Bevallen zonder persen?

Discussie in 'Stel je vraag aan de verloskundige' gestart door S0fietje, 9 aug 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    4 jul 2011
    2.225
    2
    0
    Hallo,

    Ik heb een vraagje. Aangezien ik absoluut niet mag persen (lange ruggeschiedenis met operaties, hernia en neurostimulator) krijg ik op de pijnpoli het advies voor keizersnede mee ipv natuurlijk bevallen. De gyn vertelde mij te kunnen laten bevallen op natuurlijke wijze zonder te persen. Is dit idd mogelijk? Hoe moet ik dat dan zien? Heb er verder nog niet op doorgevraagd omdat ik toen nog niet zwanger was.

    Vriendelijke groeten,

    S0fietje
     
  2. Ineke

    Ineke Verloskundige

    15 dec 2010
    2.663
    0
    0
    Hallo,

    Bevallen zonder persen is in mijn ogen zeldzaam. Meestal eindigt dit wel in een keizersnede. Omdat je weeen niet genoeg druk uitoefenen om die kleine eruit te krijgen. Bij een tweede en derde kind zien we weleens dat die kleine zonder persen geboren word, dit komt maar zelden voor.
    Ik zou even gynaecoloog besproken hoe hij/zij dit ziet en hoe de ervaringen zijn.

    Groetjes Ineke
     
  3. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    4 jul 2011
    2.225
    2
    0
    Hoi Ineke,

    Dank je wel voor je antwoord. Ik ga het ook zeker wel aan de gyn vragen hoe hij dit dan ziet. Weet wel ergens dat hij iets over een vacuum heeft gezegd. Dat hij het kindje zonder te persen eruit kan trekken. Dat lijkt mij wel echt een heel naar iets en weet niet of ik dat wel wil. Mag ook niet het risico lopen dat er wel druk gezet gaat worden door mij dus ik laat de gyn mooi met de pijnpoli overleggen.

    Groetjes,

    S0fietje
     

Deel Deze Pagina