Een bezorgde vriendin.

Discussie in 'Prematuur' gestart door JMay, 25 apr 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    #1 JMay, 25 apr 2014
    Laatst bewerkt: 25 apr 2014
    Hoi dames

    Ik denk dat ik het hier het beste kan plaatsen.
    Mijn lieve vriendin ligt op dit moment in het VU ziekenhuis omdat ze een hoge bloeddruk heeft en de baby achter loopt op de groei (4-5 weken).
    Ze is nu 28 weken zwanger dinsdag 29 en de kleine word geschat op 660 gram.
    Ze bekijken het nu echt van dag tot dag en van ctg tot ctg want gister zijn ze er achter gekomen dat de placenta ook een probleem is en de navelstreng werkt niet zoals het zou moeten.

    Ze hopen het tot 30 weken te kunnen rekken en dan via een keizersnede de baby geboren laten worden.
    Ze belt me regelmatig verdrietig op..ze leven natuurlijk in vreselijke angst en onzekerheid.

    Pff wat moet dit een emotionele achtbaan voor hen zijn.
    Als vriendin sta ik eigenlijk machteloos ik kan helaas niks doen zodat het beter word en dat is frustrerend.

    Ik duim en hoop elke dag dat alles goed mag gaan komen , ik denk alleen positief en moet er niet aan denken wat er allemaal wel niet fout kan gaan.

    Wat vonden jullie fijn hoe jullie vriendinnen je steunde ?
    Nu appen we nog vaak maar ik heb tegen haar gezegd dat als de kleine straks geboren is , ik een stap terug zal nemen en dat zij dan wanneer ze daar behoefte aan heeft contact met mij zoekt
    Want straks zijn ze natuurlijk onwijs druk met de kleine.

    Morgen gaan mijn man en ik nog even bij haar op bezoek , ze hebben ook samen belosten tijdens de intensieve tijd straks geen bezoek te ontvangen dat willen ze pas wanneer ze thuis zijn weer

    Ik probeer haar een luisterend oor te bieden en positieve energie te sturen hoe zweverig dat ook klinkt.

    Ik.hoop zo onwijs dat alles goed komt :(
    Ik lig er zelfs nachten wakker van, hoe zal zij zich wel niet voelen dan ?! Pff
     
  2. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Ik denk dat je alles al doet wat je kan doen. Het is zo fijn in zo'n situatie als mensen laten weten dat ze aan je denken, maar tegelijkertijd je zelf de ruimte geven om aan te geven waar je behoefte aan hebt. Want je hoofd is zo vol met zorgen en alles, je wereld wordt zo klein in dat ziekenhuis, dat je echt even niet meer een meedenkende vriendin kan zijn. Dus wat jij doet is al geweldig, aangeven dat je er bent en dat ze kan zeggen wanneer ze wat nodig heeft.

    Toen mijn kindje geboren was en ik thuis was maar de kleine niet vond ik het wel heerlijk dat een aantal vriendinnen ongevraagd mijn vriezer en koelkast vulden met maaltijden en eten, ik kwam nergens aan toe met alle bezoekjes aan het ziekenhuis. Maar dat is heel persoonlijk ;)

    Ik hoop dat de kleine zo lang mogelijk kan blijven zitten!
     
  3. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    Fijn om.jou ervaring zo te lezen.
    Goed om te weten dat ik zo genoeg doe..
    Ze is ook super blij dat we haar steunen en vind het ook een fijn idee dat ze me.altijd kan bellen.
    Eigenlijk wilde ze de komende dagen alleen familie op bezoek maarja ik ben als familie voor haar dus vroeg ze toch of we naar het VU wilde komen
    Neem morgen lekker een oranje tompoes voor haar mee daar had ze echt zin in haha

    Hoop dat de kleine nog wil en kam.blijven zitten
     
  4. micnick

    micnick Actief lid

    17 jan 2013
    159
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik denk dat je het heel goed doet.
    Ik had er zelf ook weinig behoefte aan toen. Weten dat ze kan terugvallen op je is oké.
    Ik ben met 27 weken bevallen in het Vu. Was blij met de NICU. Zoontje heeft daar 8 weken gelegen en daarna nog 5 in het ziekenhuis in de buurt. Dus ze gaan een heftige tijd tegemoet met veel ups en downs. Het kan goed gaan maar ook opeens heel slecht, en andersom ook. Vergeet vooral niet dat wanneer ze uiteindelijk thuis is, de moeheid toeslaat. De verwerking start. Vaak loop je dan ook nog tegen problemen aan. Bepaald prematuurgedrag, vaak ziek, veel controles, e.d.
    Ik vond de eerste tijd thuis vreselijk en heel zwaar. Dan is ook fijn als er eens iemand is die boodschappen doet, haar even mee er tussen uit neemt. Even een kopje koffie drinken ergens, enz.
    Veel sterkte voor haar en voor jou natuurlijk ook!
    Nog een tip: omdat wij ongeveer woonden in het VU (sliepen eerst een tijd in het Ronald Mcdonaldhuis: heel fijn!) aten wij in het persooneelsrestaurant van het Vu. Daar mocht je toen ook als bezoeker eten. Goed eten, normale warme maaltijden en niet te duur.
     
