Voorkeur pijnbestrijding

Discussion in 'De bevalling' started by Spring, Mar 3, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
?

Voorkeur pijnbestrijding

  1. Ruggenprik (epidurale analgesie)

  2. Ruggenprik waarmee ik kan bewegen (walking epidural)

  3. Injectie(s) met pethidine

  4. Pompje met remifentanil

Multiple votes are allowed.
Results are only viewable after voting.
  1. Zara75

    Zara75 VIP lid

    Jul 10, 2007
    12,033
    6,135
    113
    Happyland
    Ik heb btw nog nooit gehoord van een ruggeprik waarmee je nog wel kunt lopen.
    Iemand hier ervaring mee??
     
  2. MLkids

    MLkids Niet meer actief

    2x een epidurale gehad die niet werkte (alleen de eerste 5 minuten half en daarna helemaal niet meer!)! Wel last van hoofdpijn en rugpijn nadien! En omdat ik aan alle apparatuur lag (auto. bloeddruk meter, infuus, drukkatheter, katheter, electrode op het hoofde etc..) kon ik geen kant op om mijn weeen op te vangen!!!!

    1x pompje gehad: JOEPIE!!!!!!!!!!!
     
  3. MLkids

    MLkids Niet meer actief

    JA! Hier ook gevraagd of ik hem mee naar huis mocht nemen. Mocht niet:x

    Was ook echt wel even betoeterd toen hij uit moest tijdens het persen maar het effect was ook echt meteen weg!

    Ik zei nog: Maar ik heb helemaal geen persweeen hoor!:D (lag dat te grommen want de persweeen waren in alle hevigheid aanwezig hahaha!)
     
  4. Zomerrr

    Zomerrr VIP lid

    Jun 5, 2011
    5,097
    503
    113
    Ik heb een ingeleide bevalling zonder pijnbestrijding gehad maar ik wou echt geen ruggenprik!
     
  5. JosieJ

    JosieJ Niet meer actief

    Hier ook helemaal fan van het pompje!!! Bij de eerste een keizersnee, vond de ruggenprik toen niet pijnlijk ofzo, maar ben net bevallen van de 2e vaginaal en vond een ruggenprik ook wel weer wat overdreven. Ik heb het pompje bij 8 cm ontsluiting gekregen omdat ik toen ook extra van dat spul (oxidinges ofzo :)) kreeg om te weeën sterker te maken en sneller te laten komen. Heeeeeerlijk, ik werd er wel een beetje wazig van maar kreeg alles verder goed mee hoor, en het hielp hier echt goed tegen de pijn!
     
  6. meid

    meid Fanatiek lid

    Oct 14, 2010
    1,259
    0
    0
    bij de eerste heb ik een spuit in mijn been gehad, wat dat precies was weet ik niet, maar werd er moe van. [vond dat niet een fijne ervaring]

    en bij de jongste heb ik helemaal niks gehad.........en echt 10keer beter!
    echt het is echt niet nodig om bij een normale bevalling pijnbestrijding te krijgen, valt reuze mee!

    maargoed ik heb dan ook niks te klagen met een bevalling van 6uur en van 4 uur vanaf het eerste pijntje tot de geboorte.

    succes met je plan schrijven.
     
  7. Fleems

    Fleems Actief lid

    May 31, 2011
    234
    0
    0
    NULL
    NULL
    Die prikken in het been zijn vreselijk tijdens de bevalling! Bij de geboorte van mijn 2e dochter gehad in 2011, wat een ellende. In het ziekenhuis waar ik ga bevallen geven ze het inmiddels ook niet meer door de negatieve ervaringen.
    Ik was idd ook zo stoned als een garnaal viel tussen elke wee in slaap om vervolgens steeds wakker te schrikken van de pijn en niet te kunnen puffen, waardoor ik de weeën niet goed op kon vangen. Had ook geen kracht om te persen. Voor mij geval perste ik zo hard als ik kon, maar in werkelijkheid lag ik er bij als een dweil.

    Ruggeprik werkte bij mijn eerste bevalling niet, dus dat zie ik ook niet meer echt zitten. Denk dat mijn voorkeur deze keer juitgaat naar gewoon geen pijnbestrijding. Maargoed, soms bedenk je je op het moment zelf natuurlijk..
     
