Ruggeprik was bij mij een verademing bij de bevalling eerste (bij de 2de weer gehad ivm keizersnee maar dat is anders). Bij onze zoon had ik een weeenstrom (binnen een half uur weeen waar geen tussenpoze meer bij zat). MIj werd toen de ruggeprik aangeboden (petadine heeft niets voor me gedaan, moest er alleen heel erg van spugen...). Ik ben niet in NL bevallen dus ze hebben hem nog bij 8/9 cm ontsluiting gezet en ik heb geperst met ruggeprik. Ging trouwens super hoor zonder perweeen te voelen. Deed het helemaal op commando van de arts. Ik kon mijn benen wel bewegen maar voedle niets. Van de prik voel je ook weinig omdat ze eerst je huid verdoven. Ik heb beide keren geen naald of iets gezien gelukkig!
ik heb ook een ruggeprik gehad, wel pas bij bijna volledige ontsluiting bleek achteraf. (van 5-9 centimeter in 30 min) de verdoving werkte niet dus ik heb het zetten goed gevoeld. deed wel een beetje pijn maar niet zo heel erg. ik heb het persen ook met de ruggeprik gedaan. ik voelde de persweeen heel erg goed dus dat was geen probleem. ook voelde ik Ties zo door het geboortekanaal glijden. wat voor mij een voordeel was, was dat het staan van het hoofdje geen pijn deed door de ruggeprik. dat schijnt normaal gesproken nogal akelig gevoel te zijn.
Ik heb hem ook gehad. Had van te voren al met de gyn besproken als het moment daar was dat ik hem zou krijgen en dat gebeurde ook. Ik hoefde er niet eens meer om te vragen....nadat ze m'n vliezen hadden gebroken en ik (denk 4 a 5 cm ontsluiting had) hebben ze hem gezet. Nou ja gezet....ehhhh 3 x misgeprikt (AUWIE!!!!) Was wel een hele kundige dokter hoor, maar kwam hoofdzakelijk door mij ..ik trilde zo van de pijn zodat het erg moeilijk was om hem te zetten. Uiteindelijk de 4x (laatste poging die ze wilde doen) zat hij. Pffffffffffffffffffffffffff wat een verademing!!! Echt waar!!! In eerste instantie stond ie nog niet zo hoog ....toen hebben ze hem iets hoger gezet (meer pijn bestrijding) ...met 9 cm ontsluiting (ongeveer 2,5 uur) hebben ze hem teruggezet ivm met persen. Dit ging helemaal niet ....en uiteindelijk is onze zoon om half negen s avonds (ja vanaf 14.00 tot 20.00 met 10 cm gelegen...foutje) toen kreeg ik alsnog een spoedkeizersnee. Dacht dat ik geen prik meer hoefde maar de epidurale/ruggeprik eerder toch een andere ...dus kreeg er weer eentje , maar deze voelde ik amper (gilde toch al van de pijn) en was er alleen maar blij mee!! Mijn ervaring is: Ik wil er graag weer gebruik van maken want het idee dat je hem kan krijgen gaf mij al meer rust. Succes!
Ik kan alleen maar zeggen dat je er op tijd bij moet zijn. Ik had binnen 2 uur 8 cm en toen was het telaat .
@ Mirre: voelde je in de 'wacht' periode ook weeen? En hebben ze je uiteindelijk ook nog zelf laten proberen? Mij hebben ze ook lang laten liggen met volledige ontsluiting (4 uur ongeveer) en die periode had ik de heftigste weeen. Uiteindelijk moest ik op eigen kracht proberen Thijmen eruit te werken. Ik vond mijn bevalling vooral door dat wachten heel heftig en naar, voelde me zo in de steek gelaten!
Hallo dames, Ik werk zelf op de OK als operatieassistent en ik weet nog niet of ik een ruggenprik zou willen. Behalve voordelen zitten er ook heel wat nadelen aan, we hebben regelmatig (spoed)keizersnedes omdat de bevalling niet door wil zetten of omdat de baby niet goed reageert op de epiduraal. Bovendien verdoofd niet elke anesthesioloog de huid voordat hij de eigenlijk ruggenprik gaat zetten, das wel handig om rekening mee te houden. Ik hoor trouwens meestal dat het verdoven van de huid pijnlijker is dan de ruggenprik zelf. Het fijne is dat je m achter de hand hebt wanneer het echt niet meer uit te houden is, vind ik.
