wandelwagenbak ipv wieg

Discussion in 'De babyuitzet' started by iduna, Mar 4, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. iduna

    iduna Lid

    Jan 5, 2012
    37
    0
    0
    NULL
    NULL
    Als straks de baby er is, vind ik het fijn (zoals velen) om die de
    eerste tijd op mijn eigen kamer te hebben.
    Nu hoorde ik gister dat je ipv een wieg, daarvoor ook de bak van de wandelwagen kunt gebruiken.
    Wie deed/doet dit ook? Wat vinden jullie er van?
     
  2. Mommy2012A

    Mommy2012A Actief lid

    Nov 4, 2011
    489
    0
    16
    Female
  3. Mykelti

    Mykelti VIP lid

    Apr 3, 2010
    11,110
    3
    0
    Hoe het bevalt kan ik je nog niet zeggen, maar wij gaan dit doen. Onze kamer is niet groot genoeg om een wiegje te plaatsen en vind het ook zonde om er een aan te schaffen voor een paar weken.

    De eerste week/weken slaapt de kleine tussen ons in (bij het hoofdeinde) in de kwbak op aanraden van de kraamzorg. We hebben twee 1-persoons box springs dus ruimte genoeg wat dat betreft.

    Lijkt me erg gemakkelijk om de kleine dichtbij te hebben de eerste tijd. Denk dat het voor de baby niet zoveel uitmaakt, wieg of kwbak, maar denk wel een groot verschil met gelijk het bedje. Denk dat klein en ingesloten voor die kleintjes een fijner gevoel is en ze verliezen minder warmte.
     
  4. mamavanKeano87

    mamavanKeano87 Fanatiek lid

    Feb 13, 2009
    1,491
    1
    0
    Schoonheidsspecialiste
    Wel de kap naar beneden houden ivm zuurstof circulatie
     
  5. Tuttie

    Tuttie Fanatiek lid

    Jan 11, 2010
    2,855
    0
    36
    Wordt vaak afgeraden door kraambureau's.
    Doordat de wagenbak aan alle kanten dicht is, zou het niet goed zijn ivm de luchtcirculatie.
    Desondanks zijn er heel veel die het wel doen en dan goed de kap naar beneden.
    Als je bv de Bugaboo of Joolz hebt, daar zit standaard een aerosleep matrasje in waardoor het al veiliger is.
    Het beste is om naar je gevoel te luisteren, hoe lastig dat soms ook is.
    Wij hebben wel een wiegje aangeschaft.
     
  6. zustertje

    zustertje Niet meer actief

    Wij hebben het ook gedaan de eerste weken (op aanrader van onze kraamverzorgende en verloskundige)
    Ging super goed (zij hebben de bugaboo)
     
  7. sebasel4a

    sebasel4a Fanatiek lid

    Dec 23, 2009
    1,000
    0
    36
    NULL
    NULL
    Denk dat het goed kan hoor. Veel wiegjes zijn toch ook helemaal dicht met bekleding.
     
  8. mel78

    mel78 VIP lid

    Feb 12, 2008
    8,320
    242
    63
    Wij hebben het ook gedaan. Onze kindjes hebben denk ik een maand bij ons op de kamer geslapen, in de wandelwagenbak.
    Ik heb er wel een aerosleephoesje in gelegd, want het matrasje van de bak is niet luchtdoorlatend.
     
  9. debby82

    debby82 VIP lid

    Nov 18, 2008
    25,903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    wij hadden een cosleeper maar we zetten daar de bak wel eens op als mijn zoontje niet wilde slapen. Vond hij veel fijner en knusser. Lag ie zo te slapen.

    Het nadeel van alleen die wandelwagenbak hebben vind ik dat je telkens dat ding omhoog moet slepen.
     
  10. Tammie87

    Tammie87 Fanatiek lid

    Jan 28, 2010
    1,091
    102
    63
    Ik hoorde juist dat het niet zo goed is omdat de bak aan de zijkanten gesloten is en niet luchtdoorlatend is zodat de wind buiten niet erdoor kawiegjes zijn altijd bekleed met katoen.
     
