Zoutarm eten

Discussion in 'De lounge' started by knor, Apr 8, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. knor

    knor Fanatiek lid

    Mar 4, 2007
    2,392
    0
    0
    Groningen
    Ik wil mij verdiepen in zout arm eten.
    Wat zijn de voordelen en wie heeft er ideeën en recepten?
    Alles over zout arm eten is welkom!
     
  2. Lisa2

    Lisa2 Fanatiek lid

    Apr 21, 2013
    3,539
    1,551
    113
  3. Nahla2013

    Nahla2013 VIP lid

    Oct 4, 2012
    5,965
    3
    0
    Ik gebruik voor m'n dochter natrium arme buillonblokjes zonder toegevoegd zout van het merk Damhert Nutrition.
    Voor de rest heb ik geen ervaring. Ik weet sinds kort dat er in brood heel veel zout zit
     
  4. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    Jul 22, 2008
    18,631
    31
    48
    Recepten? Gewoon groente, aardappelen en vlees, maar dan geen zout er over doen.

    Alles vers koken, zonder pakjes en zakjes.
     
  5. blackrose88

    blackrose88 Bekend lid

    Dec 16, 2012
    877
    0
    0
    Zoveel mogelijk vers koken (dus geen pot groente.geen zakjes en pakjes etc) dan heb je kwa gewone voeding het minst zout. Ook uiteraard geen zout toe voegen.
    In brood zit ook enorm veel zout.

    Verder zou ik geen recente weten.

    Ja zoek op internet naar andere benamingen van zout en ga dan is de supermarkt in en ga eens bewust verpakkingen lezen dan kom je vaak producten tegen wat zoutloos/arm lijkt maar niet zo is ivm het gewoon een andere naam heeft
     
  6. Luna28

    Luna28 Niet meer actief

    Dit! En als je noten koopt, zonder zout doen natuurlijk. Ik gooi nergens zout overheen, ik vind het niet lekker. In brood zit al genoeg zout idd. Eigenlijk zit het, net als suiker, overal wel in. Goed de verpakkingen lezen dus
     
  7. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    Jul 10, 2008
    13,548
    524
    113
    Female
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Door het gebruik van veel verse kruiden kan je je gerechten prima op smaak brengen, zonder dat je daarvoor zout hoeft te gebruiken.

    Verder inderdaad de zakjes met droge soep, droge sauzen etc..... die zijn zeer natriumrijk!!!! Zelf soep koken en sauzen samenstellen. Tis wat meer werk misschien, maar wel veel beter.
     
  8. knor

    knor Fanatiek lid

    Mar 4, 2007
    2,392
    0
    0
    Groningen
    Bedankt!
     
  9. LEOnie211

    LEOnie211 Actief lid

    Feb 24, 2015
    148
    0
    0
    Zzper in de zorg
    Kerkrade
    Ik eet ook zoutarm omdat ik niet tegen natrium kan. Zelfs over vlees gaat zout. Pekelen heet dat geloof ik om de kleur van het vlees te behouden. Er zijn slagerijen die dit niet doen.
     
  10. Islah

    Islah Niet meer actief

    Geen knorr-zakjes meer gebruiken. ; )
     
  11. Sandana

    Sandana VIP lid

    Jan 9, 2012
    5,682
    5
    38
    Female
    Verpleegkundige
    Onder Eindhoven
    Er staat mooie info in het boek
    hoe word je 100 van william cortvriendt

    daarin staat dat het zoutgebruik in de keuken best meevalt, mar dat je het meeste binnenkrijgt tijdens uit eten gaan en kant en klare dingen in de winkel
     
  12. NandaK

    NandaK Actief lid

    Feb 28, 2011
    169
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hou er wel rekening mee dat als je zout arm eet, en je gaat ergens anders eten dat niks meer echt smaakt omdat het snel te zout is. Ik ben zout arm opgevoed vanwege dieetrestricties van mijn vader en heb dat zelf altijd aangehouden toe in op mezelf ging wonen. Mijn vriend weet inmiddels ook niet beter en de kids groeien nu ook zout en (toegevoegde) suiker arm op (volgens sommige van mijn vrienden een vorm van kindermishandeling 😉 bij wijze van spreken zeg maar, ze noemen me wel eens de rijstwafel/rozijnen moeder).
    Zout arm eten is prima te doen, leer verpakkingen te lezen en ga lekker vers koken. En als je een keer een pakje/zakje gebruikt, doe er dan 2 of 3 keer mee. Gewoon even afwegen. Scheelt al heel veel en als je haast hebt is het gewoon handig. Nadeel van vers koken is wel dat als je het invriest, bv risotto oid dat het na ontdooien niet zo lekker smaakt als dat je het met een Knorr pakket maakt ivm conserveringsmiddelen. Dus het enige wat ik ik nog invries zijn soepen en pastasaus, dat blijft wel lekker.
     

Share This Page