  8. enjoyce

    enjoyce Bekend lid

    Dec 15, 2011
    712
    0
    16
    Female
    Helaas, geven ze geen pompje in het zh, waar ik naartoe zou gaan wanneer dit nodig is! wel ruggenprik of pethidine.
    Liever niets maar mijn voorkeur ging uit naar het pompje!
     
  9. beccie

    beccie Niet meer actief

    ik heb ook een pompje gehad, ik was er erg blij mee,
    ik werd wel stoned, had gekke verhalen. maar ondertussen kan ik me echt alles nog herinneren.
    ik heb er hele leuke herinneringen aan eigenlijk.
    een ruggenprik lijkt mij doodeng, dus dat wil ik niet.

    bij de 2e ga ik het zonder proberen, maar word het me teveel wil ik weer zon pompje :)
     
  10. Leliana

    Leliana Niet meer actief

    Pompje gehad bij tweeling. Wat een HEL. Ik weet niks meer van mijn bevalling, zo stoned was ik er van. En van wat ik mij nog wel kan herinneren heb ik gewoon nog pijn gehad. Weliswaar iets milder maar toch .. De eerste is toen via de natuurlijke weg geboren.. weet ik bijna niks meer van.. :( ! De tweede moest met spoed gehaald worden via een KS. Weet ik ook bijna niks meer van! Rotpompje.. Gelukkig heb ik veel foto's!

    Bij de jongste (ook ingeleid) heb ik na 3 uur om een ruggenprik gevraagd. Wat een verlossing! Ging toen ook in een uur van 5 naar 10 cm! :D Ik weet alles nog en het was echt een droom bevalling! :D

    Wist trouwens ook niet dat er 2 verschillende vormen van een ruggenprik waren.
    Toen mijn jongste net een uur op de wereld was liep ik alweer rond. Het verplegend personeel vond dat toen zo raar omdat dat schijnbaar helemaal niet zo vlot kan na een epidurale..?
    Wist ik veel.. ik wilde gewoon naar huis! :p
     
  11. Athina

    Athina VIP lid

    Oct 31, 2007
    23,809
    3,339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Bij de 1e pethidine en daarna (5 uur later, toen de pethidine niet meer werkte) alsnog een ruggenprik. Geen nare herinneringen aan de pethidine, alleen dat hij niet lang genoeg werkte ;) .

    Bij de 2e wederom pethidine- wat werd ik daar héérlijk ontspannen, doezelig van tussen de weeen!- toen ging de ontsluiting in 1,5 uur tijd van 2 cm naar volledige uitsluiting :)

    Ik vond de pethidine dus wel prettig. Bij de 2e zat er telkens maar 1 a 1,5 minuut tussen de weeen, maar tussenin was ik zó relaxt, hoe kort ook, dat was echt heerlijk.

    Wanneer de bevalling weer net zo lang als bij de eerste had geduurd (19 uur) dan was een ruggenprik de volgende optie wederom.
     
  12. sillytoppertje

    sillytoppertje Nieuw lid

    Mar 7, 2013
    2
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hallo
    Heb bij mijn eerste bevalling geen pijnbestrijding gehad maar toen ik een weeenzee over me heen kreeg had ik het graag gehad maar was te laat.

    Bij mijn tweede bevalling van te voren afgesproken ruggeprik ik had van huis naar ziekenhuis al goeie weeen en kwam aan en vroeg meteen ruggeprik kreeg hem vrij vlot en wist niet dat het ook zo kon gaan echt geweldig! Wat ben ik blij dat ik dat heb gedaan je voelt je benen gewoon je voelt je persweeen ik heb het ervaren als een droombevalling echt waar. Kon me meisje zelf pakken dat was echt bijzonder mooi:) ruggeprik zetten heb ik niets van gemerkt
    Sucses met je beslissing
     
  13. Saar22

    Saar22 Niet meer actief

    Ik wilde thuis bevallen zonder pijnbestrijding. Helaas is het een ziekenhuisbevalling geworden. En helaas bij 3 cm persweeën en heb ik om pethidine gevraagd zodat ik kon ontspannen.
     

Share This Page