Auw Maagklachten!

Discussie in 'De lounge' gestart door Ise Bo, 8 jan 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Ise Bo

    Ise Bo Bekend lid

    8 okt 2010
    885
    0
    0
    *
    Gatver, maagklachten! Ik heb het er helemaal mee gehad! Ik heb er last van sinds dat ik bevallen ben. Ik had de nodige stress na mijn bevalling … maar nu is het nog steeds niet rustig daarbinnen! Het is een vreselijke pijn, een drukkend gevoel … bijna geen stap kunnen zetten, misselijk, duizelig …. Even een adempauze en dan komt het weer in alle heftigheid terug! Ik ben er nu al zo’n 5 keer voor bij de HAP geweest en ook bij mijn eigen huisarts hiermee langsgegaan. Mijn huisarts vind dat ik het moet accepteren … wel meer mensen hebben er volgens hem last van na de bevalling …?! 9 maanden ontzwangeren … maar hoelang gaan die maagklachten, de pijnaanvallen die zomaar uit het niets komen opzetten, nog aanhouden?

    Onlangs was het weer zo ver … heel de nacht in de weer geweest en niet weten wat ik moest doen. HAP gaf alleen wat tips en adviezen, maar helaas bleek niks te helpen, zelfs een zetpil niet van de hoogste dosering!

    Bij de HAP geweest voor onderzoeken. Daar denken ze nu aan een infectie in/rondom de maag. Het heeft volgens hen niks met de bevalling te maken. Ik heb WEER maagtabletten gekregen (die ik van mijn huidige huisarts niet elke dag mag slikken, hij is bang dat mijn maag er te veel aan gaat wennen … maar met die pijnaanvallen kan het toch ook zo niet doorgaan?!)

    De HAP gaat nu contact opnemen met mijn huisarts en er zal nader onderzoek komen. Een kijkoperatie, een echo … maagonderzoeken, om te kijken of er meer aan de hand is. Volgens de HAP kunnen ze niet tabletten voor blijven schrijven en moet er naar de oorzaak gezocht worden als dezelfde klachten steeds terugkomen (lees: elke maand). Hopelijk krijg ik een verwijzing. Ik weet me met deze pijn echt geen raad!

    Iemand hiermee bekend, met maagklachten? Gaat het vanzelf over? Is er bij jullie iets uit de onderzoeken gekomen? Wat kan ik doen om dit te voorkomen … rennies (het zijn meer maagklachten nu, dan maagzuur!) nemen?! Ik wil echt hier heeeeeeeeel graag van af!

    Liefs, Ise.
     
  2. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    hmmm vraagje... je hebt echt aanvallen zeg je. Is de pijn echt ondraaglijk? Zouden ook galsteenaanvallen kunnen zijn (is echt een hel) geeft echt mega pijn rond je middenrif en kan ineens over zijn om een paar uur later weer te beginnen... ik zou het maar eens laten nakijken...
     
  3. sloppyslayer

    sloppyslayer VIP lid

    10 feb 2007
    10.549
    0
    0
    zandvoort
    Als ik jou verhaal zo lees dan denk ik ook aan galstenen.......

    Niet fijn maar kan met een relatief kleine ingreep verholpen worden.
    De aanvallen kunnen heel hevig en zeer pijnlijk zijn. Vaak kunnen ze dmv een echo al vast stellen.

    Heel veel stertke en ik hoop dat ze je snel kunnen helpen!
     
  4. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    ja bij mij hebben ze ook een jaar lang aan maagklachten gedacht... en ik heb over de grond gekropen van de pijn hoor... ben blij dat mijn galblaas verwijderd is.
     
  5. Ise Bo

    Ise Bo Bekend lid

    8 okt 2010
    885
    0
    0
    *
    Ik heb niet elke dag pijn hoor ... misschien dat dat met galstenen wel zo is? Ik kan een paar dagen pijn hebben, echt pijn! Kan soms niet eens lopen van de pijn ... liggen gaat ook niet en dus 'ijsbeer' ik door het huis: kruipen, over de grond schuivend, stapje voor stapje lopen. Ik heb zo'n pijn dat ik mijn eigen kind op zulke momenten niet eens kan tillen!

    De pijnaanvallen zijn echt vreselijk pijnlijk, ondraaglijk ... ik probeer de pijn weg te puffen, net als bij de bevalling ... maar helaas helpt dat niet!

