Fietskar

Discussie in 'Met je kind op pad' gestart door Zolief, 25 sep 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Zolief

    Zolief Fanatiek lid

    2 jan 2012
    1.413
    44
    48
    Onderin Nederland
    Wie van jullie heeft een fietskar?

    Ik wil best een tweedehandse aanschaffen aangezien ik hem maar 9 maanden zal gebruiken. Maar waar moet ik op letten?

    Ik zie nieuwe vanaf 120 euro tot 1000. Dus er moet verschil in zitten.
    Ik kom er nu niet uit waar ik op moet letten. :(
     
  2. VeiligheidNL

    VeiligheidNL Veiligheidsexpert

    5 mrt 2014
    542
    4
    18
    Signaleren, onderzoek naar veiligheid en het stimu
    Amsterdam
    Hierbij wat tips waar je op kunt letten bij de aanschaf van een fietskar:

    - Koop een kar met een brede wielbasis en een laag zwaartepunt.
    - Kies een fietskar met een stevige kooiconstructie (is het frame stevig genoeg bij botsingen of kantelen?).
    - Kies bij voorkeur een hardplastic schaal als bodem in plaats van een nylon onderkant. Let bij een nylon onderkant op of hij niet versleten is (gaten, scheuren, dunne plekken).
    - Let bij de aanschaf goed op de spaakafscherming; kunnen kinderen niet met hun handen of voeten bij de spaken komen?
    - Als een fietskar omgebouwd kan worden tot wandelwagen, let er dan op of er goede remmen op zitten.
    - Kies een fietskar met goede vering.

    Je vindt nog een aantal handige gebruikstips op: VeiligheidNL l Fietskar

    Groet, Angela
    VeiligheidNL
     
  3. Saar22

    Saar22 Niet meer actief

    Wij hebben een kidcar comfort. Heeft inderdaad een kunststoffen kuip en 5 punts-gordel. Hij is makkelijk om te bouwen tot buggy. Je hebt dan wel een babyschaal nodig voor erbij, maar als je er 1 van kidcar bij koopt (op marktplaats zitten ze er regelmatig gewoon bij) is hij ook nog een makkelijk te bevestigen.

    Waarom ga je hem maar 9 maanden gebruiken? De eerste 3 maanden wordt fietsen met je kindje sowieso niet geadviseerd i.v.m. schokken en de wervels.
     
  4. Zolief

    Zolief Fanatiek lid

    2 jan 2012
    1.413
    44
    48
    Onderin Nederland
    Bedankt voor de reacties. Hier kan ik wat mee.

    Ik denk dat ik na 9 maanden de baby (zodra dat kan uiteraard) gewoon weer in een voorstoeltje vervoer. Mij lijkt zo'n kar nog aardig zwaar fietsen. Heb ze dan liever beide op de fiets.
    Maar wie weet bevalt het wel heel goed.. geen idee ;)
     

Deel Deze Pagina