  11. ukoldaatje

    ukoldaatje VIP lid

    Feb 2, 2008
    5,082
    0
    0
    Dat heb ik oook altijd zo gedacht en gehoord. Zou het niet durven eigenlijk. Wij lenen een wiegje van de buren. Hoeven we het niet aan te schaffen voor die korte tijd dat het erin ligt.

    Je moet doen waar je zelf een goed gevoel bij hebt. Ik zou dat niet bij kinderwagenbak hebben, maar das persoonlijk.
     
  12. Adriana85

    Adriana85 VIP lid

    Oct 20, 2010
    6,081
    25
    48
    Onze uk heeft de eerste week in de kinderwagenbak gelegen bij ons op de kamer. Dan hebben we een keer 's middags hem in zijn eigen bedje gelegd en dat ging goed, wel met een extra kruik. Nu slaapt hij gewoon in zijn eigen bedje op zijn eigen kamer. Wel heb ik de deuren open zodat ik hem goed kan horen.

    Wij deden trouwens ook de kap omhoog omdat het licht anders zo fel is aan zn oogjes. Wist niet dat dat gevaarlijk kon zijn voor de luchtcirculatie...

    Maar ik zou zeker geen wieg aanschaffen voor de korte tijd dat hij/zij erin ligt. En gesjouw hebben we ook niet gehad want hij mocht eigenlijk nog niet naar buiten die eerste week omdat hij nogniet op geboortegewicht was.
     
  13. Doortje25

    Doortje25 Fanatiek lid

    Jul 25, 2010
    4,056
    884
    113
    Dit wordt afgeraden ivm. de afgesloten zijkanten van de wagenbak.
    Het moet doorademend zijn ivm. de zuurstoftoevoer, daarom mag je een wiegje ook niet met alle stoffen bekleden, maar alleen met doorademende stoffen.
    Ik zou nooit een wandelwagenbak gebruiken, die is sowieso ook niet om urenlang om in te liggen!

    Eerlijk gezegd snap niet dat er nog steeds mensen zijn die het wel doen, met alle informatie die er inmiddels is over veilig slapen en wiegendood.
    Kijk eens op stichtingwiegendood.nl of veiligslapen.info en maak dan je beslissing...
     
  14. Anne09

    Anne09 Fanatiek lid

    Aug 11, 2011
    1,291
    57
    48
    Maar wel met ademende stof en ze zijn ook vaker ruimer dan een wagenbak. Daarbij zijn de matrasjes vaak dunner en niet geschikt om een hele nacht op te liggen. (Sommige wagens hebben wel een beter matrasje, Joolz volgensmij en Buggaboo)
    Ik zou het er van af laten hangen hoe lang jullie dit willen. Gaat het alleen om de kraamweek? Of willen jullie je kindje maanden op jullie kamer hebben? In het laatste geval zou ik zeker een wieg kopen. Kan ook heel goedkoop op marktplaats.

    Er wordt trouwens geadviseerd om je kindje 6 maanden op je kamer te laten slapen.
     
  15. Biny

    Biny VIP lid

    Feb 10, 2011
    17,556
    5,653
    113
    Female
    Ik heb t ook gedaan hoor.. Alleen dan gewoon met kinderwagen en al in zn eigen kamertje...

    Hij sliep niet in zn bedje en in de kiderwagen wel dusja makkelijke keus :)

    En nu nog steeds slaapt hij overdag in zn linderwagen in de huiskamer :)
     
  16. Daro

    Daro Fanatiek lid

    Aug 1, 2010
    2,548
    0
    0
    West-Brabant
    Mn zoontje heeft een maand of 3 in de kinderwagenbak geslapen, op aanraden van de kraamzorg want hij had heel erg die bescherming nodig van een kleine omgeving. Nog steeds slaapt hij (zelfs in zn grote bed :)) met zn hoofd tegen de rand of tegen de muur.

    Er is nooit bewezen dat er meer kindjes aan wiegendood sterven enkel en alleen omdat ze in een kinderwagenbak slapen, dus dat is een non-argument waarmee je (aanstaande) ouders alleen maar bang maakt. Het is een combinatie van factoren die kan leiden tot wiegendood en heel vaak is de oorzaak zelfs onbekend.