    Het maakt me ook zo bang ... het deed de eerste keren zo vreselijk zeer, dat het voelde alsof de hele wereld instortte. Klinkt dramatisch, maar ik wil gewoon uitleggen dat de pijn echt ondraaglijk is om sommige momenten!
     
  6. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    sorry maar dit klinkt echt 100% als galaanvallen. Ik had ook niet elke dag pijn. Alleen als er een steentje in je galbuis vast komt te zitten dan gaat je galbuis dat door middel van een soort weeen proberen eruit te duwen en dat doet echt mega pijn. Ergste pijn die ik ooit heb gehad.

    En die bewegingsdrang is typisch voor galstenen. Een van de duidelijkste symptomen. google maar eens op galkoliek. Ik durf er heel wat om te verwedden dat dat is wat jij hebt.

    Dus gelijk maandag de dokter bellen dat je een echo wilt van je galblaas! Ik kan er zo kwaad om worden dat dokters dat niet herkennen...
     
  7. zo79

    zo79 Fanatiek lid

    27 nov 2007
    3.925
    0
    36
    Ik vind het ook klinken als galaanvallen. Bij mijn heeft de huisarts ook een tijd vol gehouden dat het aan mijn maag lag, tot ik de opperde of het geen galstenen waren. En inderdaad..

    Die pijn van een galsteenaanval is echt de ergste pijn die ik ooit heb gehad. Véél erger dan mijn twee bevallinge bij elkaar..

    Misschien toch eens een balletje opgooien bij de huisarts?
     
  8. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    offtopic... zo79 dat geeft me moed voor mijn bevalling straks ;)
     
  9. bamjolan

    bamjolan VIP lid

    7 mei 2008
    8.138
    0
    36
    Vrouw
    Moeder
    Den Haag
    Met galsteenaanvallen heb je niet elke dag pijn hoor, vooral na bepaalde soorten eten heb je dat.
    Ik wist al heel snel dat ik galsteen aanvallen had, ik ben ook zeer snel geopereerd daaraan.
    Ik kreeg 1-1-2005 last ervan en ben 6-5-2005 met een spoedoperatie geopereerd.
    Ik had eerst weinig last, toen ging t over in aanvallen van 6 tot 9 uur lang achter elkaar, de ergste lag ik op de grond te kronkelen van de pijn en te rennen door huis heen inclusief spugen, heb toen 112 gebeld maar die kwamen niet.
    HP kwam wel, uiteindelijk continu van kastje naar de muur gestuurd tot ik bijna een geklapte galblaas had, want wat ze me verteld hebben, heb ik op sterven gelegen en dat met een kind van 2 en een kind van 7 maanden!

    Qua maagproblemen, ik heb t vooral bij stress, heb toen Nexium40 gehad en hielp wel.
    Naarmate is t langzaam weggegaan, en nam ik alleen nog tabletten als ik echt pijn had.
    Nu ik weer stress heb, had ik afgelopen 2 dagen weer veel pijn, gistermiddag en vandaag gaat het overigens weer prima!

    Laat het goed uitzoeken! Zeker als je galstenen heb!
    Laat hem dan zo snel mogelijk verwijderen, ik vond het traumatisch allemaal, ik heb een nasleep van anderhalf jaar gehad!
     
  10. bamjolan

    bamjolan VIP lid

    7 mei 2008
    8.138
    0
    36
    Vrouw
    Moeder
    Den Haag
    Overigens hebben zwangere vrouwen en pas bevallen vrouwen meer kans op galstenen!
     
  11. Caithlin79

    Caithlin79 VIP lid

    21 mei 2006
    6.208
    3
    38
    Sorry ik vond de pijn van de bevalling toch nog erger, hoe vreselijk en ondraaglijk ik de dagelijkse galaanvallen ook vond ;)

    @TS, tja ook ik moet beamen dat ik gelijk aan galaanvallen zat te denken.
    Dat kunnen ze heel makkelijk met een echo checken, dus hoop dat je er volgende week al terecht kunt!
     
  12. sasje24

    sasje24 VIP lid

    30 mrt 2010
    14.319
    0
    0
    hey,

    ik herken je pijn helemaal!!!!!
    ik heb hier ook heel lang mee rond gelopen! ik had toen een ontsteking in de twaalfvingere darm!! dit hebben ze gezien door middel van maagonderzoek :(
    1 tip...als je dit moet laat dit onder een rouche doen!
     
