Hoe borstvoeding vermeerderen?

Discussie in 'Stel je vraag aan de lactatiekundige' gestart door lisa123, 15 okt 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. lisa123

    lisa123 Fanatiek lid

    16 jul 2008
    1.410
    0
    0
    De laatste weken merk ik dat ik alsmaar minder melk heb. Aan de ene borst kan maar maximum 50cc uitkrijgen en aan de andere soms maar 10cc. Ik geef zowiezo 2 flesjes kv op een dag bij omdat mijn dochter eerst niet goed bijkwam, maar zou toch graag ook nog borstvoeding blijven geven.

    Ik weet dat kunstvoeding niet goed is voor de stimulatie van borstvoeding maar ga dit wel blijven geven want op een bepaald punt kwam mijn dochter maar 30gram bij op een week tijd! Haar gewicht was veel te laag en nu met de kunstvoeding en borstvoeding loopt dit weer goed!
    Ik kolf dus ook enkel af en geef haar niet meer rechtstreeks de borst zo kan ik duidelijk zien wat ze binnen geeft!

    Vind het soms wel jammer maar de gezondheid (en dan vooral haar gewicht) is toch belangrijker!
    Sinds vandaag ben ik begonnen met om de 2 uur af te kolven en hoop dat het zo zal vermeerderen. Zijn er nog dingen die ik kan doen? Ik drink voldoende water en maak mijn borsten ook warm voor afkolven!
    Heb al verschillende dingen gelezen over domperidon! Wat is jouw mening hierover en kan ik dit zo bij de apotheek halen of op voorschrift (woon in belgie). Zou een neusspry helpen? Mijn toeschietreflex is goed maar het ook al gehoord dat het de melk zou stimuleren! En helpt borstvoedingthee?
    Is het normaal dat ik uit mijn ene borst veel minder krijg of wil dit zeggen dat ik een verstopte melkkanaaltje heb? Zoja.. wat kan ik hier aandoen?

    Zijn er nog dingen die ik kan doen om mijn borstvoeding te vermeerderen? Vind het nu erg vermoeiend dat het niet lukt met de borstvoeding! Wil het niet opgeven maar de moed zakt in mijn schoenen!
    Alvast bedankt!
     
  2. Linda Offereins

    Linda Offereins Lactatiekundige

    3 mrt 2010
    860
    0
    0
    Natuurlijk moet je baby kunstvoeding bij als er onvoldoende borstvoeding is. Daar is geen twijfel over.

    Wat je zou kunnen doen is het volgende:

    Kruip 1 of 2 dagen op de bank: even geen bezoek en zoveel mogelijk rust om je heen.
    Zet het kolfapparaat naast je en kolf zo veel je maar kan. Dat kan bijvoorbeeld elk half uur 10 minuten zijn. Kijk niet constant naar je borst, maar kijk bv TV of lees een boek.
    Masseer regelmatig je borsten mee. Wissel enkel en dubbelzijdig kolven af.
    Dit moet na die 2 dagen resulteren in duidelijk voelbaar en zichtbaar meer productie.

    Nog een optie: Kijk eens op Borstvoeding.com: kenniscentrum voor borstvoeding en zoek naar artikelen over domperidon. Dit werkt productieverhogend.

    succes
    Linda
     

Deel Deze Pagina