Ervaringen gasthouder, flexibeler?

Discussie in 'Oppas en kinderopvang' gestart door Boekenwormpje, 11 okt 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Boekenwormpje

    Boekenwormpje Bekend lid

    1 feb 2014
    903
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn kinderen gaan naar bso en kdv. Ik werk vaste dagen in principe. Maar om mijn team (die bijna allemaal onregelmatig werken) een beetje happy te houden. Doe ik af en toe ook n keer een weekend/avonddienst en werk ik vaak met de feestdagen. Tot nu toe lukt het me om het dicht te timmeren. Maar ik vind het veel gedoe.

    Laatst wilde ik op de kdv een dag ruilen. Ze hadden aangegeven dat dat best een keer kon als ik het op tijd aangaf. Dus 5 weken van te voren gevraagd of zoontje op de vrijdag ipv donderdag kon komen. Ze zouden er naar kijken. Uiteindelijk zegen ze dat ze dat pas 1 week van te voren weten. En kreeg ik 1 week van tevoren te horen dat het niet kon. Ik was niet zo blij natuurlijk met deze gang van zaken.

    Ik heb nu 2 opties. De eerste is flexopvang. Maar dan betaal ik meer en de vaste (wat ik nu dus ben) gaan voor. Maar dat lost nog steeds mijn weekend/avond probleem niet op.

    Nu heb ik wat gegoogled op hoe andere alleenstaande mama's die in de zorg werken dat doen. Kwam toen tegen dat sommigen een gastouder hebben die heel flexibel is en ook weekenden en avonden oppassen. Maar, vind dat nogal een stug verhaal. Of in elk geval dat het weinig voorkomt.

    Dus wat is jullie ervaringen? Is een gastouder flexibeler??
     
  2. mama40

    mama40 Fanatiek lid

    30 mei 2012
    1.583
    5
    38
    Mijn go is erg flexibel, regelmatig gaat onze zoon om 6 uur smorgens al naar haar toe. hij is de enige daar en ze haalt en brengt hem ook naar het kdc.
    Ik heb 2 maanden geleden een andere go moeten zoeken voor tijdelijk.
    ook bij haar kan hij om 6 uur komen mocht het nodig zijn.
    Ik werk in de zorg dus ook wisselende diensten en dat is geen probleem.
    Zij heeft zelfs een kindje wat bij haar blijft slapen, haar moeder is ook alleenstaand.
     
  3. tuc

    tuc Niet meer actief

    Er zijn zeker go die dat doen hoor. Ikzelf niet want ik heb ook nog kleine kinderen. Plus is het best intensief als go en dat wil ik s avonds en in het weekend niet, maar heb genoeg collega's die het wel doen.
     
  4. Catou

    Catou Fanatiek lid

    11 okt 2013
    3.688
    1.862
    113
    Ik ben gastouder en heb twee kinderen die ook 's avonds blijven. Bij een Kdv is dat niet mogelijk. weekenden heb ik nu niet vast , maar in het verleden wel gehad. Pas kwam er een kindje op zaterdag omdat de ouders ergens heen moesten. En dat wisselen voor een keertje doe ik ook weleens.

    Kortom ja wel flexibel hoor, en zo zijn er meer natuurlijk!
     
  5. Lies1611

    Lies1611 VIP lid

    3 jun 2013
    7.151
    3.178
    113
    Wij hebben een gastouder en dat is inderdaad flexibeler. Zo werk ik onregelmatige diensten ook in het weekend en mijn vriend vaak op zaterdag. Lang verhaal kort, onze gastouder past ook op zaterdag (heel soms op zondag). En onze dochter heeft er wel eens geslapen.
     
  6. Boekenwormpje

    Boekenwormpje Bekend lid

    1 feb 2014
    903
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dank dames. Dan denk ik dat ik toch maar eens naar een gastouder op zoek ga!
     
  7. vaddie

    vaddie Fanatiek lid

    30 nov 2010
    4.016
    1
    38
    Vrouw
    In de buurt van Utrecht
    Hier inderdaad een flexibele go. Zij heeft zelf volwassen kinderen en past ook avonden en weekenden op. Regelmatig zelfs. De ouders van 1 van de kinderen vliegen beide en hebben regelmatig beide dienst.
     
  8. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    4 jul 2010
    13.212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Ik zou ook overwegen een gastouder aan huis te zoeken. Dan zijn je kindjes 's avonds in hun eigen bedje en je betaalt een vast uurtarief en niet een uurtarief per kind. Dat is met 4 kindjes wel zo rendabel....
     

Deel Deze Pagina