Hmmm, vandaag te horen gekregen dat ik op maandag langer moet gaan werken (verandering openingstijden). Ik ben meteen naar de opvang gegaan om mijn zoon op te geven voor de maandagen, is er geen plaats voor hem. Hij gaat overigens al de woensdag en vrijdag daar naartoe. Een groot probleem, want hoe ga ik dit nu weer oplossen. Grrrr, ik zie het al niet meer zo zitten hoor en we willen ook nog graag een tweede kindje erbij. Dan wordt het allemaal nog lastiger denk ik zo. Stoppen met werken is niet echt een optie, we willen mijn inkomen niet missen. Ouders werken nog fulltime en de rest van de familie woont ver weg (ander provincie) :x Hopelijk gaan we hieruit komen!
Balen zeg! Misschien kun je een gastouder zoeken? Die zijn meestal wat flexibeler en als ze aan de nieuwe eisen voldoen, krijg je ook gewoon toeslag. Succes!
Ik heb totaal geen ervaring met gastouders, zou niet weten waar ze zitten maar wat ik ervan weet is dat ze iets duurder zijn dan de "gewone" opvang. Straks maar eens met mijn man om de tafel zitten en zoeken naar een oplossing. Misschien dat hij op maandag thuis kan werken....geen idee of het mogelijk is.
je zou kunnen vragen per wanneer er wel plek is op de maandag op de opvang. Ik vind dat je werkgever er deels rekening mee moet houden dat je je kindje ook moet onderbrengen en niet zomaar kan verwachten dat je ook op maandag komt werken zonder dat je oppas rond hebt.
Er werd mij gezegd dat zij geen rekening hoeven te houden met mijn kind :x Ik moet voor opvang/oppas zorgen.
dat is wel heel makkelijk. het is maar werk en je prive is belangrijker. (ja ik ben ook financieel afhankelijk van mijn werk, maar toch: het is maar werk!!!!) dus als het niet lukt, dan lukt het niet. kan je baas wel heel lastig gaan doen maar wat bereikt hij ermee? zeg maar tegen hem dat je de maandag hebt aangevraagd en verder niets kan doen. lijkt me erg sterk dat hij daar iets tegen kan doen!
Ga eerst met mijn man overleggen wat te doen nu en daarna ga ik mijn baas mailen. Hopelijk komen we tot een oplossing!
Je werkgever bepaalt in principe je werktijden, maar dient wel degelijk rekening te houden met het priveleven van een werknemer. Van een goede werkgever mag verwacht worden dat hij jou een redelijke termijn geeft om alsnog een oplossing te vinden voor jouw opvangprobleem. Ik hoop dat jullie eruit komen!
@Marieke: Soms denk ik ook dat het "maar" werk is, maar wel zo belangrijk, het is mijn inkomen! Ik ben bang dat als ik ga stoppen we het moeilijk gaan krijgen qua financiën. Ik vind het een te grote stap helaas. @Simba: ik mag toch ook hopen dat als we echt vastzitten qua opvang dat mijn baas wat flexibeler gaat worden. Helaas krijg ik de bso niet te pakken. Straks maar weer eens proberen. Ik vind het een rot situatie. Blijf er maar steeds aan denken wat te doen. Ik liep vorige week helemaal in de wolken omdat wij voor een tweede kindje willen gaan en dan ineens BAM weg is mijn droom. Stom eigenlijk dat ik dit niet even opzij kan zetten om te genieten van ons "voornemen".
Eindelijk kinderopvang te pakken gekregen. Helaas hanteren ze een wachtlijst (had ik al verwacht). De vrouw mailt mij terug of er ergens plek is voor mijn zoontje. Nu maar hopen dat het geval is. Anders wil ik vragen of ik de maandag minder mag/kan werken zodat ik mijn zoontje zelf van school kan halen. Dan hebben we die dag geen opvang nodig.
hoeveel uur ga je meer werken op maandag? neem voor die uren gewoon ouderschapsverlof op je kunt het proberen
Hoepel, ik bedoel ook niet dat je moet stoppen want natuurlijk ben je afhankelijk. ik bedoel alleen dat je niets te verliezen hebt door te zeggen dat je op de wachtlijst staat en verder niets kunt doen. je baas mag je daar volgens mij echt niet om ontslaan ofzo!
Nou meiden, het is geregeld, ik werk op maandag 2 uurtjes minder en kan mijn zoon zelf afhalen, dus geen opvang nodig.