Hallo dames, Gisteren werd ik wakker met pijn bij het schaambot. Best felle pijn moet ik zeggen, maar toch voelde het ergens als een soort spierpijnachtig iets.. Ik heb bij de fysio gelopen voor bekkenproblemen, maar alles was eigenlijk heel goed, had al een tijdje geen last (zeker 2 weken). Nou ben ik gisterochtend wezen schoonmaken bij de buurvrouw (hier maak ik wekelijks schoon ivm reuma vanuit haar kant) en hierna was de pijn wel wat erger, maar maakte me er niet druk om. Vervolgens ben ik de weekboodschappen gaan doen en tijdens het rijden met de kar werd de pijn nog veel erger. Maar goed, ik dacht als ik zo lekker op de bank kan zitten thuis dan gaat het vast prima. Thuis ging het inderdaad goed als ik bleef zitten, echter elke keer als ik omhoog kwam (ging staan) deed het erg pijn en bleef de pijn een tijd. 'S avonds ben ik naar zwangerschapszwemmen geweest, en aangezien ik met veel pijn en moeite mij heb omgekleed door de pijn (bukken en benen optillen waren erg pijnlijk) begon ik met pijn aan het zwemmen. In het water had ik bijna nergens last van. Echt het was heerlijk in het water... Na het zwemmen begon het weer opnieuw en nu nog veeeeeel erger.. Ik kon als ik wou opstaan van de bank niet eens recht omhoog komen. Alleen al recht staan was een drama! Als ik eenmaal liep ging het redelijk.. Vannacht was een drama! Ik kon me niet zonder erg veel pijn omdraaien dat heeft de hele nacht vol gehouden. Toen ik wakker werdt had ik nog steeds dezelfde pijn alleen gelukkig wel minder dan gisteren.. Vandaag heb ik niet echt veel gedaan maar bij regelmatig lopen doet het toch erg pijn. Opstaan is nog steeds een drama en mijn benen optillen bij omkleden ofzo is echt een ramp nog! De pijn zit echt bij mijn liezen.. maar straalt uit naar mijn bovenbeen aan de binnenkant. Wat moet ik er nou van denken? Zijn het bekkenklachten die ineens heftig terugkomen, of toch bandenpijn? Wie herkent de klachten en wat kan ik er aandoen? *Sorry voor het lange verhaal*
Ik heb ook een enorme pijn in mijn schaambeen. Als ik zit gaat het goed, als ik opsta en ga lopen doet het erge pijn. Na verloop van de dag wordt het steeds erger. Ik heb het pas sinds 1,5 week en heeft te maken bij de laatste loodjes van de zwangerschap (ben nu 31 weken). Kindje ligt met het hoofdje naar beneden en dat drukt erop en daarnaast wordt het allemaal natuurlijk wat weker ivm komende bevalling. Ik heb geen last van rug of heupen, maar als het erg zeer doet, gaan mijn benen ook heel zwaar voelen. Ik moet nog 3 weken werken tot aan verlof en omdat ik zo'n moeite heb met lopen vanwege pijn, werk ik tot aan mijn verlof sinds vandaag 60%. Dus kan 's middags lekker gaan liggen. Tja, ik weet dus niet wat het bij jou kan zijn. Misschien wel iets met bekkeninstabiliteit. Ik zou het niet weten, zou de verloskundige of gyn even vragen. Groeten Jille
Ok, in ieder geval bedankt dat je mijn lange verhaal wou lezen haha.. Ik wou vandaag de vk bellen maar is er helemaal ingeschoten.. Dus dacht, misschien weten jullie enigsinds wat het kan zijn. De klachten lijken erg op die van bi, maar ik heb wel last gehad van mijn bekken (voornamelijk stuitje) maar dat is tot nog toe niet zo erg.. Tja, en mijn meisje is nog niet zo groot dat ze veel pijn aan kan richten onder denk ik.. want haar voorkeurshouden is ook nog eens stuit..
Ik denk echt dat het bekkeninstabiliteit is, ik ga hiervoor ook naar de fysio. En als ik zie wat je nog allemaal doet zoals schoonmaken, boodschappen doen e.d. heb ik het idee dat die instabiliteit weer terug is. Ik heb er ook weinig last van als ik rustig aan doe maar als ik veel (lichamelijk) gedaan heb doet het wel weer zeer. Misschien een stapje terugdoen? Want het kan echt een serieus probleem worden, ook na je zwangerschap. Dit is mij ook verteld en daar schrok ik wel van Succes!
OK dank je. Ik ga zo mijn verloskundige bellen, maar denk dat zij het zelfde zegt. Mag ik vragen wat jullie doen bij die fysio? Ik werd namelijk bij mijn fysio gewoon 2x per week in een sportgroep gestopt en moest ik sporten. Maar verder niks persoonlijks ofzo.. ja ze vragen hoe het gaat en gaan dan door naar de andere.. Hoe is dat bij jullie?
