wanneer rijstebloem?

Discussion in 'Stel je vraag aan de voedingskundige' started by mbtc, Feb 12, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mbtc

    mbtc Fanatiek lid

    Nov 9, 2010
    1,811
    0
    0
    leidster kinderopvang
    velsen
    Hallo,
    onze dochter is 4 maanden oud, ze woog op 3-2 5215gr.
    op t cb werd gezegd dat ze pas met 6 maanden een hapje mag,
    valt rijstebloem ook onder de hapjes?
    heb het idee dat ze wel toe is aan iets nieuws, ze kijkt het eten zowat uit je mond zit veel te smakken en aan haar handjes te sabbelen.

    graag zou ik van u weten mag ze al een rijstebloem papje, van een lepel? hoe moet ik dit klaar maken? en vervangt dit een voeding?
    ze zit overigens nog steeds op 6 voedingen per dag (bv) 5 voedingen lukt 3 dagen wel dan weer paar dagen niet. zou ik dit kunnen oplossen door een papje te geven? dan is haar buikje gevulder.

    af en toe krijgt ze nutrilon kant en klaar (enige fv die ze drinkt) volgens het pakje zou ze 200cc moeten krijgen maar drinkt niet meer dan 125-135cc is dit te weinig?

    graag zou ik antwoord krijgen op mijn vragen,
    alvast bedankt!

    gr mbtc
     
  2. Friso

    Friso Voedingsdeskundige

    Sep 1, 2009
    5,654
    0
    0
    Hoi!

    Rijstebloem en andere bijvoeding naast melk mag op zijn vroegst vanaf 4 maanden. Uit je reactie begrijp ik dat je borstvoeding geeft? In dat geval wordt bijvoeding voor de 6 maanden vaak afgeraden, je hebt dan namelijk kans dat je hoeveelheid voeding wat terug loopt.

    Wanneer je ervoor kiest om toch wat rijstebloem te geven, dan kan dat bijvoorbeeld in een fles afgekolfde borstvoeding. Het vervangt nog geen voeding, het is als extraatje. Vanaf 6 maanden is bijvoeding voedingskundig gezien pas nodig.

    Als je dochtertje af en toe een flesje krijgt, hoeft ze niet zoveel te drinken hoor. Ze krijgt alles wat ze nodig heeft via de borst en het kan zijn dat ze daarnaast niet meer zoveel behoefte heeft aan wat anders. Als ze goed groeit, vrolijk is en voldoende plast kan je heel goed op haar eigen behoefte af gaan.

    Groetjes Linda
     

Share This Page