daar te jong voor.
    Zoals ik al eerder zei, het is veel makkelijker om een kind aan snoep
    te krijgen dan aan een gezond stuk broccoli of zoiets!
     
  11. Amom22

    Amom22 Niet meer actief

    @flippy
    Ik weet niet hoe het in NL is maar hier heb je speciale baby snacks. gemaakt van bijvoorbeeld mais, beetje olie en zoetemaispoeder eroverheen, heel lekker en toch gezond.
    Vind zelf idd ook dat als het kindje goed de groenten en fruit eet dat het wel eens wat extra's kan krijgen, maar niet elke avond ofzo. Mijn zoontje is bijv. helemaal dol op soepstengels en denkt dat dat cookies zijn :p ideaal!
     
  12. Miky

    Miky Bekend lid

    Jan 18, 2006
    604
    0
    0
    Groningen
    Onze oudste heeft ook heel lang geen snoep/chocola/patat ed gehad.
    Zeker tot hij een jaar/anderhalf was niet. Hij is nu 2 en ben er nu iets soepeler in, hij krijgt bijv. weleens patatjes als wij dat ook eten. Maar ik zorg dan altijd wel dat er ook groente bij zit. :) Snoep heb ik nooit in huis, alleen rozijntjes. Maar hij krijgt nu op een verjaardag wel eens wat kinderchippies ( pombar ).
    Fruit vindt hij heerlijk, appels/bananen en peren zijn favoriet, maar ander fruit lust hij ook wel. Hij vraagt er vaak zelf naar! Ook komkommer als tussendoortje vind hij heerlijk. Hij krijgt rijstwafeltjes, ontbijtkoek of soepstengels tussendoor. Of een krentebolletje.
    Qua avondeten lust hij eigenlijk alles wel, eet gewoon met ons mee.

    De jongste is bijna 6 maanden en krijgt nu weleens een fruithapje en groentehapjes.
    Ook bij haar zullen we zo met eten omgaan.
     
  13. Babs1977

    Babs1977 Bekend lid

    May 14, 2007
    646
    0
    0
    Heerlen
    Sofie krijgt wel eens potjes. Omdat ze ook niet alles vers lust. Maar ik probeer het wel regelmatig en vaak eet ze ook gewoon (vers) met de pot mee. Fruit eet ze meestal ook vers (banaan, druif, mandarijntje, aardbeitjes, kiwi enz). Als tussendoortje krijgt ze hier een stukje ontbijtkoek, eierkoek of rijstewafeltje. En heel soms krijgt ze ook wel een likje van mijn ijsje ofzo. Maar snoep wil ik ook niet hebben. Wij zaten laatst in een restaurant met haar en toen vroeg de serveerster of ze ook een lange vinger mocht. Het was wel heel lief bedoeld maar heb toch "nee" gezegd.
     
  14. verena87

    verena87 Bekend lid

    Dec 9, 2006
    605
    0
    0
    Ik wil niet vingerwijzen. Maar IK vind gewoon dat mijn neefje belachelijk ongezond eet voor een 1 jarige. en dit is niet sinds hij 1jaar is maar al vanaf de 3maanden zo

    En ik vind gewoon dat Dayenne dalijk ook heus wel wat snoep mag, maar er zijn ook kindjes die met een jaar of 3 al gatjes hebben, en nee dat hoeft neit aan het snoepen te liggen, maar het KAN wel.
    Wat ieder met zijn kind doet moet hij of zij zelf weten. Maar ik wil dat mijn kind wat gezond eet. Ieder zijn ding
    En dalijk gaat ze ook gewoon veel mee eten hoor, en krijgt ze ook heus een (zoutloos) frietje. Maar ze is nog geen jaar. die darmpjes...
     
  15. Tinus

    Tinus Actief lid

    Jun 18, 2007
    417
    0
    0
    Zuid-Holland
    Ik vind ook een heel groot verschil zitten in frietjes, snoep en koekjes enerzijds en potjes anderzijds.

    Potjes (van een aantal merken althans) zijn niet slecht voor de gezondheid. Er is geen suiker en zout toegevoegd (bij sommige merken helaas wel..) De smaak van groentepotjes is wel echt erg af en toe, volgens mij omdat er rijstemeel is toegevoegd. Smaakt vaak wat kartonnerig. Om die reden probeer ik potjes zo veel mogelijk te vermijden. Omdat ik het belangrijk vind dat mijn zoon verschillende (pure) smaken leert kennen. Maar soms ontkom ik niet aan een potje. Bijvoorbeeld tijdens vakantie (we zaten in een hotel, geen keuken dus) of door een verkeerd inkoopbeleid of planning (als ik in de file heb gestaan en zijn prakkie nog niet klaar heb en meneer heeft honger of ik heb weer eens niets vers in huis). Maar dit eten is in mijn ogen niet ongezond, alleen niet zo heel smaakvol.

