Dringend hulp nodig

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door Me2, 7 mrt 2008.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Me2

    Me2 VIP lid

    30 mei 2006
    6.888
    0
    36
    Sinds een aantal dagen is mijn kleine ventje van slag, veel huilen en steeds vaker willlen drinken terwijl hij de afgelopen 6 weken eigenlijk nog maar 5/6 voedingen kreeg (om de 4 uur overdag). Hij slaapt al een tijd goed door. Nu wilde hij opeens om de 3 uur en de laatste 2 dagen om de 2/2,5 uur drinken, maar zowel gisteren als vandaag heb ik het idee dat er nauwelijks iets uit mijn borsten komt, ze voelen ook slap aan en mijn ventje drinkt maar een paar minuten en dan stopt hij weer. Hij heeft vandaag de hele dag gehuild en dat heeft hij in 3 maanden nog nooit gedaan..... Voorts heb ik gisterenavond en vanavond gekolft en ik had niet na 10 min. keurig 180 ml gekolft, maar slechts 70 ml......ik zit echt met mijn handen in het haar en het huilen staat mij nader dan het lachen....Is mijn melkproductie opeens op? Dat kan toch niet lees ik altijd....Hoe trek ik dit weer vlot?

    Alvast veel dank!
     
  2. Lon enTijn

    Lon enTijn Fanatiek lid

    23 mrt 2007
    1.783
    0
    0
    met 12 weken is er weer een sprongetje. misschien dat hij daar last van heeft.
    dan kan je kindje ook zo van slag zijn en heel vaak willen drinken.
    en anders misschien regeldagen?

    succes meid je kan het en het komt goed
     
  3. k3lly

    k3lly Fanatiek lid

    1 feb 2008
    2.091
    2
    38
    Vrouw
    Kraamverzorgende
    Heerhugowaard
    met 3 maanden kan je last hebben van regeldagen, dit kan 1 dag duren maar ook een hele week, leg je kleine zo vaak mogelijk aan de borst, zodat hij jouw melkproductie weer naar zichzelf afstemt, kleine kindjes worden groot en hebben dus ook meer voeding nodig. Raak niet in paniek en leg je kleine aan waneer hij dat wilt. en dat kan zelfs ieder uur zijn. Het is niet zo dat hij dan een hele voeding gaat drinken, maar steeds kleine beetjes zodat er meer melk geproduceerd wordt.

    jouw borstvoeding is helemaal afgestemd op jouw mannetje (?) dus je kleine moet er dan ook voor zorgen dan er precies de juiste hoeveelheid voeding krijgt, mocht je het niet vertrouwen ga dan even naar het weeguurtje bij het consultatie bureau is die afgevallen? dan weet je dat het geen regeldagen zijn en dan je even contact op moet nemen met je consultatiebureau arts :)

    suc6 ermee en hoop dat het snel over is
     
  4. Me2

    Me2 VIP lid

    30 mei 2006
    6.888
    0
    36
    Dit voelt niet als een regelweek...ook heb ik nog nooit last gehad van weinig volle borsten, kan dat opeens na 3 maanden? Het punt is dat hij zelfs op het moment helemaal niet wil eten, althans, hij vraagt niet echt. Dan leg ik hem aan en dan drinkt hij 2 minuutjes meer niet en dan begint hij keihard te krijsen. En ook als er drie uur tussen de voedinegn zit. Ik krijg er dan ook bijna niets uit met kolven (ja 50 ml ofzo). Lijkt wel of hij tandjes krijgt, rode wangern, kwijlen, op zijn vuistje bijten maar geen koorts.
     
  5. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Me2, je eerste bericht doet mij net als k3lly denken aan een regeldag. Dat kan idd een paar daagjes duren, je productie word dan aangepast aan de vraag van je baby. Dus veel aanleggen helpt daarbij. Maar zelf zeg je dat het je geen regeldag lijk, hmm, dan weet ik eigenlijk ook niet wat het kan zijn. Sorry :oops: . Ik hoop voor je dat het snel beter gaat! ;)
     
  6. Ready

    Ready Actief lid

    31 okt 2006
    265
    0
    0
    Klinkt mij ook als combinatie regeldag/sprongetje in de oren. Bovendien veranderen rond die tijd je borsten, en voelen ze minder vol aan terwijl er nog genoeg melk wordt aangemaakt. ik kan me herinneren dat ik ook zo'n periode had vlak voor ik weer moest werken (dus dat was bij mij rond 10-12 weken) en dat ik toen echt even bang was dat het over zou zijn. Gewoon blijven aanleggen, en als ie niet wil, dan niet.
     
  7. geke

    geke Fanatiek lid

    10 mei 2006
    3.155
    0
    0
    en zorg er ook voor dat je zelf veel rust neemt, goed eet en drinkt, dat komt je productie ook ten goede. En ook al is dat lastig: probeer niet teveel te stressen. Leg heel vaak aan en geef t een paar dagen. succes!
     