  5. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    Dat is fijn !

    Ja daar dacht ik idd ook aan dat ze na de tijd misschien wel zal instorten.
    Hebben vanochtend nog even gebeld.
    De dokter kwam melden dat de eiwitten in haar urine erg gestegen waren en ze krijgt nu ook klachten als: het licht niet kunnen vederdragen

    Weet jij waar je het beste kan parkeren als bezoeker bij het VU ?
     
  6. Leonike

    Leonike Bekend lid

    21 nov 2011
    521
    2
    18
  7. frannie82

    frannie82 VIP lid

    28 nov 2010
    10.407
    2
    38
    Zelf vond ik het heerlijk om bezoek te krijgen want de dagen duren lang als je de hele dag ligt. Je doet het super! Vraag het haar ook gewoon dat is het beste. Zeg dat je niet zo goed weet wat je moet doen. En vraag haar aan te geven als ze je nodig heeft. Blijven praten is belangrijk! Sterkte voor jullie allemaal!
     
  8. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Als haar eiwitten stijgen en ze geen licht meer kan verdragen kan het zo maar zijn dat ze zo ziek begint te worden dat je bezoek morgen niet door kan gaan. Of wees dan voorbereid op het feit dat ze je bezoek niet zal kunnen verdragen. Tijdens HELLP aanvallen was ik zo ziek dat ik helemaal geen prikkels meer kon verdragen, en zelfs het horen van de ademhaling van anderen in de kamer was me te veel. Niet om je in de paniek te jagen, maar om je voor te bereiden. Trek het je niet persoonlijk aan als je voor de deur van de kamer staat en ze zegt dat ze helemaal niemand kan verdragen.
     
  9. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    Ja precies
    Ze heeft net een even kunnen slapen en voelt zich al beter.
    We bereiden ons er idd op.voor dat we of onderweg bericht krijgen dat we beter niet kunnen komen of als we er zijn.
     
  10. Boommm

    Boommm Niet meer actief

    'N. was dan wel niet zo vroeg geboren maar heeft toch 2 weken in het zkh gelegen en is vlak na haar geboorte wel ernstig ziek geworden en moest weer terug naar t zkh. Ik had de ene dag wel behoefte aan mensen om me heen en de andere dag totaal niet. Heb ook wel eens een afspraak s'ochtends afgezet omdat ik er op dat moment helemaal geen zin in had.
    Ik was heel blij met begrip en mensen die wilden luisteren, ookal vertelde ik 100x hetzelfde verhaal. En eten was ik ook heel blij mee! Of iemand die even een was kwam draaien. Een lief kaartje deed het ook heel goed. Ik denk inderdaad dat je het al geweldig doet en niet veel meer kan doen.

    Sterkte, wat een rotsituatie!! Hopelijk blijft de baby nog eventjes zitten.
     
  11. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    Bedankt voor jullie fijne reacties.
    Morgen nemen we wat lekkers voor haar mee

    En veder blijven we duimen en hopen en natuurlijk een luisterend oor bieden mocht ze dat nodig hebben
    Als de kleine geboren is dan verblijven ze in het rmd huis
     
  12. micnick

    micnick Actief lid

    17 jan 2013
    159
    0
    0
    NULL
    NULL
    Je kan het goedkoopst parkeren bij het Acta gebouw, schuin tegenover het Vu.
    Wat ik jammer vond is dat ik van tevoren de Nicu niet had gezien en er weinig over wist. Er is wel wat verteld maar niet veel.
    Was best een shock toen ik bevallen was en op die afdeling kwam, waar je voor het eerst je kind ziet. Best indrukwekkend al die couveuses, alarmbellen, slangetjes, enz.
    Inderdaad Kleine Kanjers is een goede site en ook de site van couveuseouders.
     
  13. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.080
    12.033
    113
    Eten verzorgen is als de kleine er is echt een heel fijne hulp, wij hadden echt geen zin om ons daarmee bezig te houden. Wij zaten op bijna 2 uur rijden van ons huis af, dus er werd voor ons in het ronald mc donald huis door familie gekookt. Ook boodschappen doen, genoeg frisdrank, brood etc. Is heel fijn als dat wordt geregeld.
    Verder werd ik er een beetje gek van dat sommige mensen iedere dag meerdere keren vroegen wat ze konden doen. Zo erg dat ik dingen ging verzinnen om ervan af te zijn. Mijn tip, laat haar weten dat je alles voor haar wil doen zodat ze weet dat je altijd voor haar klaar staat maar zeg ook dat je haar daar niet steeds mee lastig gaat vallen (maar bij goede vriendinnen vind ik dit vanzelfsprekend).

