Fijne werkgever!! (Not!)

Discussie in 'Zwangerschap en werk' gestart door Frietje, 1 nov 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Frietje

    Frietje Bekend lid

    30 okt 2013
    720
    0
    0
    Trying to take over the world...
    Gouda
    Hoi allemaal,

    Onderstaand berichtje had ik ook al bij het UWV topic gepost omdat ik hoop feedback te krijgen van een expert maar hoop dat jullie ook je mening, advies en tips kunnen geven m.b.t. Onderstaand verhaal. Alle ervaring is meer dan welkom!

    Eerst een korte samenvatting van de geschiedenis bij deze werkgever:

    - bijna ontslagen door leugen van ex-collega (die beweerde dat ik iets gezegd had wat niet zo was, dit konden ik en andere collega's bevestigen) uiteindelijk heeft die collega na twee manden ontslag genomen
    - bijna ontslagen omdat werkgever geen gehoor gaf n.a.v. Mijn vakantie aanvraag binnen de wettelijke twee weken na twee maanden (toen ik de vakantie al geboekt had) wilde werkgever vakantie weigeren
    - eerste jaar elke vakantieaanvraag geweigerd
    - verlof zal ingaan half februari, contract verloopt eind maart
    - geen RI-inventarisatie gehad of ander verlichtend werk aangeboden gekregen binnen de twee weken nadat ik had aangegeven zwanger te zijn.

    En dan nu het verhaal waar ik mee zit....

    Enkele weken gelden had ik wat ik dacht, spierpijn in mijn bil/ bovenbeen. Helaas ging de spierpijn niet weg en werd die pijn alleen maar erger. Zo erg dat ik op mijn werk nauwelijks kon opstaan, lopen en zitten.

    Omdat het werken steeds zwaarder werd en ik steeds vermoeiender werd heb ik contact gezocht met de huisarts hier bleek ischias en bekkenpijn als gevolg van de zwangerschap de boosdoener. Ook aan een blaasontsteking ontkwam ik niet.

    Omdat het werken mij steeds zwaarder valt heb ik aan mijn werkgever gevraagd of ik met de bedrijfsarts in gesprek kan gaan (eventueel verlichting van werkzaamheden of aanpassing van werkzaamheden). Dit ivm de pijn en aanhoudende vermoeidheid. Mijn werkgever gaf aan dat dit niet het geval is. Als ik ziek ben door de zwangerschap dan wil mijn werkgever mij bij het UWV aanmelden en zelf met oplossingen komen (bepalend elke werkzaamheden ik wanneer doe, zoals alleen halve middagen werken). Hiervan schrok ik nogal want juist in de middag ben ik op (vermoeid en veel pijn). Ik kreeg te horen dat ik dan maar mijn tijd anders moet indelen maar dat zij mij op deze manier tegemoet wil komen.

    Vandaag een gesprek met mijn verloskundige die adviseerde om toch echt met de bedrijfsarts te praten, eveneens het advies van de fysiotherapeute omdat beide partijen aangeven dat een 36 urige werkweek te veel is voor mij op dit moment. Helaas kunnen zij niet (omdat ze geen artsen zijn) mij weerhouden mij per direct ziek te melden, al zouden ze dat graag doen gezien de omstandigheden.

    Nu ben ik bang dat mijn werkgever mij niet met de arbo/ bedrijfsarts wil laten praten omdat ze niet aan alle wet en regelgeving heeft voldaan omtrent zwangerschap (geen ri-inventarisatie nadat ik met 6 weken had aangegeven dat ik zwanger ben) en nog meer van deze onvoorkomelijkheden.

    Wat kan ik nu doen omtrent de volgende vragen:

    - Moet ik zoals mijn werkgever aangeeft halve dagen werken op haar voorwaarden?
    - Kan mijn werkgever mij zonder tussenkomst arbo arts mij zomaar bij het UWV aanmelden?
    - Moet ik een schrijftelijke verklaring hebben van mijn eigen huisarts, verloskundige of fysiotherapeute?

    Die geven allen mondeling advies aan mij om die op te volgen (3 partijen die aangeven of volledige ziekmelding ivm pijnklachten of halve dagen en dan alleen ochtenden te werken). Deze partijen geven ook aan geen contact op te nemen met mijn werkgever omdat dit aan mij is. Ik begrijp dit volledig ivm persoons/ vertrouwen en gegevens.