    Verder hier geen friet en snoep en danoontjes enzo, maar ik heb vrij makkelijk praten, want die van mij is nog maar 8 maanden. Bovendien ben ik verbaal vrij sterk, dus ik vind het wel lachen als er iemand commentaar heeft op wat ik Gijs te eten geef (of liever niet geef), ben wel in voor een discussie.

    Danoontjes komen er hier sowieso niet in en Fristi wil ik ook buiten de deur houden. Gruweldegruwel. Maar op een gegeven moment komen ze toch met zulke dingen in aanraking.

    MacDonalds mijden wij zelf ook (Wij eten echt niet alle dagen heel gezond, maar áls ik dan een keertje friet eet, dan graag lekkere warme), dus ik ben bang dat Gijs daar niet zo snel zal komen.
     
  16. verena87

    verena87 Bekend lid

    Dec 9, 2006
    605
    0
    0
    Tinus, ik sluit me bij jou aan hoor. Zo heb ik het ook bij Dayenne
    Maaaaar. ik heb ooit eens een hapje geproeft van de macaonieschotel uit een bepaald merk potje, omdat Dayenne gewoon aan het kokhalzen was. Nou geen wonder, deed ik ook daarvan. vieze zooi
     
  17. pluk

    pluk VIP lid

    Dec 13, 2005
    16,246
    4,480
    113
    Maakt niet uit hoor denk ook dat ik er even bij had moeten zetten dat ik het had over toen hij 5 maanden was en niet nu ;)

    Het eerste jaar heb ik het voor mijn gevoel heel strak gehouden (maar misschien lijkt dat zo omdat de rest van de familie het heel anders doet).
    Nu ben ik wat losser.

    Het fruit blijft hier nog steeds een probleem, hij wil alleen manderijnen en druiven. Volgens de cb arts (afgelopen vrijdag geweest) moet ik me er niet druk over maken, dan gewoon lekker manderijnen laten eten.

    En natuurlijk je mag niet oordelen over anderen maar ik vergelijk vaak toch wel hoor.
    Bij familieleden is het heel normaal dat ze op 1,5 jarige leeftijd kindercola drinken, m&m's (met de pinda erin) eten, snoepjes in een la liggen waar ze vrijblijvend uit kunnen halen en het dan wel vreemd vinden dat de kids bijna niet eten en helemaal hyperdepiep zijn als ze naar bed moeten.

    Zo en nu ga ik een poepluier verschonen (krijg je van al die vezels ;) :) )

    Groetjes Anita
     
  18. jopie

    jopie VIP lid

    Aug 10, 2006
    6,030
    1
    0
    Putten
    Ik vind ook dat ik best bewust bezig ben met de etenswaar die Dylan krijgt.

    Zeker tot het 1e jaar zoutloos, nu nog steeds vaak.
    Ik heb alles vers gemaakt.
    Geen danoontjes, maar gewone yoghurt

    Maar hij krijgt nu best een patatje of een klein stukje chocola. Ik zorg er in ieder geval wel voor dat hij groente en fruit krijgt. Al eet hij z'n groente niet op :(

    Ik zie het probleem niet zo van af en toe bijv. fristi, of een happy meal. Zolang het maar geen gewoonte is.
     
  19. maja82

    maja82 VIP lid

    Jan 30, 2007
    15,508
    1
    0
    Ik zie ook in mijn omgeving (bij schoonfamilie o.a.) dat er heel makkelijk wordt gedacht over snoep/suiker/patat enz. Al voordat ik zwanger was wist ik dat ik dit niet zo zou willen met mijn kind. Ik zie het nut er ook nog niet zo van in. Als je ze went aan al dat lekkers zullen ze er ook meer om vragen lijkt me. Soepstengels, rijstwafels, ontbijtkoek, fruit, is allemaal lekker en gezond. Mijn neefje en nichtjes krijgen echter dropveters, chocoladekoekjes en speculaas als tussendoortje. Prima als zij dat zo willen doen maar ik wil dat dus niet.
    Wat me moeilijk lijkt is als mijn dochter straks wat ouder is en we zijn daar op visite en de kids krijgen lekkere dingen toegestopt. Kan je dan zeggen 'nee, dat mag ze niet' ? Het lijkt me voor mijn dochter zelf dan ook niet leuk dat alle kindjes lekkere dingen mogen eten en zij niet. Een paar chippies dan of een koekje zal ik echt geen probleem van maken maar als ik zie wat die kinderen allemaal krijgen..
    Hoe gaan jullie daar mee om? Kan ik me vast voorbereiden ;)
     
  20. Pendrag

    Pendrag VIP lid

    Jul 26, 2006
    6,458
    1
    0
    @maja: vroegtijdig 'afspreken' hoeveel ze mogen. En als ze nog wat ouder zijn, kun je prima uitleggen dat andere kindjes een andere papa en mama hebben en dus andere dingen wel/niet mogen. En af en toe gewoon laten gaan. Als de dagelijkse kost gezond is, vind ik het persoonlijk niet zo erg als ze af en toe helemaal los gaan aan ongezonde dingen.
     

Share This Page