'domme vragen' topic

Discussie in 'De lounge' gestart door Waxinelichtjes, 22 apr 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.769
    22.244
    113
    Ik weet nog dat mijn schoonmoeder nét niet flauwviel toen ik zei dat mijn vader zo'n 2 liter koffie per dag drinkt :roflmao: hier vinden ze 2 kopjes per dag al veel.
    En ze vindt mijn theegewoontes ook heel raar. Ik drink best slappe thee (rooibos of gewone thee uit een zakje, of losse groene thee/losse venkelzaadjes als thee) en zonder suiker. Haar thee is zo zwart als koffie en heel erg zoet.

    Ik heb trouwens wel gemerkt dat het in Nederland toch wel vreemd is om alleen water te drinken. Althans, kreeg destijds vaak best aparte reacties daarop.
     
  2. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Zelfs in België is ranja onbekend. Ik ken het alleen van dit forum.
     
    Shay25 en citroenrasp vinden dit leuk.
  3. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.745
    3.205
    113
    Vrouw
    Brabant
    En toen ik op vakantie was in Duitsland wisten ze ook niet waar ik het over hadden in de winkel. Uiteindelijk 1 fles gevonden in de Lidl!
     
  4. Bellybell

    Bellybell Fanatiek lid

    30 dec 2012
    4.823
    4.600
    113
    Serieus?? Wat drinken de kindjes in België dan normalerwijs?
     
  5. Sylver

    Sylver Fanatiek lid

    17 sep 2014
    1.886
    1.801
    113
    Is het echt zo normaal voor kinderen om aanmaaklimonade te drinken in Nederland?

    Ik ben zelf ook Nederlands, maar mijn kinderen drinken dat vrijwel nooit.
    Mijn man wel, dus we hebben het wel in huis.

    De kinderen drinken water en thee en af en toe melk.

    Bij feestjes of op een terrasje oid drinken ze vaak wel iets anders. Meestal iets van sap of groene ijsthee. Maar gewoon voor de lekker, niet om de dorst te lessen.
     
  6. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Vind je dat echt zo bijzonder? Is ranja dan zo cruciaal in het leven van jouw kinderen? Hier drinken ze gewoon water. Soms melk. Fruitsap als we op uitstap zijn, en de oudste nu stilaan ook (ze is bijna 8) heel af en toe een glas limonade.

    Andere kinderen ook zoiets. Maar er zijn er evengoed die al vanaf een jaar cola krijgen, neem ik aan.
     
    citroenrasp vindt dit leuk.
  7. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.769
    22.244
    113
    Ik kende in Nederland ook vooral kinderen die enkel water kregen. Aanmaaklimonade/sap etc was eerder een uitzondering. Ligt wellicht aan het milieu waarin je je bevindt?
    Ik dronk het als kind ook nooit maar dat was echt omdat ik het niet lustte.
     
  8. Kwek

    Kwek Fanatiek lid

    16 mei 2009
    3.229
    1.298
    113
    Centrum België
    Klopt van dat water - wordt op school ook aangeraden, evt met fruit erin voor de smaak. Al de rest liever niet. En als er voor onze dochters dan een verjaardagsfeestje was in bv een binnenspeeltuin, verwachtte ik dat de meerderheid zou "profiteren" om eens iets anders te drinken dan water, maar was eigenlijk aangenaam verrast. Driekwart vroeg nog steeds om water, en een uitzondering om fruitsap, Fristi of Cecemel...
     
  9. Feye

    Feye VIP lid

    26 nov 2013
    6.500
    3.946
    113
    Vrouw
    Hier kregen de kinderen eerst elke dag ranja. Later vond ik dat eigenlijk onzin en nu is het water (soms thee) en melk tussen de middag. Ik hoor ze ook nooit meer over ranja.

