Nou heeft niks e maken met dat ik als broedkip speel of achter het aanrecht, vind het een beetje kinderachtig hoe jij dit brengt. Dit is totaal mijn mening. En ik heb 1 dochterje en een vriend van 28 hebben koophuisje ik zit op de kappersopleiding, dus ik heb een normaal gezin hoor denk dat jij je eerder aangesproken voelt
Ja maar jij kan er nu nog voor kiezen om wat van je leven te maken, een ongeboren kindje, kan dit niet als het word weg gehaald. Vind heel erg wat je hebt mee gemaakt. Maar niet aanvallend bedoelt tegen over jou wat ik eerder zei.
Ik ben ook tegen abortus maar ben niet van mening dat ze totaal geen gevoel hebben die vrouwen want vaak leven ze dan nog jaren met een verschrikkelijk schuld- en spijtgevoel en als hun kinderwens dan toch de kop opsteekt zijn ze heel vaak bang dat het niet meer zal lukken omdat ze een abortus gehad hebben.
Hooo Hoo mijn reactie was niet op jou als persoon bedoelt maar op je uitspraak dat de vrouw er was om kinderen te krijgen. ik leg je alleen uit dat jou situatie heel anders is als die van sommige andere 19-jarige. Ik was met mijn 19 al volwassen maar had vriendinnen die echt nog meisjes waren in hun opvattingen, uitspraken en leef situatie. Ik had vaste verkering en kocht een huis, andere woonde nog thuis en hadden af en toe een scharrel. Je kan dus niet iedere meid over 1 kam scheren, jou keuze is die van een ander niet. Overigens deed je uitspraak me het gevoel geven of we 50 jaar terug de tijd ingingen. Vrouw achter het aanrecht met dikke buik en ieder jaar 1 kind ter wereld brengen. ik vind dat abortus moet kunnen en dat je het per situatie moet bekijken. Overigens werd net de situatie geschets dat een abortus vaak uitgevoerd word met 23 weken maar dat is een uitzondering omdat er dan alleen nog een abortus word uitgevoerd als er echt wat mis is met een kindje. De een vind dat dan weer wel kunnen de ander niet, ik bekijk het altijd graag per situatie. En anderen onvruchtbaarheid toewensen vind ik heeeeel erg kinderachtig. Dan heb je echt nog veel te leren.
Het heeft niks met mogen te maken. Voor een vrouw die onvruchtbaar is doet het ontzettend pijn dat een ander abortus laat plegen op datgene wat HAAR grootste wens is:een kindje. Mij is ook verteld dat ik onvruchtbaar ben en het deed me zo ontzettend pijn dat iemand een abortus kon laten plegen terwijl ik niet eens zwanger kon raken! Maar dat was vanuit mijn oogpunt op dat moment,mijn verdriet. Uiteindelijk is alles goed gekomen Persoonlijk ben ik tegen abortus,maar zoals jij het stelt kan ik je wel gelijk geven. Liever een abortus dan een kindje dat misbruikt wordt en dat niet liefdevol opgroeid.
Een kindje van 22 weken mag nog worden weggehaald als het de moeder schaad ook op emotioneel gebied... Dus als je zegt dat je het niet aan kan, depressief bent enz dan word het alsnog weggehaald.....
En wat ik al eerder zei vrouwen die het weg laten halen hebben totaal geen gevoel in hun flikker. dat is een hele harde mening want mijn overbuurvrouw heeft bv op 4.5maand haar kindje laten aborteren en de reden; ze waren al 2 jaar bezig voor een kindje, dolgelukkig dat het lukte en nu bleek dat het kind zodanig zwaar gehandicapt ging zijn door een chromosoonafwijking dat het een leven van een plant zou leiden. met enorm veel verdriet heeft ze beslist het weg te laten halen, nochthans het zou in leven gebleven zijn maar hoe.... niet menswaardig. en zij heeft geen gevoel in haar flikker? nuja het is altijd gemakkelijk gezegdt van abortus kan niet als je getrouwd bent, of een goed inkomen en alles op een rijtje hebt maar als je in andere situaties zit die niet zo simpel zijn is het een heel andere kant. ik zeg altijd oordeel en beoordeel niet over andere hun doen en laten als je zelf niet in zo'n situatie zit. je mag gerust een mening erover hebben maar beweren dat zo'n meisjes of vrouwen geen gevoel hebben vind ik ver gaan. dit is gewoon zwart/wit politiek terwijl er in zo'n situaties veel grijze vlakken zijn
ok mijn exuses hiervoor dat je niet mij bedoelden, mijn fout. Maar wat je zegt over iemand anders onvruchtbaarheid toe te wensen heeft niks te maken met dat ik nog veel te leren heb, of dat ik kinderachtig bent dat is toch mijn mening hoe ik er over denk, eerst halen ze het weg, als het niet goed uitkomt, maar als ze er helemaal klaar voor zij of wat dan ook dan kan het komen, vind ik nog al egoistisch.