  13. bamjolan

    bamjolan VIP lid

    7 mei 2008
    8.138
    0
    36
    Vrouw
    Moeder
    Den Haag
    Zo idd, lekker een roesje nemen ben je even een beetje van de wereld.
    Heb zelf een maagonderzoek zonder gehad, ze weigerde bij mij een roesje, maar vond het niet prettig.
    Darmonderzoek en een ERCP (voor de galstenen) heb ik wel roesje gehad, maar helaas werd ik tussendoor echt goed wakker van de pijn en kreeg ik dubbele dosis, verder niks meer gemerkt.
    Vond t maagonderzoek vervelender.
    Sterkte!
     
  14. Ise Bo

    Ise Bo Bekend lid

    8 okt 2010
    885
    0
    0
    *
    Onwijs bedankt voor alle reacties! Brrr word wel zenuwachtig nu! Toen ik de eerste aanval had, voelde de pijn ook veel heftiger dan de weeen! Even dacht ik nog: Zal er dan iets mis zijn gegaan bij de bevalling, iets nog in mijn lichaam zitten? Hoewel ik wist dat alles eruit was, placenta ... kindje! En toch had ik het gevoel dat er iets niet klopte. Het deed nog veel zeerder dan mijn bevalling. Ik snapte er niks van!

    Ik ga maandag gelijk mijn huisarts bellen!

    Worden die echo's in het ziekenhuis gemaakt?
    En hoe maken ze zo'n echo?
     
  15. bamjolan

    bamjolan VIP lid

    7 mei 2008
    8.138
    0
    36
    Vrouw
    Moeder
    Den Haag
    Ze maken een echo van je bovenbuik, net zoals in je zwangerschap alleen word die dan van je onderbuik gemaakt.
    Je moet dan nuchter komen, als je niet nuchter bent kan de galblaas samengevallen zijn en niet goed zichtbaar.
    Was bij mij de eerste x wel t geval, de 2e keer zagen ze kleine steentjes zitten.
    Je hebt grote galstenen en kleine galstenen, maar als ik jou was zou ik er spoed achter zetten en je huisarts ook.
    Laat je iig niet zomaar wegsturen, want het kan echt levensgevaarlijk zijn.
     
  16. Ise Bo

    Ise Bo Bekend lid

    8 okt 2010
    885
    0
    0
    *
    Thanks voor je berichtje! Ik ga maandag gelijk bellen en zeggen dat ik zsm een echo wil laten maken. Die pijn is echt zo naar! :(

    Brrr levensgevaarlijk, dat klinkt wel naar ... Ik zal er alert op zijn!
     
  17. Caithlin79

    Caithlin79 VIP lid

    21 mei 2006
    6.208
    3
    38
    Nou zo dramatisch zal het ook niet gelijk zijn hoor, als je geen koorts of geelzucht oid hebt zal er iig niets zwaar ontstoken zijn.
    Laat je niet bang maken, maar idd gewoon ff zsm laten uitzoeken wat het is. Des te eerder ben je ook van de pijnen af.
     
  18. bamjolan

    bamjolan VIP lid

    7 mei 2008
    8.138
    0
    36
    Vrouw
    Moeder
    Den Haag
    Het kan in 1x wel heftig worden, ik had geen koorts, tot op de laatste dag, die steeg boven de 39 uit en werd t ineens een spoedoperatie.
    Al ging ik voor die koorts al met de pijn in en uit bed, echt constant dus.
    De artsen vonden t zelf ook heel raar, dat t ineens zo heftig was.
    Maarja, het is wel een gevaarlijk iets, als het klapt.
    Niet om iemand bang te maken maar een arts stuurt je wel snel naar huis, was mijn ervaring in die tijd!
     
  19. Ise Bo

    Ise Bo Bekend lid

    8 okt 2010
    885
    0
    0
    *
    Ik vind het raar dat een arts niet gewoon iets goed laat onderzoeken en mensen soms gewoon zomaar naar huis stuurd!

    Ik ga maandag bellen, helaas zijn ze maandag vrijwel nooit bereikbaar, maar desnoods ga ik er langs, is ook geen probleem! Ik wil sowieso dat er een echo komt!

    Ik hoop ergens wel dat ze iets vinden ... dan is er tenminste een verklaring voor de pijnen en kan er ook iets aan gedaan worden!
     
  20. zo79

    zo79 Fanatiek lid

    27 nov 2007
    3.925
    0
    36
    Haha ik vond het echt hoor. Bij mijn tweede bevalling had ik echt "monsterweeën" zoals de verloskundige in het zh ze noemde, maar het was een eitje vergeleken bij de galaanvallen ;)
    Succes!
     

Deel Deze Pagina