Ik heb het ook, en deze week ben ik 2 keer bij een hle goede fysiotherapeute terecht gekomen. Bij de eerste therapeute werd alleen mijn bekkenrand gemaseerd aan de rugzijde en verder niets, ze had geen oeffeningen ofzo en geen tips ik moest de zwangerschap maar gewoon doorkomen zei ze. Toen ik aanrade van de VK bij die andere kwam ging er een wereld voor me open. Ik moest me uitkleden en voor de spiegel gaan staan en ze observeerde me van top tot teen en toen op de bank zitten en deed ze nog meer onderzoek naar mijn bekken. Ik heb een beenlengte verschil en daardoor stond mijn rechter SI-gewricht scheef en daardoor kon ik niet lekker lopen en omdraaien in bed enz. Ook veroorzaakte dit de pijn in mijn schaambeen omdat het daar door de scheefstand ook ontzet was. Ook had ik pijn in me lies en s'nachts in mijn heupen als ik er op lag en sliep daardoor heeeel slecht. Ze heeft mijn SI-gewricht recht weten te zetten, nu ben ik helemaal "beurs" maar ik ben niet meer beperkt in mijn beweging, heb dus nog wel pijn maar dat is logisch het heeft nogal een tijdje "verkeerd" gezeten, als het goed is moet het nu beter gaan en ik doe mijn oefeningen trouw. Wat ik probeer aan te geven is GA OP ZOEK NAAR EEN GOEDE GESPECIALISEERDE FYSIOTHERAPEUT deze kan je van je klachten af helpen, helaas kwam ik pas bij haar terecht toen ik 35 weken zwanger was en niet eerder. Zwemmen m.n de schoolslag is niet zo goed voor je en zwaar tillen al helemaal niet dus pas goed op jezelf.
Met zwemmen let ik wel goed op wat voor bewegingen ik maak met mijn benen. die probeer ik zoveel mogelijk te beperken. En door de band waar we mee zwemmen.. (zo'n drijfding ofzo haha) gaat dat erg goed. Zwaar tillen, tja, mijn vriend wil nooit mee de boodschappen doen... De fysio waar ik was was wel gespecialiceerd. Had ook oefeningen gehad enzo, maar vond er helemaal niks persoonlijks aan. Zeker niet toen ik na 3 keer gelijk in een sportgroep terecht kwam. Ik heb liever dat ze echt mijn situatie proberen te helpen en dat doen ze naar mijn mening niet echt als ik maar gewoon moet sporten tussen meerdere mensen in.. Ze had me al aangeraden een bekkenband te halen omdat ze niet verwachtte dat het nog over ging.. Die heb ik trouwens nog niet gehaald.
Ik heb inmiddels de fysio gebeld. De assistente dacht meer aan bandenpijn omdat de pijn heel erg is met opstaan en draaien in bed. Maar zijn dat juist niet tekenen voor de bekken? Ze weet dat ik al bekken problemen gehad heb.. In ieder geval gaat de verloskundige mij terugbellen, ben benieuwd wat zij zegt.
Klinkt mij toch als bi in de oren. Je zou ook eens mensendieck (of cesartherapeut) kunnen proberen? Ik heb ook bekkenklachten en loop daarvoor bij een gespecialiseerde mensendieck en niet bij de fysio. Die van mij legt ook echt uit waarom bepaalde bewegingen niet goed zijn en geeft oefeningen waarmee ik de spieren rondom mijn bekken kan trainen zonder de bekkenklachten te verergeren, maar juist om de boel wat sterker te maken. Sterkte!
bekkenklachten kun je in het hele gebied van je bekken hebben. De term bekkeninstabiliteit is trouwens verouderd. Je hebt zwangerschapsgerelateerde bekkenpijn. je kunt pijn in je stuitje, si-gwrichten en schaambeen krijgen. Veel pijn bij draaien in bed hoort er ook echt bij. Is niet zomaar bandenpijn. ( fijn als een assistente dat door de telefoon even kan vaststellen, maar niet heus) Bij de mensendieck en fysio heb ik trucjes geleerd om zo pijnloos mogelijk te draaien in bed en ook hoe je moet opstaan. Aanspannen van je dwarse buikspieren speelt daarbij een essentiele rol Ik heb bij mijn vorige zwangerschap fikse bekkenklachten gehad en nu ook weer maar heb het dit keer beter in de hand omdat ik goed weet hoe ik er mee om moet gaan. Ik heb ook een aantal individuele sessies bij de bekkenfysio gehad en oefenigen meegekregen. Daarna ook in een groep gaan sporten. Dat sporten is belangrijk om je spieren goed in conditie te houden die je weer stabileit in je gewrichten geven. De adviezen die je hebt gekregen klinken me van de fysio zelf dan ook niet slecht in de oren. Oefeningen ( dwarse buikspieroefenigen) moet je natuurlijk zelf thuis ook goed doen en leeftips zoals geen zware dingen tillen, stofzuigen en dweilen vermijden en regelmatig rustmomenten inbouwen moet je wel toepassen. Ik heb nu niet zo heel veel pijn maar dat komt ook omdat ik me er dit keer braaf aan houdt. ( voel me wel tachtig maar dat komt na de bevalling wel weer goed) Mijn tip is vooral rustiger aan doen, toch nog eens naar de fysio zelf en goed je oefeningen doen. Dan kom je al een heen eind.
Volgens de vk was het ook echt bandenpijn, en ik begin het toch ook heilig te geloven. Het voelt zo anders dan de bekkenpijn die weken lang gehad heb! En het wordt niet erger met stofzuigen/dweilen enzo. Bij warmte zakt het wat af en het zit niet meer alleen rond het schaambot maar ook een heel stuk naar boven.. Denk dus echt bandenpijn.