@kleinepien Ja inderdaad Zofran geeft verstopping. Ik ben eens twee weken verstopt geweest dat ik telkens dubbel lag van de buikpijn. Tijdens mijn 2e ziekenhuisopname kreeg ik uiteindelijk een klisma, waardoor de boel ontstopt werd. Nu gelukkig normaal. Want van sondevoeding krijg je dunnere ontlasting, en van zofran dikkere. Dus dat heft elkaar mooi op hihi @Chantalv Welkom hier! Balen dat het bij jou ook zo slecht gaat! Ik hoop dat jij net als de gemiddelde zwangere niet meer misselijk bent en spuugt na de 1e termijn! @Peelen Sterkte! @Kache mijn jongste zoontje was ook zo'n dwarse hihi. Heeft totaan de 39e week in stuit gelegen. Ze wilden geen draaipoging doen omdat ik bloedverdunners gebruik en de kans op bloedingen dan groot is. Meneer was ook ineens zelf gedraaid! @Titus TNX wat lief van je! Hier juist geen vragen meer. Mensen zijn verbaasd dat ik nog steeds de sonde heb. Want ja, ik functioneer toch weer (dwz ik kom buiten om mijn kids van en naar school te brengen) en ik ben al 20 weken. Dus zal het wel goed gaan.... Ik heb dus nog steeds de sonde. Het spugen is zodanig afgenomen dat ik niet meer de godsganse dag spuug maar alleen de ochtend, maar nog wel elke dag. Nu 4 weken volledige sondevoeding, en dat blijft sowieso de komende 2 weken nog zo. Nog steeds keelpijn, volgens de huisarts een reactie van mijn keel op de sondeslang en het spugen. Niets tegen te doen (ja, stoppen met spugen en sonde eruit......). Wel merk ik dat door de kou buiten mijn misselijkheid toeneemt, en dan vooral de temperatuursverschillen. Binnen is het 20 graden, buiten qua gevoel min 10. Dus bij het naar buiten gaan spuugmisselijk, en bij binnenkomst spugen. En dat tig keer op een dag omdat de kids naar school moeten. Eergisteren hebben we de 20 weken echo gehad. Ik blijk een jochie en een meisje in mijn buik te hebben, zo leuk! Wil zo graag gaan shoppen nu, maar totaal geen energie voor. Online kan ik ook niet zoveel leuke dingen vinden. Momenteel is het aan het sneeuwen hier (zuidwest NL), zie er nu al tegenop om over een kwartier naar buiten te moeten om de oudste op te halen van school
tantan: wat leuk een jongen en een meisje! vind het knap van je dat je toch je ding probeert te doen hoor, ondanks de sonde en het spugen. mensen snappen het gewoon niet, af en toe denk ik wel eens, neem het maar eens een paar dagen over, en dan spreken we elkaar nog een keer. titus: hier kan ik ook niet altijd genieten van de bewegingen in mijn buik, af en toe vind het ik kei grappig enzo, maar soms wil ik ff rust in mijn lichaam, en even niks,... maar goed niks aan te doen, mijn meisje moet ook bewegen natuurlijk, neem haar ook niks kwalijk, maar ben zo blij als ik niet meer zwanger hoef te zijn.
@ Kache gefeliciteerd met je eigenwijze dochter @ titus dank voor je bemoedigende woorden.. @ de rest, vandaag even iets minder misselijk maar oh wat zijn een wat hangerige peuter en kleuter met griep enorm lastig! Vanmiddag gaan ze lekker met zn allen naar bed zodat ik ook even kan liggen. Ik voel het kleintje nu al goed af en toe en dat geeft een klein beetje zonneschijn aan de grijze hemel. Van mij mag de lente komen!