Met bepaalde afwijkingen vind ik het wat anders, als het niet levensvatbaar zou zijn in de buitenwereld , dan vind ik dat weer een ander verhaal. Ik ben mischien hard, maar de waarheid is hard. Maar dat is mijn mening, en je mening mag je uiten.
Het is nog geen waarheid omdat jij zegt dat het waarheid is Het is een mening. En soms kan je leren van wat je leest....niet elke situatie is hetzelfde...niet elke vrouw is hetzelfde.
gina het was levensvatbaar alleen zou het als een plant leven enneuh een mening mag je inderdaad hebben zoals ik ben voor of ik ben tegen maar beweren dat zo'n mensen geen gevoel hebben of ze onvruchtbaar toewensen is niet een mening maar een beoordeling , toch wel een klein verschil en door zo'n uitspraken te doen kan je zonder het te willen enorm veel mensen kwetsen omdat elke situatie nu eenmaal anders is dan de jouwe. mischien snap je dit wel beter als je iets meer levenservaring hebt want je bent ook nog 19 hé of heb ik dit verkeerd gelezen?
Abortus moet zeker kunnen. Je weet nooit om welke reden iemand besluit haar ongeboren kind te aborteren, dus ik vind de reacties dat het gelijk staat aan moord behoorlijk overtrokken. Zolang je niet in iemands hoofd kan kijken waarom zij kiezen voor het aborteren van een kind, vind ik dat je erg moet uitkijken voor je daar een uitgesproken mening over hebt. Neem maar van mij aan dat de meeste mensen die kiezen voor een abortus daar niet al te lichtzinnig over nadenken en vaak een tijd bezig zijn geweest om die stap te zetten. Ik denk nl. dat er tevaak uit gevoel wordt gesproken. Een klompje cellen met een kloppend hartje is geen levend iets, ookal heb je het gevoel dat er een levend iets in je buikje groeit. Zoals in het geschreven artikel, 6 keer omdat men geen zin heeft in anticonceptie.. dat vind ik weer niet kunnen, en moet een halt aan geroepen worden. Denk na voor je in al je emotie iets schrijft over moord etc.. en bedenk dat vrijwel niemand de stap tot abortus zo maar even zet ( uitzonderingen nagelaten natuurlijk).
Ik heb goed nagedacht voordat ik mijn mening met jullie deelde en blijf bij mijn opvatting. Abortus is moord. Ik weet dat er veel verschillende vrouwen zijn met veel motieven, ook wanneer kinderen bijvoorbeeld het syndroom van Down zouden hebben vindt ik het misschien nog wel walgelijker dat er geaborteerd wordt. En te spreken over de zogenaamde 'kasplantjes' vind ik persoonlijk helemaal verschrikkelijk. Maar jah ik ben ook nog maar 23 Misschien moet ik wat meer levenservaring opdoen voor dat ik zulke dingen typ? Vind dat wel een erg denigrerende opmerking hoor...
Helemaal mee eens. En dat zegt niets over je leeftijd, maar over jouw mening op dit punt. En die deel ik.
