Ben ik reeel?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door jongemama1993, 5 feb 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. jongemama1993

    jongemama1993 Fanatiek lid

    5 mrt 2014
    1.187
    3
    38
    Ik zit met iets en ik vroeg mij af of ik reeel ben hierin.

    Mijn zoontje is vorige week gaan logeren bij mijn ouders en broer. Mijn broer rookt, of nouja, hij neemt een trekje en blaast het weer uit.
    Er zijn van te voren afspraken gemaakt dat hij niet bij hun in de woonkamer mag roken als mijn zoontje wakker is.

    Hij neemt het volgens mij niet serieus genoeg, blijkt achteraf.
    Dacht dat hij het wel serieus nam, want hij word dit jaar 25!

    Vandaag is mijn zoontje terug gekomen. Hij hoest als een gek. Klinkt heel erg benauwd. En huilt heel vreemd, kan niet echt plaatsen op wat voor een manier hij huilt. Maar hoe hij nu huilt, zo heb ik het nog nooit gehoord.

    Is het reeel als ik als ouder zegt dat mijn zoontje daar niet meer heen gaat? Totdat ik 1000000% zekerheid heb dat mijn broer niet meer rookt waar mijn zoontje bij is?
    Mijn ouders wonen 200km verderop. Kan niet echt in de gaten houden van hoe of wat.
     
  2. MotherMary

    MotherMary Fanatiek lid

    10 sep 2014
    1.748
    2
    0
    theaterdocent, regisseur en leerkracht basisonderw
    Overijssel
    Ik snap dat je het niet fijn vindt als je broer rookt waar je kleine bij is, zeker als hij daar last van krijgt. Maar ik vind je maatregel best rigoureus. Kun je je ouders niet vragen of ze er op toezien dat hij niet rookte in bijzijn van je zoontje? Ik zou eerst proberen het in gesprek te regelen voor je een bezoekverbod oplegt...
     
  3. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    29 aug 2010
    12.876
    25
    38
    Rotterdam
    Als er binnen gerookt wordt ruik je dat echt wel aan hem of aan z'n kleding. Kun je niet gewoon aan je ouders vragen of er gerookt wordt waar je kleine bij is?
     
  4. Uuz

    Uuz VIP lid

    8 dec 2014
    6.241
    818
    113
    Hij kan ook hoesten door een verkoudheid :)
    Ruiken z'n kleertjes naar rook?

    Hoe dan ook: Als je het niet vertrouwt, moet je hem daar niet heenbrengen. Het is jouw kind.
     
  5. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Kan je niet eerst open vertellen wat er aan de hand is en vragen of er gerookt werd, voor je acties gaat ondernemen?
     
  6. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    Die vieze hoest zit nu wel in de lucht.
    Ik heb 3/4 weken een hoest gehad die ik nog nooit had gehad.
    Zoontje ook anderhalve week geleden, hij stikte er zelfs in.
     
  7. jongemama1993

    jongemama1993 Fanatiek lid

    5 mrt 2014
    1.187
    3
    38
    Ik ben al een paar keer in gesprek gegaan. Het punt is dat ze altijd beloven dat ze erop letten dat mijn broer niet rookt. Maar mijn moeder is te soft, mijn broer luisterd niet naar haar. Hij staat zeg maar boven haar.

    Heb mijn broer een beetje bang gemaakt. Voordat mijn zoontje erheen ging. Want hij had pas het rs-virus gehad (hij is er van genezen) Had hem verteld dat hij daardoor meer kans heeft op astma, en dat hij het ook niet op zijn geweten wilt hebben dat mijn zoontje heel zijn leven pufjes moet gebruiken. (Ik weet dat baby's na het rs virus niet meer risico lopen op astma). Zei het meer om hem te overtuigen dat hij niet moet roken bij mijn zoontje.

    Ik vind gewoon dat mijn broer voornamelijk rekening moet houden met mijn wensen (en ook de wensen van mijn man overigens)

    als mijn broer om half 9 een sigaret wilt, dan moet hij een sigaret om half 9. Geen minuut eerder, geen minuut later. Toen ik nog bij mijn ouders woonde en mijn dochtertje kreeg de fles. Stak hij gewoon een sigaret op om half 9, terwijl als hij 10 min had gewacht was ze naar bed. Dat mijn dochtertje het eerste anderhalf jaar in een rokende omgeving is opgegroeid kan ik nu weinig aan veranderen. Maar wil niet dat mijn zoontje in die omgeving logeerd.

    Toevallig heb ik zijn kleding geroken, en dat ruikt naar rook.
     
  8. username

    username Fanatiek lid

    7 aug 2014
    2.917
    192
    63
    NULL
    NULL
    Ik vind het niet rigoureus. Ik zou m'n kind er ook niet meer naar toe laten gaan totdat ik 100% zeker weet dat er niet meer gerookt wordt in het bijzijn van m'n kind.
     
