Vruchtbaarheid erfelijk??

Discussion in 'Zwanger worden' started by firefly, Apr 20, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. firefly

    firefly Fanatiek lid

    Jan 29, 2010
    1,845
    1
    38
    Dag meiden !

    Van het weekend hebben we te horen gekregen dat mijn schoonzus zwanger is. Nog pril, maar echt super leuk voor d'r !!
    Nu zei ze gisteren, dat ze had gehoord dat als je moeder snel zwanger raakte, jij dat ook bent. Ze is dus 6 maanden bezig geweest. Vrij vlot dus. Ik ben daarintegen al bijna 1 jaar met de pil gestopt, en nog geen resultaat.
    Ik weet dat mijn moeder ook niet makkelijk zwanger raakte.
    Nu maak ik me er dus zorgen om, wie heeft hier ook ervaring mee?
     
  2. Ukkepukkie

    Ukkepukkie Niet meer actief

    Ik hoop niet dat dat zo is.. Bij mijn moeder was het 6jr:)
     
  3. lydia1986

    lydia1986 VIP lid

    Aug 16, 2009
    22,737
    2
    38
    Female
    pm'er kinderdagverblijf
    uden -> NB
    wan n onzin ...

    mijn moeder was 2x in een keer zwanger .. nou ikke niet hoor ..
    en 2x in 8 maanden ...
    dus das al anders...

    en ik ben 4 rondes bezig geweest. ( 7mnd ) en nog niks..
     
  4. Ukkepukkie

    Ukkepukkie Niet meer actief

    Ieder lichaam is anders.... Denk eigenlijk ook niet dat er wat in zit hoor.
     
  5. MC86

    MC86 VIP lid

    Jan 4, 2010
    5,333
    2
    0
    Mijn moeder had endometriose en het heeft 8 jaar geduurd.. Maar endometriose is niet erfelijk! Ik hoop natuurlijk niet dat ik er ook 8 jaar over doe..!
     
  6. Lima 84

    Lima 84 Fanatiek lid

    Aug 4, 2008
    1,998
    27
    48
    Volgens mij is het niet erfelijk. Mijn moeder heeft 4 kinderen in 3 jaar tijd gekregen waaronder een tweeling. Mijn zus was direct in ronde 1 zwanger. Ikzelf ben nu net zwanger na 2.5 jaar MMM
     
  7. Flippo123

    Flippo123 Niet meer actief

    Mijn moeder heeft er iets meer dan 2 jaar over gedaan.... dan zit ik nu bijna op de helft...
    Maar goed... t hangt niet alleen van jou af he :) Kan ook aan je partner liggen dat je niet snel zwanger bent :)...
     
  8. G89

    G89 VIP lid

    Sep 18, 2008
    10,062
    1,295
    113
    Nederland

    Mijn moeder en mijn vader zijn gestopt met de pil en ze is niet ongesteld geworden.. ze was direct zwanger van mij. Dus ronde 1

    Mijn moeder en haar nieuwe partner zwanger in ronde 2

    Mijn vader en nieuwe partner zwanger in ronde 4 ( eigenlijk ronde 2 )

    Dus ik heb hele vruchtbare ouders, maare.... zelf al 21 maanden bezig, dus ik geloof er niet in!!
     
  9. mamaprinses

    mamaprinses Fanatiek lid

    Sep 14, 2009
    1,125
    2
    0
    Mijn moeder heeft over mij ong. 2 jaar gedaan en ik ben 2 keer zwanger geweest in de 3de ronde!
     
  10. firefly

    firefly Fanatiek lid

    Jan 29, 2010
    1,845
    1
    38
    Bedankt voor de geruststelling meiden.
    Probeer er ook niet veel mee bezig te zijn. Komende maand zitten we in een verhuizing.. dus wie weet.

    Maar dat het niet erfelijk is, scheelt een hoop !
    Bedankt !
     