Wat leuk joh! Een koningspaartje in je buik! Maar het niet energie hebben voor shoppen, herken ik helemaal. De babykamer is nog steeds een bouwput en al ben ik normaliter wel relaxed, hier zou ik toch van gaan stressen, maar het kan me nu allemaal niets schelen. Dan maar geen babykamer die klaar en spic en span is. Mijn kindje krijgt straks heel veel liefde en goede zorg en de materiële zaken compenseren we later wel. Maar idd wat een onbegrip van sommige mensen. Hoewel ik het "mazzel" heb, al een aantal keren opgenomen geweest te zijn, dan nemen ze je kennelijk iets serieuzer:x. Ik zit gelukkig in het 3e trimester en ben heftig aan het aftellen. Maar misselijk.... misselijk.... misselijk..... Het blijkt nu, dat ik zo heftig reageer met braken en dat mijn lichaam zo onder de stress zit (ook door andere klachten hoor), dat mijn baarmoeder daar best onder te lijden heeft en ik dus vroegtijdige weeën kreeg en blijf houden. (het grappige en opvallende is dat mijn bloeddruk dus gewoon laag is (een beetje té zelfs.... dat hebben ze tig keer nagemeten, geloofden ze gewoon niet haha) Nou wordt er met grof geweld getracht om de misselijkheid onder controle te krijgen, want een premature geboorte is altijd nog veel linker dan medicatie die niet zo aan te bevelen is tijdens de zwangerschap. (volgens de gynaecologen) en hier ben ik het eerlijk gezegd wel mee eens. Dus krijg ik meer soorten pillen, maagbeschermers en drankjes door elkaar en nu maar hopen dat het werkt. Zijn jullie in gedachten ook zo bezig met wat je straks allemaal gaat eten en drinken? En ook zo bang, dat de misselijkheid en de voortdurend bittere/zure smaak blijven aanhouden, na de bevalling?
@tamtan, een jongen en een meisje! Wat super leuk. Gefeliciteerd @ kache, hopelijk blijft je dochter nu lekker liggen in deze positie @ mamadaisy, respect hoor. Ik ben mega misselijk en nog paar x per dag dagelijks overgeven en lig veel op bed om het spugen te onderdrukken. Maar jij hebt nog 2 kids die je moet verzorgen. Dat lijkt me helemaal zwaar. Beterschap voor de kids. @ Senna, bedankt voor de tip maar accupunctuur moet ik een stuk voor in de auto. Dit gaat echt niet. Zodra ik opsta uit bed al spugen. Hier vandaag weer mindere dag. Tja.... Gisteren goede dag dus mag niet klagen denk ik? X
@ Tantan: gefeliciteerd! Wat leuk, een jongen en meisje en fijn dat echo goed was! (neem ik tenminste aan ). Ik kan me goed voorstellen dat halen/brengen erin hakt, al zien veel mensen dat niet zo, toch een hele inspanning als je HG hebt . Ik moet er niet aan denken om dat de eerste 20 wkn te hebben moeten doen, petje af! (nou ja, je hebt waarschijnlijk ook weinig keus , het zal toch moeten gebeuren en men staat vast niet rijen dik voor de deur om te helpen...) Een paar weken geleden de eerste schoolweek van mijn dochter en weekend erna heb ik hondsberoerd in bed gelegen, dat halen/brengen was te veel. Nu laat ik haar in de middag overblijven en hoef ik maar 2 keer per dag, dat scheelt toch wel... @ mamadaisy: bah, wat balen zieke kindjes . Hopelijk kunnen jullie vanmiddag allemaal een beetje rusten/slapen! Beterschap. @ hopefultimes: pfff, ze moeten je echt flink hebben, he ? Ik hoop dat het allemaal een beetje tot rust komt met alle medicatie, zodat kindje zo lang mogelijk kan blijven zitten en groeien! Wat betreft je angst dat het 'nooit' meer overgaat, ik had dat heel erg in zwangerschap van mijn (1e) dochter. Toen geen HG, maar wel kotsmisselijk, 24 uur per dag, 9 maanden lang. Behoorlijk depri ook, ik kon me na al die maanden niet meer voorstellen dat ik me ooit nog goed/energiek zou gaan voelen. Maar het was bij mij na bevalling echt meteen over! Al drong het dag na de bevalling pas tot me door : he, niet meer misselijk! En pas na een paar dagen het besef dat ik dus weer gewoon alles kon eten/drinken! Wat een geweldig bevrijdende ervaring was dat... Ik voelde me heel snel weer de oude, die wetenschap heeft mij veel rust gegeven tijdens deze zwangerschap, de zekerheid dat het echt tijdelijk is. @ bewegen: ik heb nooit echt begrepen dat vrouwen zo lyrisch kunnen zijn van getrappel in de buik, maar deze zwangerschap al helemaal niet. Ik werd er vaak nog misselijker van, letterlijk die schopjes/stompjes in mijn maag/darmen, dat is pas rond de 30 wkn weggetrokken. Nu is het belangrijk dat ik kleine natuurlijk vaak genoeg voel, maar om nu te zeggen dat ik er van geniet? Nee...