  9. Celika

    Celika Fanatiek lid

    15 jul 2013
    1.893
    381
    83
    Vrouw
    Dicht bij de zee
    Ik zou mijn zoontje ook niet meer naar mijn ouder laten gaan maar zou eerst een gesprek aangaan met hun en je broer.
    Zelf rook ik ook maar nooit in het bijzijn van mijn zoontje.
    Ouders roken ook en als wij daar zijn roken ze buiten (zelf nooit om gevraagd is hun eigen keuze)
     
  10. roomsoesje27

    roomsoesje27 Bekend lid

    28 jul 2013
    899
    1
    16
    Assen
    Ik wil mijn dochter niet eens ergens hebben waar binnen gerookt wordt, ongeacht of ze er wel of niet is. Even een uurtje geen probleem, maar langer echt niet.
    Ik zou haar ook niet meer heen laten gaan.
     
  11. nicole18

    nicole18 Fanatiek lid

    20 nov 2013
    4.613
    1.155
    113
    ik denk dat de rook toch wel in huis hangt, ongeacht of er in zijn bijzijn gerookt word of niet?
    als je broer nu een sigaret opsteekt en je zoon komt over een half uur uit bed of binnen hangt die rook toch in huis maar rookt hij niet in zijn bijzijn...
    dus als je ouders niet boven je broer staan en je broer niet een dag buiten kan roken zou ik hem er niet meer heen brengen om te logeren.
    maar het is en blijft jullie kind en jullie beslissen daarover
     
  12. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    20 jan 2014
    4.891
    4.387
    113
    Los van de vraag of je reeel bent of niet (echt jouw keus), kan ik gewoon niet begrijpen dat er tegenwoordig überhaupt nog mensen zijn die roken in het bijzij van een (klein) kind. Gatver!
     
  13. Icecube

    Icecube Actief lid

    29 jun 2013
    152
    0
    16
    Eindhoven
    Ik vind roken bij een klein kind ronduit onbeschoft, snap niet dat mensen dat in deze tijd nog doen. Kan me ook niet indenken dat we daar vroeger gewoon in zaten als kinderen. Tja ik vind het een lastig geval wat je moet doen, maar ik vind wel dat je dingen aan mag geven dat je niet wil wat er gebeurd waar je kind bij is. Je moeder is soft zeg je, maar hoe zit het met je vader heeft hij geen overwicht op hem?
     
  14. Roos12

    Roos12 Fanatiek lid

    4 jan 2015
    1.725
    809
    113
    Ik vind je wel reëel. Ik vind het niet raar om te verwachten dat er niet wordt gerookt bij je kind in de kamer. Als dit wordt beloofd, maar niet nagekomen, dan zou het voor mij zeker reden zijn om mijn kind daar niet achter te laten.
     
  15. dolley

    dolley Bekend lid

    24 sep 2013
    586
    104
    43
    NULL
    NULL
    Ik vind dat je groot gelijk heb. Je hebt het van te voren aangegeven dus dat llijkt me dan duidelijk.. Sowieso vind ik het vanzelfsprekend als er kinderen in huis zijn dat er dan niet gerookt wordt in huis. Ik ben zelf ook een roker maar we hebben hier in huis nog nooit binnen gerookt. Gewoon lekker buiten staan. Of in de schuur met deze kou. (ja ik weet het stoppen is het beste) :p
     
  16. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Ik weet 100% zeker dat mijn schoonouders niet roken in het bijzijn van mijn dochter. Ik weet ook 100% zeker dat ze niet binnen roken. En toch ruikt mijn dochter naar mijn gevoel naar rook als ze een dagje daar geweest is. Ik zou dus toch opletten met conclusies trekken..
     
  17. Kanshebber

    Kanshebber Fanatiek lid

    23 okt 2010
    1.647
    2
    0
    communicatieadviseur
    Randstad
    Mijn schoonvader rookt. Buitenshuis en een of twee keer per dag in de keuken. Nooit wat de kinderen bij zijn. Toch ruik ik het aan alle kleding als we daar zijn geweest. Wees dus inderdaad voorzichtig met conclusies.

    Als je kind echt benauwd is geworden door de eik (weet je na één keer denk ik niet zeker), lijkt het me lastig voor je. Want niet meer laten logeren is ook heel jammer voor iedereen. Laten weer hopen dat je broer snel opgroeit!
     
  18. adi

    adi Niet meer actief

    Na dit gelezen te hebben denk ik dat je beslissing erg irreëel is.

    Vooral omdat het niet zo gek veel uitmaakt of er in de kamer gerookt wordt waar een baby zit, of als de baby een half uurtje weg is.
    Als je niet wilt dat je kindje in een rokersruimte zit moet je broer helemaal niet binnen roken als je kind daar is.

    Verder: die hoest is echt niet veroorzaakt door 1 dag in de ruimte waar gerookt is.
    Ik zou meer alert blijven omdat hij recent rs-virus heeft gehad.
     
  19. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    29 aug 2010
    12.876
    25
    38
    Rotterdam
    Als jij het wel prima vind dat je baby in een rokerige ruimte zit, waar misschien op dat moment niet gerookt wordt maar een half uur geleden nog wel, vind ik je beslissing niet reeël.
    Ik zou zo'n jonge baby helemaal niet in zo'n rokerige ruimte willen hebben...
     
  20. Manoya

    Manoya Niet meer actief

    Inderdaad.
     

Deel Deze Pagina