Mijn dochter, 4,5, eet op dit moment VEEL Wilde even checken of het herkenbaar is of dat ik haar wat meer moet begrenzen, Ik gok zelf dat ze op het moment heel erg in de groei is, ze is niet zo heel groot en vrij smal (nog ) Ik zet hier gewoon neer wat ze gisteren heeft gegeten en ben benieuwd wat jullie ervan vinden Ontbijt 2 boterhammen Op school 1,5 stuk fruit Lunch op school 2 boterhammen en peperkoek Kwam om 15u thuis met heel veel honger, wilde n boterham en n cracker, dit gehad, ze wilde nog meer en dat mocht niet Savonds vol bord eten en kiwi en appel als toetje Ergens tussendoor heeft ze nog 2 snoepjes gehad, Ik vind het erg veel voor zo'n klein dametje. Tegelijkertijd heeft ze gewoon echt honger. Als ze uit school niet echt wat te eten krijgt wordt ze er naar van; humeurig en huilen. Dus....is t een welbekende faaaaaase?
Het zou best kunnen denk ik, mijn zoon is 17 maanden en eet net zoveel als het niet meer is. Ik denk dat ze het gewoon nodig heeft, vast een fase
Ik heb wel eens gehoord als kinderen veel eten dat ze in de breedte aan het groeien zijn om later als de grote trek ophoud weer in de lengte te groeien. Ik zou het even in de gaten houden en houd het langer aan dan een maand even contact opnemen met de HA om advies te vragen.
Ja die fases hebben ze hier ook. Kinderen hier eten weinig tot soms niks ( in de avond) maar bij een groeispurt eten ze ook ineens heel erg veel. Soms wel 4 boterhammen en een aantal crackers bij 1 maaltijd. Maar goed, meestal maar 2 dagen en daarna is het weer twee muizenhapjes van 1 boterham. Ik laat ze dan vaak meer fruit eten en haal rijstwafels in huis. In principe kunnen ze daar prima van eten de hele dag zonder de gewone maaltijden niet meer te willen.
Mijn dochter is 3,5 en eet ook het dubbele tijdens een groeispurt. Ik geef het dan ook omdat ik weet dat dit een week duurt en het daarna weer over is. Ik herken het bij mezelf ook wel dan heb ik opeens heel veel zin in melk en een paar dagen later niet meer. Het is zo grappig hoe je lichaam aangeeft wat het nodig heeft. Je zegt al dat je dochter smal/dun is dus ik zou me geen zorge maken hoor.
Ik zou het haar gewoon geven, ze zal het wel nodig hebben. Wel een beetje opletten wat ze eet, maar een tijdje wat meer brood en fruit ed is geen drama. Verandert vanzelf wel weer, denk ik.