Ik was er redelijk zeker van dat ik om een ruggenprik ging vragen als de pijn te erg word maar nu ik de verschillende reacties lees weet ik het helemaal niet meer! haha Heb het ook niet echt op spuiten....
Heel herkenbaar Luna1... Wat een verschil in ervaringen zeg...jeetje! Blijkt wel weer hoe uniek iedere zwangerschap is...
Wanneer mag je naar huis na een ruggeprik? Als alles goed gaat hetzelfde als bij een bevalling zonder?! Grt Marieke
Ja, ik ben een nachtje gebleven (omdat het heel laat was toen ik klaar was) en daarna gewoon naar huis.
Ik heb een ruggenprik gehad omdat de ontsluiting niet vorderde terwijl ik vanaf het begin in een weeënstorm zat (na inleiden). Ik wilde geen ruggenprik maar wat anders en de gyneacoloog heeft me toen gezegd dat het nog zeker 7 uur ging duren en dat ik het anders niet zou volhouden. Het zetten vond ik, ondanks dat het 3 keer opnieuw moest, ontzettend meevallen. De ruggenprik werkte ook goed. Na de bevalling kon ik niet plassen. Volgens de gyneacoloog kwam dat door het persen en de ruggenprik.
Ik heb een ruggenprik gehad na 3z aandringen van het medisch personeel...van mij hoefde het niet zo....maar dat gezeur er over was ik zo zat "nou zet dat ding maar!" Viel me alles mee...het zetten is ff tricky...moet je rug bollen terwijl je een mega buik heb...Maar binnen 10 min. zat ik recht op in bed en vond ik alles leuk. Ik was dus bang dat ik nix meer voelde...maar da's dus niet zo...kon me benen gewoon bewegen. Die voelde aan alsof je een dagje geskied had beetje tintelig maar helemaal niet vervelend. Voelde echt wel de perweeen er doorheen..dat is ook de bedoeling..maar somige voelen ook helemaal geen persween met of zonder de prik....dat kan.
Ik heb ook een ruggeprik gehad. Na 10 uur weeen en maar 4cm verder (heftige weeen door inleiden) besloot de gyn dat het echt te lang duurde en ik dit nooit zou trekken. Dus ze zei letterlijk; zo en hier stoppen we mee, jij krijgt een ruggeprik. Nou echt, intereseerde mij niets! Als ik maar ff rust had. Zetten voelde ik helemaal niets van en t was een verademing dat ik niets meer voelde. Heb zelfs wat geslapen. Alleen zou die bij volledige ontsluiting uitgezet worden, zodat ik de persweeen zou voelen en dat zelf zou kunnen doen. Maar helaas, voordat het uitgewerkt was, moest Eva eruit, ivm dalende hartslag. Ik moest ook blijven, maar dat kwam omdat Eva snachts geboren is. En omdat ze de volgende dag door een kinderarts gezien moest worden.
met de ruggeprik is de kans op een kunstverlossing iets groter, evenals de kans dat je niet kunt plassen naderhand. het is goed om daar rekening mee te houden. ik had van beiden geen last, maar hou het in je achterhoofd!
