Eczeem

Discussie in 'Stel je vraag aan de verloskundige' gestart door elisabethbas, 27 feb 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. elisabethbas

    elisabethbas Fanatiek lid

    2 feb 2011
    2.886
    2
    38
    't Gooi
    Mijn hele leven heb ik al (in meer en mindere mate) last van constitutioneel eczeem, vooral in mijn gezicht. Sinds mijn zwangerschap is dit erger geworden. Is dit een bekend zwangerschapskwaaltje?
    Normaal zit ik hiervoor in de winter vaak voor de gezichtsbruiner, dat helpt. Kan ik dat nu ook doen of is het niet goed tijdens je zwangerschap?
     
  2. Mirjam

    Mirjam Verloskundige

    2 dec 2005
    11.590
    2
    0
    verloskundige en lactatiekundige IBCLC
    hoi

    vaak wordt eczeem erger in de zwangerschap omdat je huid door de hormonen droger is. Goed vet houden is belangrijk. Je kunt eventueel wel hormoonzalf gebruiken, in overleg met huisarts, in kleine hoeveelheid dun smeren.
    Ik zou de gezichtsbruiner laten staan, door de hormonen kan het pigment in je huid anders reageren en heb je kans op een zwangerschapsmasker.

    Mirjam
     

Deel Deze Pagina