Bespaar tips!!!

Discussie in 'De lounge' gestart door Miranti, 26 apr 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lola86

    Lola86 Fanatiek lid

    12 jan 2010
    1.660
    0
    0
    Bellen met je energie, tv, internet leveranciers ed. Vaak kunnen ze een interresant aanbod doen als je aangeeft over te willen stappen.

    Verzekering bij een verzekeraar kan je soms korting krigen omdat er meerdere verzekeringen zijn.

    Als je opnieuw een auto ergens verzekerd extra schadevrije jaren bij bedingen.

    Een keer in de zoveel tijd je koelkast/diepvries/voorraadkast leegeten.
     
  2. brenda1976

    brenda1976 Niet meer actief

    ja dat doe ik ook, vriezer en kasten leegeten. Gaat er minder over de datum en ruim lekker op en je eet dan ook wat je och wat minder lekker vind.Ik doe het bij voorkeur voor een vakantie, kan de vriezer mooi even uit in de vakantie....
     
  3. MamaTal85

    MamaTal85 Fanatiek lid

    13 sep 2011
    2.088
    204
    63
    NULL
    NULL
    Fan van Action!!! :D

    Verder ga ik, zodra het loon binnen is, naar de Dekamarkt om houdbare maandboodschappen te doen en daarna naar de Lidl voor veel vlees, potten groenten en alle andere houdbare spullen! Zo gaan we alleen nog 1 keer per week naar de Lidl voor brood, melk, vleeswaren en aanbiedings groente en fruit! Ik doe de maandboodschappen voor totaal 180,00 ongeveer en dan wekelijks nog voor ongeveer 15,00!

    Verder roken wij allebei, wij maken de sigaretten nu zelf, scheelt ons 200,00 per maand!

    Als het loon binnen is (komt op gezamelijke rekening) schrijf ik de rekening die er nog liggen meteen over, schrijf ik geld over naar mijn man voor tanken en zijn telefoonrekening en geld naar mijn rekening voor boodschappen en kdv, zo hoeven we niet meer aan de gezamelijke rekening te komen waarvan alles wordt afgeschreven, we hebben beiden de pinpassen ook niet bij ons!

    Ook 'vul' ik meteen aan het begin van de maand mijn ov-chip met de reiskosten en koop ik hondenvoer en kattenvoer! Zo is het geld wat op mijn rekening staat voor de boodschappen en op is op!

    Ik heb een standaard voorraadlijst gemaakt en aan hand daarvan doe ik dus boodschappen, zo vergeet ik niets meer en hoef ik niet meer voor elk wissewasje terug naar de super! Dit werkt heel goed, wamt wij waren gewoon 250,00 per maand extra kwijt door vergeten spullen en dan weer extra meenemen!
     
  4. Lief of Stoer

    Lief of Stoer VIP lid

    25 apr 2011
    6.036
    2.901
    113
    't Gezellige Brabant
    Een hoop zijn er al genoemd. Wij doen o.a. het volgende;

    - Elk jaar alle (ziektekosten, auto, woonverzekeringen enz.) verzekeringen herzien
    - De spouwmuren geïsoleerd. Lange termijn, maar we merkten het direct al op het verbruik
    - Overal LED lampen. Ikea heeft tegenwoordig hele goede betaalbare. Het verbruik van elektra is bij ons drastisch gedaald
    - Bij droog weer de was buiten drogen i.p.v. in de droger
    - Geen eten weggooien. Je kunt een hoop met restjes!
    - Heel goed opletten bij de boodschappen en vooraf een lijstje maken
    - Marktplaats! Voor zowel kopen als verkopen
    - Grote aankopen via internet bij een webwinkel waar je evt. met een kortingscode het minst betaald. Via google sta je verstelt van wat er uit komt rollen aan kortingscodes. Ook hier via ZP vaak wel wat te vinden
    - Vakantieveilingen! Wij zijn al geregeld uit eten geweest voor 20-25 euro voor z'n tweeën. 3 gangen! En voor onze vakantie van 12 dagen naar Frankrijk hebben we 123 euro betaald.
     
  5. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.551
    526
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Okay, niet iedereen kan beschikken over de luxe van een houtkachel, maar dat scheelt een bak geld op je energierekening. We hebben nu voor 180 euro genoeg hout om anderhalf winterseizoen mee door te komen.

