Bedankt weer allemaal! Ik ga er vanavond maar eens voor zitten. @Adje Allerhande van de appie is gewoon online neem ik aan? Mijn dochter eet de AGV best aardig, maar niet heel gevarieerd en het liefst prakt ze de aardappels en groente door elkaar. Vlees gaat ook best oke. Maar bijv. met macaroni is het zo dat ze eigenlijk alleen de kale macaroni wil eten. Ze is dol op gehaktballen, maar gehakt in de macaroni lust ze niet.
Wij eten elke week volgens een schema: Ma agv Di pasta, de rode pastasaus is hier favoriet Wo makkelijk, pizza, patat, tosti, pannenkoeken Do rijst of bami Vr soep Za uitgebreider, Roti, bami met sate, moussaka etc. Zo kan van alles zijn Makkelijk met boodschappen, maar vind het heerlijk om te koken. Hier eten we graag Tortilla's met kip of gehakt, paprika en mais erbij. Pastasaus van doperwten, prei en spekjes, kookroom erbij en parmezaanse kaas, bij penne. Curry met gekookt eitje, eieren koken, bloemkool koken, paprika bakken, currypasta erbij, kokosmelk erbij met een paar tomaten, met rijst. Shakshuka, paprika en ui bakken, tomatenblokjes erbij, bouillonblokje erin, laten stoven tot paprika zacht is, eieren erin breken en zachtjes op het vuur tot ei gestold is. Ik eet het met zachte geitenkaas en dip met brood, de rest eet het met rijst.
dan maak je er kleine balletjes van (in tomatensaus) en serveer je dat apart. Misschien dat ze dan toch een balletje wil proberen? Bij ons staat eigenlijk ook bijna standaard een schaaltje komkommer erbij of soms stukjes paprika. Alles wat ze pakken is meegenomen...
Je mag me een PB sturen, met wat jullie wel lusten en niet. Kan ik wel eens een weekmenutje voor je maken. Het is mijn werk om mensen te adviseren over koken, kooklessen te geven enz.
https://www.francescakookt.nl/makkelijke-maandag-frittata/?epik=dj0yJnU9MWNKZkxmVzMwRE9yb0lVM3hHY0Z3NEZyTzJsT1Iyc1Mmbj0yNnl6dk96QmQyMnlid0FXTGdqSmJnJm09MyZ0PUFBQUFBRnpka1dj Dit is erg makkelijk en lekker. Op de site van fransensca kookt staan ook iedere week week menu’s op als inspiratie en meestal erg makkelijk te bereiden
Ja, de allerhande recepten staan hier https://www.ah.nl/allerhande/. En je kan nog allerlei filters toepassen als je een recept zoekt (bv bijgerecht, hoofdgerecht, pasta, land, etc.) En ze hebben een hele fijne app, daar kan je op dezelfde manier zoeken. En ook nog fijne websites zijn: https://uitpaulineskeuken.nl/ https://www.eefkooktzo.nl/ https://www.lekkerensimpel.com/ https://www.eetspiratie.nl/ https://www.keukenliefde.nl/
https://www.heerlijkerwijs.nl/bloemkool-speciaal/?epik=dj0yJnU9RGFBeTNXdmZPNjZrWnVIOC1UcWZSQVNKcG84VTliZUYmbj1zcVR3bzVjWFJ5eDFZaFd4LXJfQzRnJm09MyZ0PUFBQUFBRnpka2ww Lekkere. Bloemkool met vlees stap voor stap uitgelegd. Is hier echt een hit en weer eens wat anders https://www.francescakookt.nl/chili-sin-carne/?epik=dj0yJnU9TWRPbEM0c0gzbThMQWgwTFEwSjZWVWpBcTR2LThBMVUmbj1Hc2pEQ1E4MnRZYUZLNVhHWjM1WmZRJm09MyZ0PUFBQUFBRnpka2pN Als je eens een dagje geen vlees wilt eten https://www.laurasbakery.nl/broodjes-gevuld-met-spek-en-ei/?epik=dj0yJnU9aUxTOE5TdlJ2dEdpU19qNFZaSWpqbWFPRWRLUUxuY1Mmbj1lWWtjZzVXV1NhaXp4ODhkYk1Bb3d3Jm09MyZ0PUFBQUFBRnpka3Bz Lekker makkelijk met ei voor in het weekend https://www.brendakookt.nl/2014/09/24/chicken-tonight/?epik=dj0yJnU9RDczUTlMYzNyQm5sS3QzOTB5Z0p1eTN1SjZmNkZPRUMmbj1iUFVRRHRRNzJWZlc3bXVQOTVvbl93Jm09MyZ0PUFBQUFBRnpka3ZF