Hier ga ik mij maar aan vasthouden! Jij bent tenslotte helaas ervaringsdeskundige, dus dat klinkt betrouwbaar Ik denk soms, dat mijn angst dat het nooit meer over gaat, bijna nog groter is dan mijn weerzin dat ik die negen maanden zo misselijk ben. 9 maanden is namelijk een heel lange, tergend slopende tijd, maar wel een tijd met een einde.... en het vliegt me soms echt aan, dat ik straks misschien gewoon altijd zo blijf Kan me ook niet meer voorstellen dat ik altijd zo lekker gegeten en gedronken heb, gek he? Maar jouw verhaal geeft weer moed. Want in mijn hoofd houd ik toch "schrans" partijen, niet gezond meer, ik denk echt dat ik pas na de zwangerschap onwijs ga groeien.... dan kan ik vast niet meer stoppen met eten! Dat geschop en getrappel.... mag van mij gestolen worden! Ben het helemaal met je eens. En ook dat iedereen het idd zo "bijzonder" vind, nou het is bijzonder, maar dan anders dan hun bedoelen De baby ramt af en toe ook nog eens flink in mijn maag (wat gelijk staat aan een enorme braakpartij), nee hoor, ik zal blij wezen als ik mijn kindje gewoon lekker aan de buitenkant zie bewegen, maar het niet meer voel!
hele dikke knuffel van mij. Ik heb het helaas al 4 keer gehad maar wel in verschillende mate van heftigheid. Echt zodra het kindje eruit is is vaak de misselijkheid ook binnen een korte tijd kan je weer eten en drinkenn. Wat ik wel over heb gehouden is dat mijn smaak veranderde dingen die ik altijd heel lekker vond vind ik nou niet zo lekker.
meiden. wil jullie allemaal weer een enorm hart onder de riem steken. weet wat het is. mijn meisje is inmiddels alweer bijna 10 maanden oud. maar kan me als de dag van gisteren herinneren hoe de zwangerschapsweken waren met de hg. gelukkig gelijk na de bevalling was het helemaal over !!! ik weet uit ervaring dat jullie daar nu niets aan hebben. maar wil jullie toch een dikke virtuele knuffel geven. ik zelf had er tijdens de zwangerschap heel erg veel aan !!!
