Ik ben eens op op zoek gegaan naar informatie over digitale dossiers van het centrum jeugd en gezin. Ik kwam op mkib.nl (mijn kind in beeld) waar je kunt inloggen met digid en een deel van je dossier kan inzien. Mijn cjg is helaas niet aangemeld. Ik ben erg benieuwd hoe het nou zit met die dossiers en wil weten wat ze allemaal over ons schrijven en groeicurves bekijken en zo. Iemand die er verstand van heeft? Heb ik iets gemist en kun je dit allang ergens bekijken? Is er iemand die wel kan inloggen op die site? Ik weet dat je het mag inzien maar heb geen zin om dat bij het consultatiebureau te vragen, laat dan maar zitten Ik heb wel bedacht dat ik morgen ga vragen of ze mijn antwoorden op hun vervelende vragen kunnen wissen, kwamen een stel troela's thuis allerlei vragen stellen over mijn jeugd en ik heb dingen gezegd die ik eigenlijk niet aan mensen wil vertellen, maar ja pas bevallen en labiel en zo Vind het een onprettige gedachte dat mensen dat kunnen inzien en een mening over mij vormen die gebaseerd ie op een momentopname en vlaag van verstandsverbijstering. Iemand ervaring hiermee?
Je kunt naar cb bellen en daar het dossier opvragen, misschien is dan de drempel lager? Ik snap dat je graag inzicht wilt. Heb je geprobeerd om met de arts van het cb hierover te praten?
Ja vervelend zijn die bezoekjes net na de bevalling. Ik heb dat trouwens niet gedaan. Ze mochten een paar weken later terugkomen. Zo raar uitgekozen om in die week te komen. Waardeloos. De verloskundige is er nog...en ook je kraamhulp. Ik zou ook niet de meerwaarde weten van een bezoek van het CB. Mijn kraamhulp heeft haar vriendelijk verzocht een andere keer te komen. Ik zou inderdaad bellen met het CB en daar uitleggen hoe je je voelt.
Ik had nog nooit van die site gehoord. Meteen even geprobeerd, en ik kan wel inloggen maar vervolgens krijg ik alleen te zien dat mijn cjg "de functionaliteit niet heeft ingeschakeld". Kennelijk willen ze niet dat ik zie wat ze doen
Hier natuurlijk ook meteen geprobeerd. Mijn dossier is ingeschakeld, maar je kunt volgens mij niet alles zien.
Beetje herkenbaar. Ik kreeg na de kraamweek een wijkverpleegkundige op bezoek vh CB om kennis te maken, dan noteren ze ook meteen gegevens over je kindje. Op zich was het niet vervelend, maar ze wouden wel weten of er bepaalde ziektes enzo in de familie's zaten. Nou ja normale vraag lijkt me, ik bedoel, als er iets erfelijks in de familie zit kunnen ze daar rekening mee houden ivm je kindje. Maar ze vroeg ook of er autisme-verwante stoornissen en adhd in de fam. zat! Ik heb toen mijn mond stijf dicht gehouden; er zit autisme in de fam. ja, mijn broer heeft er een vorm van. En meerdere familieleden ook. Ik vond ten 1e dat ze daar niks mee te maken hadden, maar ten 2e wou ik niet dat mijn pasgeboren dochter meteen een "sticker" in haar dossier kreeg. Want wie zegt dat zij het ook heeft? en daarbij, zo'n jong kind, daar kun je toch nog helemaal geen oordeel over vellen op dat gebied? Tegenwoordig zijn ze veels te snel met stickers plakken in mijn ogen. Mocht zij wel iets onder de leden hebben op dat gebied, dan komen we daar vanzelf wel achter. De 3e reden dat ik anders heb geantwoord op de vragen over de geestelijke gezondheid van mezelf en van mijn fam. is dat ik niet wil dat er anders naar mij gekeken word. Dat ze je in de gaten houden zeg maar, want o wee als je als moeder in het verleden depressief bent geweest, nou, dan ben je labiel, en dan kun je je kind ook wel iets aan doen ofzo. Krijg je meteen de kinderbescherming en jeugdzorg op de stoep. Oja, en wat ik ook raar vond is dat ze vroeg hoe je zelf opgevoed was enzo. Nou, heb meteen even duidelijk gemaakt dat wij onze dochter precies op zouden voeden zoals onze ouders dat hebben gedaan en dat ze vooral bij mijn man niet met geneuzel aan hoefden te komen, haha! (die is namelijk de nuchterheid zelve).
ik heb bij mijn 2e een pnd/angststoornis gehad - en daar werd juist heel lief mee omgegaan. Helemaal niet vervelend ofzo. Buiten dat naar mijn kind werd gevraagd werd ook op een lieve, sympatieke manier naar mij gevraagd, zonder aan te dringen of zo. Ik vind het alleen maar prettig- maar misschien verschilt het per cb hoe ze er mee omgaan. Maar hier heel normaal hoor.
Ik vond dat bezoek van het cb ook raar. Omdat ik lerares ben hoefde ik geen vragen te beantwoorden ze zag zo wel dat alles goed was in ons gezin. Ik vond dat erg kort door de bocht. Je hebt ook foute juffen met foute mannen
Bij mij precies hetzelfde! De verpleegkundige van het CB is zelfs de hulpverlener die mij het meest heeft geholpen, omdat de huisarts mij in eerste instantie niet serieus nam!
Idd, ik heb SPW opleiding en jaren op een kdv gewerkt en nu nachtdiensten in de gehandicaptenzorg, dus alles gaat goed , nou is dat ook zo in dit geval, maar handig om daar zo vanuit te gaan. En ook omdat we onze oudste geadopteerd hebben en uitvoerig al zijn onderzocht door de raad van de kinderscherming