    Bedankt voor jullie mening, het meedenken of überhaupt het lezen van deze hele lap tekst :)
     
  2. Siren84

    Siren84 VIP lid

    8 jul 2010
    5.115
    1
    0
    Groot rijkdom! 2 meiden!
    Breda, Noord-Brabant
    Volgens mij kan een werkgever niet bepalen hoe een zwangere vrouw moet gaan werken in een geval als bij jou. Daar heb je toch echt de arbo bij nodig. Die kun je zelf ook bellen! Afspraken maken met hem waar jij je ook prettig bij voelt.

    Bij het uwv aanmelden zonder arbo kan denk ik wel maar of ze dan een uitkering geven is nog maar de vraag. Ik kwam begin juni ook thuis te zitten ivm overspannen, geestelijke klachten en hoge bloeddruk maar had wel een brief nodig van mijn psycholoog (heb adhd)
    Daarna nog even gewerkt op therapeutische basis maar na 6 wk hield dit ook op.
    Toen heb ik de vk ingeschakeld en zij heeft het op papier gezet. De arbo nam het gelijk aan en die beste man heeft het naar mijn baas doorgespeeld waardoor ik sinds sept alweer thuis zit nu. Ook ik heb geen goede band met mijn baas.

    RI is volgens mij niet verplicht als een werkneemster zegt dat ze zwanger is. Ik ben zelf tandartsass en weet heus wel dat ik niet in de röntgenstraling mag staan. Hier werd dan ook gelijk rekening mee gehouden. Maar ik weet niet hoe het in jouw beroep is natuurlijk.
     
  3. Siren84

    Siren84 VIP lid

    8 jul 2010
    5.115
    1
    0
    Groot rijkdom! 2 meiden!
    Breda, Noord-Brabant
    Ow ik ben dus in sept thuis komen te zitten omdat ik door de overspannenheid ook nog eens constant harde buiken kreeg en we wilden dus niet dat dat weeen zouden worden met 30wk zwangerschap.
     
  4. Frietje

    Frietje Bekend lid

    30 okt 2013
    720
    0
    0
    Trying to take over the world...
    Gouda
    Drankje Siren voor je reactie. Helaas weet ik niet welke arbo arts we hebben. Contact opnemen wordt dus nog lastig. Heb inmiddels van de VK een brief meegekregen waarin staat dat ik met de arbo arts contact op moet nemen. Heb nu ook van mijn fysio gehoort dat ik rust moet nemen. Heb behoorlijke bekkenpijn en moet nu een bekkenband dragen. Ik werk zelf met kleine kinderen dus werken is veel bulken, tillen en dus best zwaar.
     
  5. Mopje

    Mopje Fanatiek lid

    18 apr 2011
    2.753
    1
    0
    Friesland
    Misschien je personeelszaken bellen. Zij weten vast welke arboarts jullie hebben. Verder kan je je volgens mij gewoon ziek melden. Je werkgever zal dan de arboarts moeten inschakelen om te bepalen of dat nodig is. Je kan de zwangerschapscomplicaties aangeven als reden. Ik denk dat ik dat zou doen, geen enkele werkgever kan je ontslaan omdat je je ziekmeldt. Hij kan dat pas als de arboarts zegt dat je wel moet werken en je komt niet.

    succes ermee!
     
  6. McDsee

    McDsee Niet meer actief

    Ik raad aan om je ziek te melden. Je werkgever heeft dan recht op uitkering van het UWV, het UWV betaald je werkgever en je werkgever moet jou gewoon 100% uitbetalen. Het UWV neemt contact met jou op en dan kan je met hun bespreken wat je wilt, als zij vinden dat je naar een bedrijfsarts moet zullen ze dat met je werkgever regelen. Eigenlijk alleen maar goed als je je ziek meld, want dan kan het UWV je helpen, aangezien je werkgever niet doet wat hij hoord te doen. Succes.
     