Sterkte iedereen met HG.. Ik heb er al vanaf het begin van mijn zwangerschap last van en slik nog steeds primperan omdat ik anders gewoon niks binnen kan houden. Ik heb ook in het ziekenhuis gelegen omdat in was uitgedroogd.. Geef nu nog steeds ondanks de primperan elke dag een paar keer over soms meer als de andere dag.. Ben helemaal gesloopt kom mijn huis alleen nog maar uit voor dokters bezoeken of verloskundige... Het is zo vervelend en iedereen zegt maar ja het hoort er bij zo erg is het toch niet... Maar voor mij voelt het als een hel... Zo heb weer even kunnen klagen sorry
@Hopefultimes Ik ben op 4 weken tijd 3x opgenomen geweest en bij de 3e opname hebben ze een sonde geplaatst bij mij. Maar mensen verwachten/denken dat die sondevoeding een wondermiddel is. Dat ik meteen al mijn energie terug heb, dat ik accuut gestopt ben met spugen en dat alles meteen goed is. Helaas is de realiteit anders. Nog steeds elke dag meerdere keren spugen, en weinig energie. Maar die sonde zorgt ervoor dat ik tenminste iets binnen krijg op de momenten dat ik niet spuug, bijvoorbeeld 's nachts. Hier ook een lage bloeddruk, tijdens mijn laatste opname was hij op een gegeven moment 90/45! Ach, beter te laag dan te hoog, alleen effe uitkijken met opstaan . Sterkte met de laatste loodjes, ik hoop dat de medicijnenmix aan gaat slaan! @bewegingen Ja, ik kan er, ondanks alles, wel van genieten. Dit omdat ik hiervoor twee miskramen heb gehad en nog steeds als de dood ben dat er iets misgaat. Dus voor mij zijn bewegingen tekenen van leven hihi. Zal ik straks misschien niet meer zeggen als die twee in mijn buik me helemaal lens trappen haha. @Mamadaisy Kids al opgeknapt? Ik kan hier soms zoooo blij zijn als mijn peuter en kleuter op bed liggen, ze kunnen samen zo ontzettend druk zijn, pfff. @krumfrum TNX! Ja, het gaat echt over na de bevalling. Ik weet het uit ervaring en hou me er ook maar aan vast. Ik ben als de dood dat de tweeling veel te vroeg geboren gaat worden, dus ik ben liever misselijk en spugen dan dat die kleintjes voor de 35 weken komen. Ik denk maar zo, ik ben over de helft en ik blijf goede hoop houden dat er een dag komt dat ik me weer goed voel en eindelijk eens kan gaan GENIETEN! Gisteren had ik toch zoiets geks...ik had honger en een beetje trek! Na een paar happen was dat weer over haha. Maar heb dat gevoel gewoon 20 weken niet gehad!
@ krumfrum, bedankt. @ maya88, ik weet precies hoe je je voelt. Ik ben nu 12 weken zwanger en heb zofran maar braak nog steeds meerdere malen per dag en de hele dag enorm misselijk. Ik jank wat af en ook ik vind het echt een hel. Sterkte. Liefs,
@ krumfrum dank je wel, het helpt! @tantan kids zijn weer beter gelukkig. Oudste zit net bij de kleuters en is niet te genieten. Gelukkig kan ik hem soms in de middag zo ver krijgen dat hij met de IPad in zijn kamer een uurtje speelt. Kan ik even slapen. @ de rest De emesafene lijkt wat te gaan doen. Ik ben soms wat minder misselijk . Ik durf nog niet te stoppen. Ik hoop dat we volgende week terecht kunnen voor een geslachtbepaling. Daar kijk ik dan wel naar uit. Jullie allemaal weer een dikke virtuele knuffel!
Chantalv: ja dankje jij ook hoor.. Het is wel goed dat dit forum er is om na 27 weken te weten dat er toch wel mensen zijn die het begrijpen.. Vandaag ben in naar een informatieavond geweet voor bevallen in ikazia ziekenhuis.. Nou ik hield het net vol was zo misselijk stonden we in de lift was propvol met zwangere dames met partner nou een heer stonk zo erg moet kokhalzen gauw maar de wc gegaan.. Zo vervelend dat ik alles zo sterk ruik en nergens normaal aan mee kan doen.. De informatieavond was wel erg interessant.. Erg fijn vind ik dat de partner ook mg blijven slapen op een slaapbank.. Maar wie weet mag ik wel meteen naar huis.. Ik twijfel aan ikazia en maasstad ziekenhuis.. Moet donderdag weer naar de VK dus dan moet ik aangeven waar ik wil bevallen.. Kan er nog even over denken.. Sterkte iedereen!!
