Zijn er nog meer mama's die zwanger zijn en nog borstvoeden? Waarom wel of niet? Ik voed nog af en toe een avond-nacht of ochtendvoeding, voeding loopt flink terug en is ook niet echt nodig, maar heb het idee dat mijn zoon het wel erg prettig vind zo af en toe. Dus graag jullie ideeen over hoe lang doorvoeden of waarom en wanneer stoppen! Mijn idee is om binnenkort wel te stoppen, in ieder geval ruim voor de bevalling, maar weet ook niet goed waarom wel of niet. Merk wel dat veel mensen het toch een beetje raar vinden dat ik nog voed terwijl ik alweer zwanger ben. Dus heb ik het er niet over, tenzij iemand er specifiek naar vraagt.
Ik zou gewoon lekker blijven voeden als jullie het allebei nog fijn vinden. Waarom niet? Omdat anderen het raar vinden is geen goede reden om te stoppen vind ik . Eva heeft 2 weken borstvoeding gehad terwijl ik zwanger was (en toen kreeg ik een miskraam en ben toen gestopt met de bv). Geen idee hoe lang ze anders nog bv had gehad, ik denk niet zo lang meer omdat ze er niet veel behoefte meer aan had, kon ook zonder problemen stoppen met de bv.
Ik heb ook gewoon doorgevoed en tandem inmiddels alweer bijna 7 maanden. Het ging eigenlijk heel goed tijdens de zwangerschap,BV liep overigens wel terug, en soms was het aanhappen niet prettig. Maar over het algemeen ging het prima.
Ik ben heel pril zwanger en ik laat het aan Kyra over of ze wil stoppen. Wel zijn wel al een tijdje bezig te zorgen dat ze niet meer zo heel erg vaak de borst wilt. Ik ben benieuwd hoe het gaat met de productie omdat ze vrij weining echt effectief drinkt. Wat iemand anders ervan denkt kan mij eerlijk gezegd niets schelen. Het is mijn lijf, mijn dochter en mijn ongeboren kindje en ik doe wat ik het beste vind. Mijn man vindt overigens wel dat het beter zou zijn als ik zou stoppen omdat hij bang is dat Kyra erg jaloers wordt als ze de baby ziet drinken, maar ook hij heeft vette pech.
Ik heb tot rond de 30 weken van mijn zwangerschap nog gevoed, maar dat was niet meer volledig, ging eigenlijk nog maar om 2 live voedingen (voor Ruben) en 1 kolf voeding (voor Malou), de moeite niet eigenlijk ! In principe had ik gezegd zodra de kleine er is, mag er door Ruben gewoon nog gedronken worden, maar kolven voor Malou daar stop ik dan mee. In praktijk is het dus wat anders gegaan. Er waren het een en ander aan complicaties tijdens de zwangerschap en ook vooral gewoon lichamelijk voor mijzelf, dat ik dus besloten heb om af te bouwen, dus toen ben ik met een week of 30 (zou het om het precies te weten even na moeten kijken, maar heb ik geen puf voor nu) gestopt en toen na de bevalling weer begonnen en toen soms ook nog eens voor de oudste twee gekolfd, maar dat ook niet zo vaak of veel ofzo. 1 kindje aan de borst was/is voldoende voor mij ! Had er al lang genoeg 2 gehad
Bedankt voor jullie reacties! Leuk om te lezen hoe het kan gaan. Inderdaad vind ik stoppen omdat anderen het raar vinden ook geen optie hoor, dat zou teveel tegen mijn gevoel ingaan. We zien wel hoe het gaat lopen. @jingels; tsja dat pijnlijke aanhappen hier soms ook, en inderdaad minder productie, maar nog voldoende voor de momenten dat hij wil drinken.
Mirre heeft gedronken tot 4 maanden zwangerschap. Ze dronk alleen nog maar sochtends en ook niet meer iedere ochtend. Op vakantie is ze op een gegeven moment echt gaan weigeren en ik vond dat wel prima. Het deed onwijs veel pijn namelijk . Ik denk dat ze al een maand of 2 aan het bijna droogdrinken was, meer voor de gezelligheid en nabijheid dan de melk. Ze dronk na de mamamelk namelijk nog een beker melk en at twee boterhammen (nog steeds trouwens) ...
Offtopic: Hanneke, hoezo de moeite niet?! Prachtig toch! Beetje positiever over jezelf meid, dat mag heus!
Beetje off topic wel idd . Maar heb daar gewoon nooit vrede mee gehad dat ik ze niet meer volledig in hun melkbehoefte kon voorzien. Dat is ook voor mij mede een rede geweest (naast de andere redenen natuurlijk, maar heeft ook zeker meegewogen voor mijn besluit) om ermee te stoppen toen. Nog altijd gewoon dat ik mezelf dat nog niet vergeven heb om het zo maar te noemen, en das soms best nog moeilijk, maar het is gewoon niet anders. En ja weet dat het dubbel is, want jouw 3x kolven vind ik weer wel zo goed van je !
Bij mij was het zo: Toen ik weer zwanger was dronk ze nog 3-4x per dag. ochtend, tussen de middag, avond en soms laat in de avond nog. Ik wilde als ze 1 was de voeding tussen de middag gaan vervangen door gewone melk en brood (brood kreeg ze al langer, hoor) Toevallig dat ik op haar 1e verjaardag een positieve zwangerschapstest had Dit ging snel goed en ook de avond kwam ze eigenlijk nooit meer. Ik had dus heel snel 2 voedingen afgebouwd zonder last van stuwing. Denk ook dat dit komt door een teruggelopen productie ivm zwangerschap. Daarna een tijd de ochtend en avond gegeven. Op een gegeven moment dronk ze de avond bijna niet meer en was snel afgeleid. Dus ook die voeding eraf gelaten. Wel gaf ik op verzoek ook snachts nog voeding als ze wakker werd en/of last had van doorkomende tandjes: ideaal! Nu dronk ze de ochtenden ook steeds minder en soms 1 of 2 dagen niet. En het doet weer pijn. Dus vanochtend was denk ik de laatste keer *slik slik* Oftewel: Doe waar jij/jullie je goed bij voelen en trek je niets aan van anderen.
Grappig dat je man dat denkt! Ik heb juist het omgekeerde ervaren...omdat de oudste OOK mocht blijven drinken was hij volgens mij een stuk minder jaloers. Hij hoefde zijn plaats niet af te staan, maar alleen maar te delen! Maar heel slim om het lekker aan Kyra over te laten, dan voelt het vast het beste aan!