  7. M89

    M89 Bekend lid

    12 jan 2013
    683
    20
    18
    Ik ben tijdens mijn zwangerschap ook halve dagen gaan werken door bi. Mijn werkgever heeft hier toen wel heel begripvol op gereageerd maar ook bij mij is er nooit een bedrijfsarts oid aan te pas gekomen.

    Mijn werkgever gaf aan dat een bedrijfsarts zich bezig houdt met het reintegratie traject. Maar bij ziekte door zwangerschap valt er even niks te reintegreren en is het gewoon wachten tot je bevallen bent. Ze hebben me voor 50% ziek gemeld bij het uvw, vervolgens heeft het uvw mij nog gebeld om na te gaan of de melding van werkgever klopte en daarmee was alles geregeld. Ik kreeg nog een brief thuis als bevestiging en werkgever kreeg mijn salaris vergoed.

    Gewoon ziekmelden dus en je situatie uitleggen aan het uvw, ze kunnen je vast verder helpen!
     
  8. Siren84

    Siren84 VIP lid

    8 jul 2010
    5.115
    1
    0
    Groot rijkdom! 2 meiden!
    Breda, Noord-Brabant
    Nou bij mij wel hoor. Ik zat ziek thuis ivm overspannenheid ook door de adhd en nu geen medicijnen ervoor mogen. Daardoor kreeg ik hoge bloeddruk en mega veel harde buiken. Het ging gewoon niet. Ben 2x bij de Arboarts geweest en die wilde dat ik wel reintegreerde voor zo'n 4 maanden nog toen. Heb het geprobeerd met een uur per x maar als de hele dag het huilen nader staat dan het lachen.. nee. En een baas die alleen maar figuurlijk aan je blouse trekt.. van help daar eens mee en daar ook. Die geloofde me niet en vind het hele adhd verhaal flauwekul.

    De VK zei ook al, dat ze niet snapte waarom sommige arbo's zo moeilijk doen tijdens zwangerschap voor die paar maanden en die paar kinderen die vrouwen krijgen. Heeft ze gelijk in. Ze heeft het op papier gezet en na 2 maanden sukkelen met therapeutisch werken ben ik thuis komen te zitten en nog voel ik me gejaagd eerlijk gezegd. Baas is boos en heeft niks meer laten horen. Pech voor hem!
     
  9. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    26 aug 2012
    13.148
    330
    83
    Vrouw
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Je kan je toch gewoon ziekmelden? Meestal krijg je dan vanzelf na zoveel weken een oproep voor de bedrijfsarts van het UWV.
     
  10. Frietje

    Frietje Bekend lid

    30 okt 2013
    720
    0
    0
    Trying to take over the world...
    Gouda
    Bedankt voor jullie reacties. Mijn verstandhouding tot werkgever verliep niet altijd geheel soepel. Tevens verloopt tijdens mijn verlof mijn jaarcontract. Door ziekmelding was/ ben ik dus bang dat mijn contract niet verleng wordt.

    Nu is de pijn helaas zo erg dat ik wakker ben geworden zonder gevoel in een van mijn benen. Gister kon ik amper autorijden. Nu heb ik voor mijn eigen lichaam gekozen en het kindje en dus toch ziek moeten melden. De pijn in been, bil en rug zijn zo erg dat het lijkt alsof er een mes in me steekt. Kan me ook amper aankleden :)

    Helaas hebben we ook geen personeelszaken, pvt, of or. Zijn een particulier bedrijfje in Gouda. Met weinig werknemers. Gister gesprek gehad met mijn leidinggevende en die reageerde heel fijn. Die schrok na alles gehoord te hebben en ben nu dan wel voor 100% ziek gemeld. Gewoon omdat ik niet echt vervangende werkzaamheden kan doen. Ik heb wel zelf aangeboden dat ik tenminste 1 tot 2 keer per week een ochtend aanwezig wil zijn om zo het contact met mijn collega's te onderhouden en zodat ik zichtbaar blijf binnen het bedrijf ook gezien het feit mijn contract verloopt hoop ik zo voldoende zichtbaarheid te creëeren en te laten zien dat ondanks de pijn ik wel graag betrokken wil blijven.

    En nu genieten van de zwangerschap en werken aan de pijn dmv yoga, fysio en veel oefeningen.
     

Deel Deze Pagina