Een soort chicken tonight maar dan zelf gemaakt een beetje zoet zuur vinden ze hier heerlijk! https://www.brendakookt.nl/2013/02/13/ingezonden-recept-mexicaanse-wraptaart/?epik=dj0yJnU9U2hrY3VuYzhsWEIxRDdjUlFJRi1OUllXdG5aa2FzV0ombj15am1kNnlmak1SQmY1ZHZZWjdKUXRBJm09MyZ0PUFBQUFBRnpka3pN Een wrap taart https://www.ah.nl/allerhande/recept/R-R84452/kip-in-de-hoed Kip in bladerdeeg met kersen, vreemde combinatie maar echt heerlijk en kan je makkelijk van te voren bereiden. Als je hem de dag erna nodig hebt in de oven en klaar !!! Als je op Brenda kookt of Paulines keuken kijkt staan erg veel recepten op die kinderen lekker vinden. Deze dames zotten zelf in de kleine kinderen en postten regelmatig tips en recepten voor kinderen. Soms moet je iets een aantal keren proeven voordat je het echt lekker gaat vinden , en gewoon proberen. Je hebt soms recepten die erg vreemd als combinatie klinken en achteraf echt lekker zijn !! Succes met koken
Het helpt mij ook wel gevarieerd te eten door een aantal vaste soorten maaltijden te eten in de week. Vaak 1x salade, 1x soep, 1-2 x pasta, 1x avg, 1-2x overgerecht, 1x wokmaaltijd/curry etc. Onderverdeeld in 1-2x vlees, 0-1x vis en de rest vega. En in de zomer wat meer salade of bbq en in de winter meer soepen, ovengerechten of stamppot.
Bedankt weer voor jullie recepten! Ik ga er een paar uitzoeken en proberen. Ik zal nog wel wat laten weten
Wat lief! Ik stuur je zsm een berichtje! Ben benieuwd wat je met mij en mijn dochters eetpatroon nog kan maken
Wij eten bijna nooit aardappels-vlees-groente. Mijn vrouw is sowieso vegetarisch en daarnaast zijn we dol op wraps, couscous, bulgur, rijst en pasta. Ik maak elke week een menu aan de hand van de ah app (Appie). Hier haal ik dan de boodschappen voor. Ik gebruik nooit pakjes of kruidenmix, heb alles los. Dit scheelt veel geld. Lekker recepten bewaar ik, maar eigenlijk maak ik bijna nooit hetzelfde. Door het vegetarisch koken wordt je erg creatief en eet je snel gevarieerd. Mits je geen vervangers pakt.
Als je zo van AVG houdt kan je daar ook wat meer niet-standaard-AVG-maaltijden mee proberen te maken. Bijvoorbeeld: maaltijdsoepen, maaltijdsalades, ovenschotels, etc. En dan gaandeweg wat meer andere soort maaltijden introduceren zoals rijstgerechten, etc. Wij kunnen trouwens ook gewoon genieten van een goed belegd broodje met lekkere zelfgemaakte soep. Het hoeft niet altijd heel uitgbreid om een lekkere maaltijd te zijn!
Club van relaxte moeders (whats in a name) post elke week een weekmenu op facebook speciaal voor gezinnen. Vaak makkelijk en lekker. Zo kun je er telkens recepten uitplukken.
Plaattaartjes. Plak bladerdeeg Pesto mengen met wat creme fraiche, dit smeer je er op. Gesnipperd uitje erop, plakje courgette en gehalveerde cherrytomaatjes erop. (of wat je lekker vind. Ik had vorige keer gekookte broccoli over en dat ging ook goed). Peper en zout erover. Evt nog wat basilicum of oregano. Geraspte kaas erover en bakken. Je kunt steeds varieren met bv andere smaken pesto, dikker of dunner beleggen. Andere groenten of restjes (roerbak)groenten ermee opmaken. Voor elk wat wils en zo klaar. Evt kunnen de kids zelf beleggen.
Kijk eens op keukenliefde.nl ik vond koken niet leuk, maar met deze recepten is koken leuk geworden. Wie had dat ooit gedacht