    Wat ik heel fijne momenten vond was als de post er was, we hebben minimaal 300 kaarten gekregen dat deed ons heel erg goed, dus dat kan je mss in gang zetten. Daarnaast vond ik het heel fijn om cadeautjes te krijgen voor de jongens. Dat waren voor ons kraammomenten, die je verder echt niet ervaart en het zijn heel dierbare herinneringen voor ons. (Al hoop ik uiteraard dat ze een betere afloop heeft, haar termijn is al veel beter dan dat mijn zoontjes geboren waren)

    Lief dat je zo begaan bent, beschouw het ook maar als een groot compliment dat je langs mag komen. Wij hadden het in die periode beperkt tot onze familie.
     
  14. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    Hier geen prematuurtje maar dylan heeft 2 weken in het ziekenhuis gelegen.
    Ik vond het heerlijk als ik iemand kon bellen.
    Verder kregen we buiten mijn ouders en broer geen bezoek, mensen durfden niet, wilden on met rust laten maar ik vond het jammer dat niemand kwam. Je bent toch trots op je kindje, misschien zelfs trotser dan bij een gewone kraamtijd want je hebt toch een echte vechter gekregen.

    Eten en drinken meenemen is inderdaad leuk dus dat ook zeker doen :)
    En cadeautjes geven zoals je normaal zou doen, hier kwamen ze er pas mee toen we thuis waren, misschien wilden ze niks geven omdat ze angst hadden dat Dylan het misschien niet zou redden maar positief denken! Dus gewoon doen! Knuffeltje voor op te hangen/bij het babytje te leggen, laat je kindje een tekening verven dan kunnen ze die ook ophangen :)
     
  15. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    Ja precies , koken word verzorgd door haar moeder en schoonmoeder.
    Ik voel me ook zeker vereerd dat we mogen komen, we beschouwen elkaar ook als familie veder idd alleen echte familie.
    En idd tijdens de ziekenhuis periode willen ze geen bezoek alleen van de ouders.

    Fijn om te weten dat post ook fijn kan zijn af en toe een leuk kaartje of een cadeautje.
     
  16. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    Ja precies ik ben zelf vrijwilliger bij stichting early birds dus ik weet enigsinss wel hoe en wat en kan me goed inleven.
    We hebben ook samen afgesproken dat ze me altijd kan bellen ook al is het in de nacht, gewoon wanneer zij zich er prettig bij voelt.

    Wij gaan heel hars duimen dat deze kleine prinses een goede start krijgt voor zo ver dat goed kan gaan en snel aansterkt en groeit.

    Ik zal haar nooit in de steek laten ook niet als ze me op belt om.me de huid vol te schelden , als zij zich daar goed bij voelt prima :)
     
  17. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    Wat ze ook wel heel fijn vind is dat ik vanavond wat films voor haar op een usb stick zet, zodat ze dat via de laptop kan kijken want daar een tv huren kost gewoon 4 euro per dag :O

    Nu even aan het zoeken naar wat leuke films
     
  18. PinkLove

    PinkLove Bekend lid

    13 mei 2013
    548
    0
    0
    Nederland
    Je bent een lieverd voor haar meis!
     
  19. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    Dankjewel <3
    Voor mij is het de ''normaalste'' zaak van de wereld, want als vriendinnen doe je dit .
    Ik weet zeker dat zij precies het zelfde had gedaan !
     
  20. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.080
    12.033
    113
    Wat mooi dat je vrijwilliger bent bij de stichting early birds. Wij hebben destijds gebruik mogen maken van Make a memory, omdat het ziekenhuis daar contacten mee had. Je wilt niet weten hoe dierbaar deze foto's zijn. (Ze liggen op 3 adressen veilig opgeborgen...)
    Je zou alvast aan haar voor kunnen leggen dat je wanneer zij maar wilt foto's wilt maken. Het is zo moeilijk om mooie foto's te maken, slecht licht, glas van de couveuse, als ik zo'n goede vriendin had die dat kon, had ik dat zeker ook gewild toen mijn zoontjes nog leefden. Je bent ook bekend met hoe een couveuse afdeling eruit ziet, ik zou dat jullie zeker adviseren... Maar ik weet natuurlijk niet hoe jullie daarover denken, het is een advies :)
     

Deel Deze Pagina