    Vlees in de aanbieding in grootverpakking kopen, bij thuiskomst portioneren en in de vriezer doen. Dit doe ik ook met bijv kool, macaroni pakketten en andere groenten die je kunt invriezen.

    Koffie, thee, water en aanmaaklimonade drinken
     
  6. Vlinder73

    Vlinder73 Fanatiek lid

    22 feb 2011
    2.146
    1
    38
    In mijn paradijs
    Met n volle maag boodschappen gaan doen, zodat er niet ongemerkt meer mee gaat dan op je lijstje
     
  7. Islah

    Islah Niet meer actief

    - Zelf babydoekjes maken (google maar eens)
    - Hooguit één- tot tweemaal per week je haar wassen (doe ik ook, haar ziet er beter uit dan voorheen)
    - Keukenrolpapiertjes doormidden knippen, vaak heb je toch niet zo'n heel velletje nodig
    - Azijn als wasverzachter gebruiken
    - Aantal dagen per week vegetarisch eten
    - Koken voor meerdere dagen, en dan ofwel het de dag erna eten of in de vriezer doen, heb je lekker makkelijke kant-en-klaarmaaltijden...
    - Groenten en fruit zijn vaak wat goedkoper op de markt dan in de supermarkt (niet altijd hoor! Vooral in het geval van aanbiedingen), vooral aan het eind als ze bijna gaan inpakken
     
  8. Islah

    Islah Niet meer actief

    Stoppen is nog goedkoper... Bespaar je ook nog eens op je algemene gezondheid en dat van andere mensen en het milieu (al wist je dat vast wel).
     
  9. Miranti

    Miranti Fanatiek lid

    1 jan 2013
    1.445
    0
    36
    Hoop tips al! Ik zelf had nog niks geplaatst.
    Wij koken wel eens voor meerdere dagen, dus stamppot,macaroni etc! Heb je bijna altijd teveel van!
     
  10. Je kan ook koken in een hooikist! Dit bespaart veel gas/stroom
     
  11. minon

    minon Niet meer actief

    Hier ook een houtkachel maar dan altijd met gratis hout.
    Het groene van een prei kan je ook eten (zit tenslotte ook inmkant en klaar pakketten) dacht dat iedereen dat wel wist maar mijn schoonfamilie eten allemaal alleen het witte.
    Bij de action color catcher doekjes kopen. Ik draai nu nog maar vier wassen per week. 1 witte 60 graden een bonte (gekleurde handdoeken onderbroeken sokken) 60 graden. Een met kleren alle kleuren en een spijkerbroekenwas. Nieuwe felle kleuren was ik wel een keertje apart maar doe dit nu twee jaar en al mn kleren blijven mooi en worden niet grauw. Gewoon alles bij elkaar in en een doekje erbij.
    Voor de rest is het meeste al wel gezegd.
     
  12. Islah

    Islah Niet meer actief

    Ik was ook meestal alles bij elkaar (witte was wel apart) en dat gaat gewoon goed hoor, zonder zo'n doekje..?
     
  13. Islah

    Islah Niet meer actief

    Macaroni kook ik altijd zo: Water aan de kook brengen (met deksel op de pan en vlam niet buiten de pan laten gaan), macaroni 1 minuut koken en dan deksel erop. Wachten tot het aantal minuten is verstreken waarin je het normaal gesproken zou koken en dan is het gewoon net zo gaar als wanneer je het de volle tijd kookt.
     
  14. puzzelstukje

    puzzelstukje VIP lid

    13 mei 2010
    11.413
    2.718
    113
    Adaptors van de telefoon, scheerapparaat enz. eruit halen wanneer je het niet gebruikt:)

    De rest heb ik allemaal wel gelezen:)
     
  15. Miranti

    Miranti Fanatiek lid

    1 jan 2013
    1.445
    0
    36
    Kijk dat is ook een goede! Bespaart je een hoop gas per kookbeurt!
     
  16. happyglow

    happyglow Fanatiek lid

    18 okt 2012
    2.101
    0
    0
    Accountmanager Binnendienst
    Maarssen
    Ik ben een stekkertrekker! Ik trek 's avonds alle stekkers beneden uit het stopcontact. Heb voor de tv apperatuur een afstandsbediening waarmee ik het stekkerblok uitschakel en daarnaast trek ik de stekkers van het koffiezet apparaat, magnetron en modem uit het stopcontact.