  8. Nemo

    Nemo Niet meer actief

    Het kan allerlei redenen hebben waarom je kindje zo doet: regeldagen, sprong, hij wordt ziek, jouw productie is wat minder omdat je cyclus weer terug keert, jij bent ziek geweest en daardoor je productie minder, mischien zit er iets aan te komen (tanden, kindje gaat kruipen) enz.

    Gewoon aanleggen als je kindje vraagt. Laat het huishouden even voor wat het is als dat te veel wordt. Gewoon lekker op bed samen en veel rusten en drinken.
    Ik heb ook van die perioden gehad en zag het dan somber in. Maar je zult zien als je deze dagen door bent is het weer als voor ouds.
    Probeer niet onzeker te zijn, heb vertrouwen in jezelf en je kind. Komt écht goed.
     
  9. Me2

    Me2 VIP lid

    30 mei 2006
    6.888
    0
    36
    Super veel dank dames voor de bemoedigende woorden. Ik zit ook vlak voor mijn terugkeer naar werk zoals Ready schrijft en wellicht dat ik dus ook wat gestresst ben of alles goed zal gaan. Ik wil absoluut niet overgaan op kv. Ik denk ook dat het een combi is van allerlei zaken waaronder ook een sprongetje, regeldagen en vermoeidheid.

    Zou het helpen als hij niet wil drinken om om de 3/4 uur te kolven om de productie weer wat te laten oplopen?
     
  10. k3lly

    k3lly Fanatiek lid

    1 feb 2008
    2.091
    2
    38
    Vrouw
    Kraamverzorgende
    Heerhugowaard
    door te gaan kolven help je inderdaad de borstvoeding weer op gang, maar ik zal niet te vaak gaan kolven, een kolf aparaat is toch minder krachtig dan een baby, en doet ook minder de hormonen vrij laten komen. Lijkt me dan wel handig om een electrische kolf te gebruiken, deze zijn namenlijk veel krachtiger dan een handkolf.

    Als ik je 2e berichtje zo lees, denk ik eigenlijk ook aan een tandje die doorkomt.... Heb je ook pijn bij het voeden? of dat niet, het is namelijk ook teken van spruw dat kwijlen en niet lang drinken (het drinken doet dan pijn in zijn mondje) wel gaat dit ook gepaard met pijn aan de tepels als de kleine drinkt.
     
  11. jingels

    jingels VIP lid

    8 jul 2006
    7.742
    1
    0
    Spruw hoeft geen pijn aan de tepels te geven.
    Spruw hoeft zelfs niet zichtbaar te zijn.
     
  12. appeltje

    appeltje Niet meer actief

    Me2, dit had ik ook bij 12 weken. Hij kwam elke 2 uur en als ik kolfte, dan kwam er ook bar weinig uit. Maar na een paar dagen was het weer helemaal op peil. En ja, na die 12 weken heb je vaak geen volle borsten meer, dat heb ik sindsdien ook niet meer gehad. Ook ging Kevin ineens suoerhard drinken en had minder dan de helft van de tijd nodig om zich vol te drinken.
    Het klinkt heel herkenbaar..... hopelijk zijn jullie er snel doorheen...
     
  13. Me2

    Me2 VIP lid

    30 mei 2006
    6.888
    0
    36
    Dank Appeltje! Vandaag gaat het drinken weer wat beter en heb net ook weer 130 ml gekolft na een voeding dus dat is ook beter dan gisteren..... Hoop echt dat het weer allemaal op pijl komt en dat mijn ventje weer tot rust komt...
     
  14. Nynke

    Nynke VIP lid

    30 sep 2006
    8.087
    0
    0
    Frankrijk
    @Me2: ik sluitr me volledig bij appeltje haar reactie aan. Fijn dat het weer wat beter gaat.
     
  15. appeltje

    appeltje Niet meer actief

    Dat klinkt allemaa goed Me2. Kevin heeft rond de 12 weken bijna 2 weken 'geregeld', dus ik herken het maar al te goed. Gelukkig zijn het bij jou kennelijk regelDAGEN en geen regelWEKEN zoals bij mij... ;)

    Nog even doorzetten meid....
     
  16. Me2

    Me2 VIP lid

    30 mei 2006
    6.888
    0
    36
    Nou Appeltje, daarom opende ik een topic, omdat het bij JP nu ondertussen wel al 1 a 2 weken duurde dat het niet helemaal lekker ging en met een dieptepunt afgelopen vrijdag en ik riep maar steeds regeldagen, maar zag het opeens even niet meer zitten. Nu gaat het weer aan de beterende hand maar we zijn er nog niet helemaal, maar jullie woorden stellen me gerust en ik moet er doorheen!
     
  17. jingels

    jingels VIP lid

    8 jul 2006
    7.742
    1
    0
    Fijn dat het weer goed gaat.
     

Deel Deze Pagina