Je sluit je hypotheek voor onbepaalde tijd. Alleen de fiscale datum staat op 30 jaar omdat dit de looptijd is van de huidige renteaftrek. Een goeie adviseur maakt tegenwoordig een oversluitanalyse om te bekijken of overstappen naar een andere hypotheekverstrekker gunstig is.
Bedankt voor de antwoorden, het is al een stuk duidelijker! Ik bedoel inderdaad dat de rentevaste periode over 3 jaar afloopt, de hypotheek is inderdaad voor 30 jaar afgesloten. Nog een gekke vraag, jullie geven aan dat je soms met boete je hypotheek kan veranderen? Stel wij hebben de hypotheek voor een hele hoge rente en de rente is op dit moment veel lager zou je dan kunnen overwegen om je hypotheek ergens anders onder te brengen of is dit gewoon niet mogelijk?
Ja dat kan. Je wordt door de nieuwe geldverstrekker wel opnieuw getoetst qua inkomsten/lastentoets. De boete moet je opvragen bij je huidige hypotheekverstrekker. Dan kan je bekijken of dat het waard is. Vergeet ook niet datje ook kosten maakt voor notaris. Want je gaat naar een nieuwe geldverstrekker dus komen er nieuwe akten en inschrijvingen. Ook moet je opletten bij een NHG financiering. Als je oversluit naar een andere geldverstrekker moet de waarde van je woning gelijk of hoger zijn dan de openstaande hypotheek. Anders kun je niet oversluiten.
Helaas is ons gesprek een week uitgesteld. Dus pas 3 december.. Ondertussen al financieel op een rijtje gezet wat we maandelijks kunnen missen. Door aanpassing en afzeggingen van verzerkeringen en abbonementen besparen we straks al 170 euro per maand, dus als ik straks 100 euro meer betaal dan moet dat kunnen, aangezien we het nu toch ook betalen..