mamadaisy: wat grappig dat je de kleine af en toe voelt, ik werd er misselijk van toen ze wat harder begon te schoppen. hopefultimes: hier ook geen energie gehad om te gaa shoppen, en heb merendeel als ik me wat beter voelde via internet besteld. nu gaan we af en toe even naar een babywinkel en wat shoppen, maar idd, de rest komt wel als je je weer goed genoeg voelt. hoop dat het gaat lukken om de misselijkheid onder controle te krijgen. ik ben niet echt bezig met wat ik straks allemaal wil eten, ik kan nu met deze meds inprincipe alles eten gelukkig. heb alleen zoals jij ook zegt continue een vieze smaak in mijn mond. chantalv: klagen mag altijd, het is gewoon kut dit gevoel allemaal en je continue misselijk en ziek voelen. kache: ben ''blij'' om te horen dat ik niet de enige ben die niet echt kan genieten van het geschop en getrappel in de buik.. hopefultimes: oh ja geschop in de maag! vreselijk, hie rgelukkig nog maar 1x een goeie trap in de maag gehad.. spuugde zo met een vaart OVER mijn emmertje heen. senna: pff 4x hg, vind knap dat je dan nog ervoor kiest om zwanger te worden. vooral als je al kinderen rond hebt lopen lijkt t me extra zwaar. krumfrum: zo fijn dat het na de bevalling meteen over is, kan niet wachten! wil me zo graag weer mezelf voelen, en weer mezelf zijn. wat meer energie om wat leuke dingetjes te doen.. maya88: ja dat het hoort erbij zinnetje, zul je nog wel vaker horen... echt vreselijk.. want nee t hoort er niet bij.. tuurlijk OCHTENDMISSELIJKHEID hoort er ff bij.. maar is met 12 weken zeker wel over.. hg is niet normaal. chantalv: hier ook wat afgehuilt hoor, vooral bij de ziekenhuis opnames, voelde me zo alleen, en ook best zielig. dit was namelijk niet waarvoor ik me ingeschreven had.. \ mamadaisy: wat fijn dat de emasafene lijkt te helpen, hopelijk blijft dat zo of word t alleen maar beter.
hier met de gyn afgesproken om de medicijnen niet meer te gaan afbouwen. dus ik blijf ze slikken tot de bevalling. heb er nu wel vrede mee eigenlijk. vrijdag en zaterdag nog 2x aan de ctg en bloeddrukmeter gelegen, mijn bloeddruk was erg hoog (boven de grens) en de gyn had er al meds voor voorgeschreven, maar aan de ctg was mijn bloeddruk weer goed, en de dag erna ook, dus alsnog geen meds nu. volgens mij maakt t bij mij erg verschil of er zittend of liggend bloeddruk gemeten word. want t valt me op dat als ik zit hij steeds te hoog is, en als ik lig is alles prima.. beetje raar maar goed, mijn hele zwangerschap is raar...
Even een ego-klaagberichtje, grote dipdag vandaag ... Ik ben het zo ZAT!! De laatste week misselijkheid echt weer toegenomen, en ook die vieze rotsmaak in mijn mond. Spugen valt nog mee, maar ik probeer nu ook zo min mogelijk te doen. Lig zoveel mogelijk op de bank, probeer middagdutje te doen en ga meteen met de kinderen naar bed (19:30-20:00 uur). Maagzuur houdt me dan vaak nog wel een paar uurtjes wakker en die plaspauzes ieder 1,5 uur helpen ook niet echt :x. Ik wil gewoon EINDELIJK weer eens echt dingen kunnen doen, energie hebben, me goed voelen, mijn lijf terug, mijn leven terug... Ik ben er nu echt even helemaal klaar mee!!! Ga nog maar even een flink potje janken, voor ik dadelijk mijn dochter weer uit school moet halen...
kache: Misschien een beetje een rare vraag, maar heb je niet zoiets van, leid me maar in? je bent bijna 38 weken, wat zegt de gyn/vlos?
Ff een knuffel hoor Kache! Ik hoop ook dat de vk/gyn mee kan denken en je misschien al een datum kan geven om in te leiden. Ik kan me zo goed voorstellen dat je er klaar mee bent!
@ kache, hoop echt dat je eerder ingeleid kunt worden. Ik snap dat je er helemaal klaar mee bent na al die weken. Ik heb vandaag de nekplooimeting gehad in het ziekenhuis voor de combinatietest. Met een spuugbakje uiteraard. Maar de nekplooi was prima, 1,5. Dus nu de bloedtest afwachten. Spannend al ga ik er wel vanuit dat wij geen verhoogde kans hebben.