    Als ik opsta trek ik beide stekkers bij mijn nachtkastje eruit. die zijn voor de nachtlampjes en opladers. De pc staat (nu nog) op zolder en daar gaat elke keer de stekker eruit als de pc uit gaat. We zitten er zelden op.

    Daarmee bespaar ik heel veel! En 1x grote boodschappen doen helpt enorm tegen het hamsteren.
     
  17. MoedervanSafia

    MoedervanSafia Fanatiek lid

    10 mrt 2013
    2.803
    4
    38
    Ik lees mee :)

    Morgen plaats ik wel mijn bezuinigingstips.
    Maar veel zijn al opgenoemd :)
     
  18. tweety25

    tweety25 Fanatiek lid

    5 aug 2010
    3.294
    12
    38
    in me huis
    Weet niet of de tip al is gegeven maar zelf wasmiddel maken kan ook en is super makkelijk
    Kost nog geen €0,20 centper 2,5 liter.

    Google maar is op: zelf wasmiddel maken
     
  19. Hopefultimes

    Hopefultimes Fanatiek lid

    5 sep 2012
    2.209
    1
    0
    NULL
    NULL
    Zo doe ik het met eieren ook altijd:) Rijst dito
     
  20. MoedervanSafia

    MoedervanSafia Fanatiek lid

    10 mrt 2013
    2.803
    4
    38
    - Ik was altijd in de avond in de daluren of in het weekend. Dit geldt ook voor de wasmachine.
    Energieverbruik is ook goedkoper op feestdagen. (Volle wasmachine/volle vaatwasser)

    - Overal LED verlichting, lampen uit waar je niet bent. Lidl heeft vaak LED verlichting in de aanbieding voor een goede prijs!

    - Doordeweeks maak ik met mezelf een afspraak max. 1 aparaat aan. Staat de computer aan, dan de rest uit. Stofzuig ik, de rest uit. Tv aan het kijken, de rest uit.

    - Kaarsjes helpen ook heel veel en het brengt sfeer!

    - Houdt alle reclame in de gaten! Ga eens langs de kringloopwinkel, vooral handig als je kindjes hebt en die toch telkens verschillende speelgoed willen.

    -Speel-o-theek ook erg handig! Je mag elke maand 3 speelgoedstukken meenemen en je betaald 15 euro per jaar!

    - Ik koop altijd brood in de reclame de rest gaat in de diepvries, net zoals peterselie,koriander.. (Daarnaast maak ik ook zelf brood in het weekend ook erg leuk en scheelt ook wat)

    - Voor het schoonmaken van ramen gebruik spoelglas die je in de vaatwasser doet. Water + spoelglans + beetje afwasmiddel. (Tip van Hoe schoon is mijn huis?)

    - Tricel goudzeep verschrikkelijk handig bij vlekken op kleding! Kost voor een potje geeneens 1 euro terwijl vanish STUKKEN duurder is.

    - Wordt insider! Google het eens ;)

    - Verdeel je abbonoment met bijv. je buren/vrienden/zus. Zodra de ander het gelezen heeft, krijgt de ander het. Deel de kosten

    - Schoonmaakazijn laat al je kranen weer glanzen en is super tegen kalk! Onder de 1 euro. ;)

    - Bekijk al je verzekeringen. Een hele handige site waar ik al mijn verzekeringen afsluit en erg tevreden over ben. Independer.nl

    - Plaats niets voor de verwarmingsradiatoren. Houdt de verwarmingsknop vrij en in de avond de verwarming uit of op een lage stand.

    - Plaats brandmelders. Kost maar 1 malig 4/5 euro en je huis is veilig en scheelt natuurlijk ook geld als je huis is afgebrandt.

    - Ik koop altijd bossen ui, 5 kilo aardappelen, hele paprikas. Kleine zakjes wat al voorgesneden is, kost veel duurder en zit veel minder in.

    - Kook vaker met rijst, de goedkoopste rijst die er is kost maar 35 cent per pakje, en je kunt met een klein beetje rijst al een hele maaltijd op tafel zetten.

    Dat was het een beetje :)
     

Deel Deze Pagina