    Op de genoemde website Introductie - Stichting Wiegedood) staat na lang zoeken enkel dit:

    Om te voorkomen dat uitgeademde lucht met afnemend zuurstofgehalte blijft hangen, waardoor een baby (vooral in buik- of zijligging) kan versuffen en het bewustzijn verliezen, moet vanaf de slaapplek zijdelingse ventilatie mogelijk zijn. Gebruik dus geen wieg of bedje met geheel gesloten wanden. Ook kinderwagenbak met dichte wanden is binnenshuis af te raden voor langere slaapperioden en niet geschikt als vaste slaapplaats. Laat bij incidenteel doorslapen (op de rug) in de kinderwagen in huis in elk geval de kap omlaag.

    Het gaat dus met name om buik- of zijligging, goede ventilatie en een niet te hoge omgevingstemperatuur. Deze dingen zijn oa risicofactoren, in combinatie kunnen ze risico's met zich meebrengen, maar niet in alle gevallen leidt dat tot wiegendood. En niet alle kindjes die sterven aan wiegendood lagen op hun buik/zij in een niet goed geventileerde of te warme omgeving.

    Nou ja hoe dan ook, mn tweede zal gewoon weer in de kinderwagenbak slapen de eerste tijd, op zn rug.
     
  17. Doortje25

    Doortje25 Fanatiek lid

    Jul 25, 2010
    4,056
    884
    113
    #17 Doortje25, Mar 4, 2012
    Last edited: Mar 4, 2012
    Iedereen moet het voor zich weten en als jij je er goed bij voelt moet je het doen, maar feit blijft dat het niet goed geventileerd is. Kun je wel zeggen dat het bangmakerij is, maar naar mijn idee is het gewoon voorlichting n.av. heel wat ondezoeken. En of je wat met die voorlichting doet is aan jou.

    En tuurlijk overlijdt niet elk kindje daardoor dat zou wat zijn, maar het zal je maar gebeuren... Ik zou het mezelf nooit vergeven en doe er alles aan om het evt. te voorkomen. Mijn persoonlijke mening is beter voorkomen dan genezen, want dat zou wel een harde les zijn op deze manier...
     
  18. Laris

    Laris Fanatiek lid

    Jun 27, 2008
    1,917
    2
    0
    Ons zoontje heeft de eerste 5 nachten in de wagenbak bij ons op de kamer geslapen, kap naar beneden. De kraamzorg vond dat prima. Had wel een aerosleep in de wagen.
    Ik vind het ook een beetje zwaar om te stellen dat een wagenbak benauwd is voor een baby. Mijn knul heeft er prima in geslapen hoor. Het ging bij ons om een hele korte tijd, dus dit was een prima oplossing. Nu bij nieuwe kamer een wieg gekregen, dus daar ga ik nu gebruik van maken, aangezien de nieuwe duowagen (donkey) beneden blijft, wel zo handig.

    Tegenwoordig schiet men wel een beetje door in wat 'slecht' is voor een baby.
     
  19. Amy1983

    Amy1983 Niet meer actief

    Zoals Doortje zegt: het zal je maar gebeuren! Ik probeer ook vast te houden aan de adviezen van veiligslapen etc. Die adviezen zijn er niet voor niets en zijn resultaten van onderzoeken.
    Maar het is ook inderdaad hoe fijn jij als moeder je erbij voelt. Ik weet zeker dat ik beter slaap als mijn kindje in zijn eigen ledikantje op zijn eigen kamer ligt dan als hij/zij bij mij op de kamer ligt in een kinderwagenbak.. Maar nogmaals: je moet het doen zoals jij je er prettig bij voelt!! Succes met je keuze!
     
  20. ChocoChick

    ChocoChick Fanatiek lid

    Apr 10, 2011
    2,152
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb genoeg wiegjes gezien die van hout gemaakt zijn en die ook dicht zijn... Hoe ademt dat dan?

    Overigens mogen kindjes alleen de eerste dagen op hun zij liggen en een buikligging wordt toch helemaal afgeraden?
     

Share This Page