    Kennen ze in het buitenland niet vaker de poeder vorm? Dit dronken wij op de Antillen als ranja:

    20200524_111305.jpg
     
  10. Bellybell

    Bellybell Fanatiek lid

    30 dec 2012
    4.823
    4.600
    113
    Ja maar je hebt ranja en ranja. Ik pak altijd de natuurlijke ranja’s. Dus in principe ook fruitsap met water als je het zo bekijkt.

    Mijn kinderen drinken ook wel water hoor, maar liever ranja en daar heb ik geen problemen mee.
     
  11. Bellybell

    Bellybell Fanatiek lid

    30 dec 2012
    4.823
    4.600
    113
    Denk niet dat het milieu ligt, wat een gekke aanname. Hier is het gewoon niks geks. Hier is het eerder gek de kinderen de hele dag zuivel/fristi te geven... En dan kijk ik heel breed; hier in Limburg, vriendinnen in Twente, familie in Brabant...

    Frisdrank daarintegen wil ik zelf niet. Vriendjes/vriendinnetjes mogen het vaak wel. Maar ik beperk tot een glaasje bij n feestje en dan nog kiezen ze vaak voor ranja ipv cola of sinas.
     
  12. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    In België nog nooit gezien, nee.
     
  13. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Ik oordeel niet over of het natuurlijk of gezond is. Het punt was gewoon: nee, in België is ranja niet gekend. En het is ook niet iets dat ik mis.
     
    citroenrasp vindt dit leuk.
  14. Bellybell

    Bellybell Fanatiek lid

    30 dec 2012
    4.823
    4.600
    113
    Ja gek he dat dat verschil er zo is. Dat hier iets zo ‘normaal’ is en een buurland verder niet.
     
  15. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.769
    22.244
    113
    Waarom is dat een gekke aanname? Ik bedoel er verder niks neerbuigends mee oid.
    Maar veel mensen waarmee ik omging in Nederland aten bv bovengemiddeld gezond, gaven thuisonderwijs, homeopathie... Beetje in een "alternatieve hoek" zeg maar. En ja dat is gewoon een bepaald milieu. Wil niet zeggen dat het één beter dan het ander is.
     
  16. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.512
    28.969
    113
    Ranja is toch gewoon siroop/limonade?
    Ik ken de term Ranja helemaal niet.. is dat dan een merk of zo?

    hier in Frankrijk is siroop wel bekend. Veel kinderen die na school een glaasje drinken. Verder vooral gewoon water natuurlijk. Thee wordt hier niet echt gedronken door kinderen. (Beter ook, krijgen ze gele tanden van :p )
     
  17. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.769
    22.244
    113
    Volgens mij is ranja de vloeibare equivalent van friet/patat. :roflmao: Maw echt iets van boven de rivieren. Mijn familie uit Twente en Groningen noemt het ranja maar waar ik woonde (Zeeland) hoorde ik alleen 'siroop' of 'limonade'.

    Denk dat het oooooit in een ver verleden een merknaam was en dat in bepaalde delen van Nederland is blijven hangen. Net als 'ijsco'.
     
    KleineLai vindt dit leuk.
  18. Bellybell

    Bellybell Fanatiek lid

    30 dec 2012
    4.823
    4.600
    113
    Hier midden Limburg :roflmao: en ook ranja hahaha
     
    citroenrasp vindt dit leuk.
  19. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.769
    22.244
    113
    Nu ben ik wel heel benieuwd, heb nl een vriendin die in zuid-Limburg woont, dus ga haar zo even vragen hoe zij het noemt. :D
     
    Bellybell vindt dit leuk.
  20. MamavanLieverd

    MamavanLieverd VIP lid

    1 dec 2014
    7.406
    5.316
    113
    Volgens mij is het een leeftijdsdingetje, toen ik kind was, had je gewoon het merk ranja en dan kreeg je dat heel vaak dus. Wij hadden trouwens altijd roosvicee thuis. Ik ben opgegroeid in Brabant trouwens, dus onder de rivieren ook.
     

Deel Deze Pagina