met kasplantje bedoel ik niet het syndroom van down hoor geloof me zo'n kindje zou ze met heel veel liefde op aarde gezet hebben maar een kindje dat een open ruggetje heeft , een waterhoofd, nooit zou kunnen lezen, spreken wss blind ging zijn, nooit zou kunnen stappen of zelfstandig eten en waar artsen de levensverwachting niet ouder dan 18 inschatten, ja... dat is een plant en een kind dat geen menswaardig bestaan kan leiden. en het is zeker niet denigrerend bedoelt maar tussen 23 en bv zoals ik 36 doe je toch wat meer levenservaring op hoor, toen ik 20 was had ik ook heel andere meningen en opvattingen die ondertussen toch wat bijgestuurd zijn door de ervaringen die ik opdeed de laatste jaren. is geen belediging maar eerder een vaststelling
Meid toen ik 20 was had ik al een dood kind jij ook? Ik denk niet dat je naar leeftijd moet kijken om te bepalen of iemand levenservaring heeft of niet. Sterker nog daar kun je beter een beetje mee oppassen. Ik snap wat er in de volksmond wordt bedoeld met een 'kasplantje'. maar dat betekent niet dat ik dat een juiste aanduiding vind voor een kindje die grote medische problemen heeft. We kennen allemaal de verhalen wel van echo's waaruit blijkt dat het kindje geen menswaardig bestaan zou kunnen hebben er waarbij achteraf ook blijkt dat dit verkeerd is ingeschat. Een slechte prognose voor een ongeboren kindje hoeft niet voor iedereen een indicatie te zijn om te aborteren. En sorry hoor... niet ouder dan 18? Vind dat nogal een verschil met het niet kunnen leven buiten de baarmoeder. Maar nogmaals ik vind het niet leuk om te horen dat jij met je 36 meer levenservaring hebt dan ik. Zoals ik al zei ik heb genoetg meegemaakt. Zowel in mijn prive en in de werksituatie. En inderdaad levenservaring doet een hoop Amanthis. Mag ik daarop misschien ook mijn eigen mening baseren? Of niet? Levenservaring wil niet zeggen dat ik na enige jaren jullie mening ga delen he?
Je hoeft mijn mening niet te delen, iedereen heeft recht op een mening maar dat wil niet meteen betekenen dat men maar gelijk heeft omdat iemand aan een mening vasthoudt. Ik dacht 10 jaar geleden heel anders over abortus, ik vond het moord.....maar ondertussen ben ik 10 jaar ouder en zie ik heel veel ellende bij kinderen die geboren worden....omdat moeder/vader/famillie niet kan of wil zorgen voor het kind, er gaat zoveel leed in om..... Ik ben pas in abortus gaan geloven toen mijn dochter geboren was, ik zag ineens dat een kind opvoeden niet makkelijk is.....(begrijp me niet verkeerd want mijn dochter is zeer gewenst en ik houd zielsveel van haar) maar opvoeden houdt meer in dan alleen voeden/verschonen/wassen etc etc. Ik ging meer naar de kinderen kijken en realistischer denken over abortus. En die fouten over het wel of niet menswaardig bestaan van een kindje zijn zeldzaam hoor, meestal heeft de arts wel gelijk.... Niemand kan denken voor een ander...... Als ik nu zwanger zou raken, door de pil heen dan moet ik noodgedwongen wel een abortus doen omdat ik heftige medicijnen gebruik en die grote handicaps kan opleveren bij een vrucht....maakt mij dat gevoelloos? Nee, dat maakt mij realistisch.
ik vind het erg meid dat je dit op die leeftijd moet meemaken met je kindje maar dit betekend niet dat je levenservaring hebt, ook niet als je een slechte jeugd heb meegemaakt ( die ik trouwens ook heb gehad) waardoor je mischien wel volwassener bent maar de levenservaring doe je gewoon op met ouder worden waardoor je sowiso een andere denkwijze ( meer genuanceerd) krijgt. nogmaals bedoel dit niet als een belediging maar is gewoon nu eenmaal zo. laat ons zeggen dat ik nu uit ervaring spreek en geloof me er is bij mijn buurvrouw meer dan uitvoerig getest geweest, ze weten ook wat de oorzaak ervan is en een kindje dat alleen maar plat kan liggen zonder ook maar enig contact te kunnen hebben met de buitenwereld, ontelbare operaties moet krijgen ( open ruggetje en waterhoofd) en dat je dan ook sowiso moet afgeven op zéér jonge leeftijd.... het draait dan ook niet alleen om het kind maar kan je dit als gezin ook aan? bedoel zoiets is enorm belastend voor de ouders ook en niet alleen financieel maar ook emotioneel. ik vind het dan niet kunnen om tegen die mensen te zeggen je hebt een moord gedaan.... iemand die zoiets kan beweren is in mijn ogen héél onvolwassen en heeft een bord voor zijn hoofd, zeker als je weet dat zij ontzettend veel moeite hebben moeten doen om zw te geraken ( 6ivpogingen) dus ....