koopwoning, alleen man verdient, houden ongeveer 700 over per maand. 300 sparen voor onszelf, en de rest op de spaarrekening voor het huis (aflossen of klussen)
Wij hebben een koopwoning, mijn vriend houd de financiën bij. We betalen allebei naar rato per maand, ik werk maar 16 uur per week.(doe wel bijna al het huishouden en ben het meest met onze dochter) Sparen zit zeg maar bij de vaste uitgaven per maand ingecalculeerd, zo ook op dochter haar spaarrekening. We houden zelf (voor benzine, kleren, uitgaan, hebbedingetjes, kadootjes) ongeveer 100 euro per maand over. Volgens mij mij vriend iets meer. Ik red het ermee, moet wel soms even sparen als ik zelf een nieuwe set kleding wil. Daarintegen denk ik, het is mijn eigen keus dat ik zo weinig verdien omdat ik weinig werk en wel heel veel tijd met mijn kindje( en over 10 weken kindjes) kan doorbrengen.
Geld overhouden? Dus wat je zonder te missen op een spaarrekening kan zetten en het niet mist? Niks. Kwamen tot enkele maanden geleden zelfs 150 euro per maand te kort. Gelukkig is tij gekeerd en kunnen we weer normaal boodschappen doen Hebben koopwoning. Snap de redenatie ook niet dat als je 'maar' 200 euro overhoudt je zoon straks niet naar psz kan? Daar betaal je geen 200 euro per maand voor.
De mensen die niks overhouden staan die dan rood? Of is het gewoon net precies genoeg? En sparen jullie er ook van? Wij huren en hebben denk ik iets van 300 over soms meer. Maar hebben ook maanden tussen zitten dat het de helft is. Merk wel hoe meer salaris hoe meer ik het zicht er op kwijt raak waar alles heen gaat.
Dan zouden we 120-100 over houden en dat zonder een keer uit de band te springen en geld te sparen voor kinderen en ons zelf.
Dat vraag ik me ook af? En hoe onderhoud je je huis? Als je weinig geld over houdt niet gaan kopen, is toch ern risico zoals anderen ook al zeggen.
Maar waar wil je dit van betalen? Je geeft aan dat dit het bedrag is zonder dat je geld gespaard hebt. Daar komt dan bijv. Zwemles, kinderfeestjes, kleding enz. bij. Ik denk dat er weinig ruimte is om dan nog geld opzij te zetten voor reparaties aan het huis of een nieuwe wasmachine.
Ik heb een koopwoning en heb zo'n 850 euro per maand te besteden, m'n vriend 350. Onze vaste lasten zijn zo'n 2200 euro per maand, maar daar zit dan ook mijn spaargeld en dat van m'n dochtertje bij, boodschappengeld ook. Maar die 850 euro verdwijnen snel genoeg hoor (luiers, kleding, uitjes, dingen die stuk gaan, auto etc.) dus als je maar 200 euro over zou houden als je een huis zou kopen, zou ik het niet doen.
Wij zouden met een koopwoning waarschijnlijk goedkoper uit zijn als met de giga huur die we nu betalen voor ons particuliere huurappartement. Maar vanwege het tijdelijk contract van mijn vriend en mijn studieschuld is kopen nu nog te riskant vinden we. En sociale sector komen we niet voor in aanmerking met ons inkomen. Als hij een vast contract heeft (Ik heb al een vast contract)dan gaan we serieus kijken voor een koopwoning. We hielden ongeveer 250-300 over en gingen regelmatig een dagje weg, uit eten oid. Nu we uitzet voor de baby verzamelden houden we al enkele maanden niets over, doen nu ook even geen uitstapjes van de gezamenlijke rekening. Maar spaarrekening hebben we amper hoeven aanspreken gelukkig.
Weinig maargoed ik zit nu dan ook thuis bij de kids. We hebben nog wat geld op spaarrekening maar kunnen er weinig aan toevoegen... Maargoed ondanks 1 salaris doen we nog wel veel dus logisch dat we niks over houden om te sparen
Gemeentelijke belastingen zijn hoger.. en de verzekeringen zijn ook hoger.. ik denk eerder dat je 50 overhoudt inplaats van 200
Wij hebben een koopwoning... lossen alles af. na de hypotheek en andere vaste lasten. de benzine. Shag en boodschappen.. en het sparen voor de kinderen houden we zo'n 300-500 over.. (Normaal gesproken dan... nu al een jaartje niets doordat we 5000 bij de belasting terug moesten betalen.. ging om verschillende jaren)
Even inhaken op de laatste opmerking. Hier kost 2 dagdelen van 2,5 uur. Per week. 130 euro per maand. Dan blijft er van de schamele 200 euro nog 70 over.
Hier een koopwoning en daar spijt van. We kunnen het gelukkig betalen en houden elke maand nog wel genoeg over om wat van te sparen, maar al ons geld gaat in ons huis zitten, werkelijk vreselijk, daar heb ik zo'n spijt van. Komt nog bij dat ons huis ondanks verbouwingen in waarde is verminderd (aardbevingen) en dat we dus ook niet weg kunnen.
Ik denk dat als we iets kunnen zeggen over wat je overhoudt, is daadwerkelijk inzicht in de financiën. Je vaste lasten zijn 1350 euro, splits het is uit, wat betaal je waaraan? Misschien zijn er dingen die we al hebben genoemd of dubbel maar ook mogelijk vergeten en geen rekening meegehouden. Hier houden we teveel over! Ik hou van besparen en dat doe ik dan ook graag (op boodschappen, kleding, gewoon niet naar de action of zeeman helpt ook enorm!)
koopwoning en we houden tussen de 900 en de 1300 euro per maand over om te sparen, dat ligt aan of we veel nachtdiensten die maand hebben gedraaid daar is alles al vanaf ook boodschappengeld boodschappen heb ik 600 euro per maand en 200 euro per maand benzine wij lossen onze hele hypotheek in 23 jaar af en wij hebben het zo verzekerd dat als ik of mijn man komt te overlijden dat de gehele hypotheek is afbetaald
vind dit niet echt bijsterslim, stel je wasmachine gaat kapot, wat dan??? dan wordt je al snel een hoek ingedrukt om geld te lenen of om op afbetaling te kopen