Hoi meis, Bij mij is 3x geprobeerd de ruggenprik te zetten maar dat lukte niet omdat mijn bloedvaten in de weg zaten door de zwangerschap. Ik heb het dus gewoon zelf moeten doen. Wat ik hiermee wil zeggen is dat je niet te vroeg moet roepen dat je -zeker met een ruggeprik- gaat bevallen. Als het namelijk niet lukt dan valt het alleen maar tegen. Het gebeurt niet vaak maar ik was dus wel zo'n geval Succes met bevallen
Hey meid de ervaringen met een epidurale zijn idd heel verschillend van persoon tot persoon mijn ervaring was echter heel positief ik liep 8 dagen overtijd en werd opgenomen om in te leiden echter, die nacht schoot het toch spontaan in gang rond 4 UUR snachts pijnlijke rug, een beetje later begonnen de weeen ze weren steeds heftiger en rond 7 UUR kwamen er ook nog eens beenweeen en rugweeen bij zo erg dat ik gewoon door mijn benen zakte bij elke wee de ene volgde de andere op, of ging over in de andere, ik had dus geen rust tussen 2 weeen of meestal toch niet omdat ik ook nog geen verweekte bmhals had, geen opening, gn ingedaald kindje, ... moest alles dus nog gebeuren voor de bevalling het heeft van 4 uur snachts tot 10 uur smorgens geduurd voor ik 3 m pening had en na zo'n heftige ween was ik doodop ik had ook maar 2 uur geslapen die nacht (zenuwen voor de inleidin) en de nacht daavoor had ik constan staan overgeven dus was best moe de gyn raadde me aan om een epidurale te nemen, omdat het nog wel eens heel lang kon duren en ik dan helemaal uitgeput zou zijn ik was wat blij met dat voorstel, al was ik er ook doodsbang van uiteindelijk kwam de anestesist om 10.30 uur de ruggeprik zetten dat was niet eenvoudig, ik was toen aan het hyperventileren van de pijn van de weeen, was volledig aan het trillen en had al een kwartier aan een stuk weeen die in elkaar overgingen bovendien zakte tijdens de weeen mijn hartslag vaak onder de 40 (ben iemand die bij pijn de hartslag daalt ipv stijgt) en dus werd ik ook nog eens duizelig soit het is gelukt om het de eerste keer goed te laten zetten en je voelt er niet veel van was zo bezig met de weeen (niet makkelijk om stil te zitten als je een wee hebt) na 20 min zakte de pijn weg en na 30 voelde ik enkel nog de harde buiken, geen pijn meer wat een opluchting! het enige problem was, mijn weeen werden nog onregelmatiger dan ze al waren en zakten weer wat af blijkbaar kan dat voorkomen bij een epidurale dus kreeg ik nog een oplossing om de weeen wat op te wekken maar die voelde ik toch niet, dus geen probleem mee gehad daarna duurde het nog tot 15.oo UUR voor ik 10 cm had de weeen zijn onregelmatig gebleven, maarn na 20 min persen was mijn zoontje daar ik voelde alleen mijn linkerbeen niet meer dien was totaal verlamd, kon ik niet meer optillen ofzo maar dat nam ik er dan maar bij xxx
Hier ook een bevalling met ruggeprik. Niet gepland trouwens.. Na 14 uur weeen te hebben gehad (resultaat: 2 cm ontsluiting) en daarvoor de nacht ook al niet had geslapen besloot de verloskundige dat het beter was dat ik naar het ziekenhuis zou gaan. Daar hebben ze in eerste instantie een epidurale gezet (ging helemaal prima en ik heb er tussen de weeen door echt helemaal niks van gevoeld, de anestesist zat met zijn "naald" halverwege toen ik een wee had en hij bleef volgens mijn man rustig met het ding in zijn hand, in mijn rug zitten. Toen de wee ten einde liep drukte hij door en was het goed!) Het was de bedoeling dat de pomp werd uitgezet als ik voldoende ontsluiting had en mocht persen. Helaas is het niet zo ver gekomen omdat onze zoon zijn hartslag bij elke wee daalde tot "vraagtekens op de monitor". Het werd een spoedkeizersnee en via de epidurale werd toen ook de "ruggeprik" ingespoten. Ik was met 2 dagen weer thuis... hihi Ondanks het positieve van hiervoor zou ik het de volgende keer toch het liefst op de natuurlijke manier willen doen (als het kan natuurlijk). Ik heb nadien zo ontzettend veel last gehad van de bijwerkingen van de ruggeprik / morfine / andere pijnstilling dat ik de eerste 4 weken van het moederschap compleet gemist heb (zo lijkt het wel). Ik voelde me absoluut niet mezelf en alles ging langs me heen. Nou schijnt het dat er enorm veel verschillende soorten verdoving zijn dus ik denk dat er ook in elk ziekenhuis wel weer van iets anders gebruik wordt gemaakt. Deze "coctail" was voor mij in elk geval niet de juiste. Van een kennis die werkt als verpleegkundige heb ik begrepen dat ik (indien het in de toekomst weer op een KS uitloopt) kan aangeven dat ik er ontzettend veel last van heb gehad zodat ze een andere "mix" kunnen geven. Maar zoals ik al zei: ik hoop echt dat ik het de volgende keer helemaal zelf mag doen... ik mis qua gevoel toch een gedeelte... Sorry voor het lange verhaal!? En ik hoop dat je er wat aan hebt... Succes!!!