  11. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    Jul 10, 2008
    13,550
    526
    113
    Female
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Mijn vriendin die een MMM-wondertje heeft vertelde juist dat je het meer kunt aflezen aan de snelheid van papa's kant. Zij waren al enige tijd bezig en haar moeder was inderdaad drie keer vlot zwanger geraakt.
    De fertiliteitsarts vertelde hen dus juist dat ze kijken naar vaderszijde. Zijn de ouders van de man vlot zwanger geraakt en zijn de broers (indien van toepassing natuurlijk) vlot zwanger geraakt.
    Nou ja, dat werd ook daar positief beantwoord.... maar haar man had toch echt zeer slechte zwemmertjes.
     
  12. corina83

    corina83 VIP lid

    Sep 10, 2009
    6,038
    0
    36
    Female
    IT'er
    in een huis aan het water ;)
    Bij mijn moeder heeft het 6 jaar geduurd voor de eerste kwam, toen 2 jaar en toen had ze een miskraam en daarna weer 2 jaar en toen kwam ik.
     
  13. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Klopt bij ons helemaal niks van!

    Mijn moeder is snel zwanger geraakt van mij en mijn twee zusjes.

    Mijn jongste zusje is snel zwanger geraakt van haar twee kindjes, mijn middelste zusje heeft er bijna een jaar over gedaan en ik (de oudste) ben nu bijna 3 jaar bezig voor de eerste.....
     
  14. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Heeeee....Is dat echt zo? Want daar zit wel wat in... Tenminste, mijn schoonmoeder is wel vrij snel zwanger geworden van haar dochter, maar het duurde daarna een paar jaar voor haar zoon (mijn vriend dus) ter wereld kwam.
    Mijn schoonzus (haar dochter dus) heeft er ook een paar jaar over gedaan om zwanger te worden en liep zelfs al bij de gynaecoloog.
    Maar mijn vriend heeft zaad van goede kwaliteit, dus daar ligt het bij ons niet aan.
     
  15. Danjay

    Danjay Fanatiek lid

    Dec 3, 2009
    1,407
    1
    0
    smurfenland
    ik heb geen idee maar zowel mijn moeder als schoonmoeder hadden geen moeite om zwanger te raken, ik zelf was ook snel zwanger bij de eerste 2, de eerste ronde 3 en de 2e ronde 1.
     
  16. Sammie88

    Sammie88 VIP lid

    Jun 12, 2008
    11,287
    0
    36
    Emmen

    Deze theorie klopt ook niet bij ons.

    Mijn moeder was zo zwanger en mijn schoonmoeder ook.
     
  17. JesDan

    JesDan Lid

    Apr 13, 2010
    62
    0
    0
    mijn moeder hoefde je nog maar aan te kijken en was zwanger
    ik daar in tegen helemaal niet

    dus geloof er niks van
     
  18. glimworm

    glimworm Niet meer actief

    het ligt natuurlijk niet alleen maar aan jou(w familie), of aan (die van) je man/vriend, de combinatie tussen jullie 2 zorgt ervoor hoe lang het duurt. als zijn zwemmers het niet goed doen, kun je nog wel zo ontzettend vruchtbaar zijn, maar kan het alsnog heel lang duren voor je zwanger raakt
     
  19. Sammie88

    Sammie88 VIP lid

    Jun 12, 2008
    11,287
    0
    36
    Emmen
    Ik denk dat er helemaal geen bewezen theorie is dat verband houd met een tot in stand komen van een zwangerschap.
    Het gebeurd wanneer het moet gebeuren.
     
  20. ikkie124

    ikkie124 Fanatiek lid

    Nov 19, 2008
    1,695
    0
    0
    Ik denk niet dat het er mee te maken heeft. Mijn moeder was 4x meteen in de eerste ronde zwanger!! Mijn zusjes en broertje schelen ook allemaal maar een jaar.

    Mijn oudere zus heeft er een paar jaar met behulp van de mmm over gedaan van de eerste en is nu zwanger van de 2e weer met behulp van de mmm. Wij zijn nu ook bijna 2 jaar bezig waaronder een 1,5 mmm. Zo zie je maar weer.. zeer vruchtbare ouders en wij allebei in de mmm.

    Mijn schoonouders moesten destijds trouwen toen ze 18 waren.. ook na de eerste keer zwanger. De broer van mijn man en zijn vrouw hebben ook met behulp van de mmm 5 jaar erover gedaan.
     

Share This Page