hoe zit dit ?

Discussie in 'Stel je vraag aan het UWV webcareteam' gestart door Yara3626, 8 jun 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Yara3626

    Yara3626 Bekend lid

    6 apr 2011
    774
    0
    0
    thuiszorg
    omg utrecht
    Hallo

    Sinds 2,5 week zit ik thuis zwangerschapsverlof
    Ik werk bij 2 werkgevers bij de een betaal ik wel loonheffing en bij andere niet ivm met laag loon
    Dat is al 4 jaar zo
    Blijft dit nu ook zo ?
    Of moet ik nu wel loonheffing betalen?

    En ik werk bij de ene werkgever 9 uur per week op contract en 2,5 per week extra krijg ik die uren wel betaald?
    Ookal staan ze niet op contract?

    Alvast bedankt

    Groetjes Marieke
     
  2. UWV

    UWV VIP lid
    Medewerker

    Beste Marieke,

    In principe moet je over al je loon ook loonheffing betalen. Dat geldt ook voor het zangerschaps- en bevallingsverlof (WAZO). Als je meerdere inkomstenbronnen hebt, kun je op een daarvan loonheffingskorting toepassen.

    De WAZO kan door UWV aan je werkgevers worden betaald, dan krijg jij gewoon je loon doorbetaald. In dat geval hoef je ook niets aan de loonheffing of loonheffingskorting te veranderen.

    Als de WAZO voor beide werkgevers rechtstreeks door UWV aan jou wordt betaald, is er sprake van maar één inkomstenbron. Dan moet daarover ook loonheffing worden betaald. Je kunt dan wel loonheffingskorting laten toepassen. In dit geval kun je contact opnemen met UWV Telefoon Werknemers (0900 9294) om te controleren of de loonheffingskorting goed wordt toegepast. Als het moet worden aangepast kun je dat met een wijzigingsformulier doen.


    Daarnaast geef je aan dat je meer uren werkt dan op in je contract staat. De WAZO is gebaseerd op het loon dat je hebt verdiend in de periode van een maand of vier weken voordat je verlof inging. Het gaat er dus om hoeveel je hebt verdiend, niet hoeveel contracturen je hebt.

    Actuele informatie over de WAZO vind je hier.


    Met vriendelijke groet,

    Robert
    UWV Webcare Team

    www.uwv.nl/webcare
     

Deel Deze Pagina