IUI deel 2

Discussie in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' gestart door Sammie88, 21 jan 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. kaboutertje

    kaboutertje VIP lid

    10 jul 2008
    5.651
    0
    36
    in mijn droompaleis
    Oke ken gonal niet, dus weet niet hoe anders dat is

    Mijn vader prikte de 1e 2x ,nu doe ik hetzelf
     
  2. KwiePark

    KwiePark Bekend lid

    6 jul 2008
    894
    0
    16
    Hoi hoi,

    Laat ik me eerst eens netjes voorstellen voordat ik me zomaar in een topic meng waar een groep meiden misschien al maanden emoties en ervaringen met elkaar delen.
    Mijn naam is Kwie (om me nog maar een beetje incognito te voelen), 28 jaar en sinds maart 2008 bezig voor een eerste kindje. In december 2007 werd ik ineens niet meer ongesteld, terwijl ik wel de pil slikte en elke vier weken een stopweek had. Ook in januari, februari en maart 2008 werd ik niet ongesteld, hoewel ik ook deze maanden de pil slikte met een stopweek. Uiteindelijk naar de huisarts gegaan want zwangerschapstesten bleven wit maar er kwam geen bloed. Ik heb een bloedtest gedaan waar niks uit kwam en volgens de dokter zat er maar één ding op; voor een half jaar stoppen met de pil om mijn eigen lichaam weer normaal te laten functioneren. Na dat half jaar kon ik wat hem betreft weer aan de pil tenzij ik een kinderwens had. Die wens had ik al jaren, als klein meisje hoopte ik altijd rond mijn 23ste te trouwen en tussen mijn 25 en 30ste levensjaar drie kinderen te krijgen. Ik was toen 26 toen de dokter over kinderen begon dus ik begon direct de kriebels te krijgen.
    Kort na het stoppen met de pil werd ik ongesteld en gaf ik de keuze aan mijn vriend; of wachten met kinderen maar dan zelf denken aan het condoom of wel kinderen en dat er gewoon voor gaan. Toen puntje eenmaal bij paaltje kwam, wilde ook mijn vriend ervoor gaan.
    Mijn eerste vermoedelijk miskraam kreeg ik in juli 2009; na vijf dagen overtijd bij een nette constante cyclus van 28 dagen werd ik ongesteld met enorm veel bloed en vreselijke krampen. Vanaf dat moment werd zwanger worden echt. Helaas volgden de maanden elkaar op en werd ik niet blijvend zwanger.
    In maart 2009 zijn we naar de gyneacoloog geweest en daar hebben ze een inwendige echo gedaan waar niks vreemds te zien was. Mijn vriend moest tweemaal zijn zaad inleveren want de kwaliteit was bij de eerste keer niet optimaal. Vervolgens werd er bij mij bloedgeprikt om te kijken of ik wel een natuurlijke eisprong aanmaakte en ook dat was goed. Het enige wat ze konden zeggen was dat ik te zwaar ben (BMI van rond de 30) en dat het verstandiger was om af te vallen. Wreed genoeg ben ik na het stoppen van de pil binnen één maand tien kilo zwaarder geworden.
    Verder kon de gyneacoloog op dat moment (juni 2009 inmiddels) niets voor ons doen en verzocht ons om maar terug te komen in september 2010 want dan hadden we lang genoeg zelf geprobeerd. Uiteindelijk werd ik dat wachten in december zat en heb een ander ziekenhuis gebeld. Daar konden we in januari 2010 terecht en heb ik alle informatie gegeven die we hadden. Pas toen kregen we duidelijk te horen dat mijn vriend een verminderde kwaliteit zaad heeft. Hij produceerde rond de 15 miljoen zaadcellen waarvan het overgrote deel te traag was. Deze gyneacoloog zei daarom ook dat wij met IUI mochten beginnen wanneer wij dat wilden en niet wanneer zij dat vonden.
    Mijn vriend en ik besloten om de twee jaar precies vol te maken en dan rond begin april te beginnen. In deze laatste maand heb ik alles gegeven om toch zelfstandig zwanger te raken maar helaas ... Vandaag ben ik ongesteld geworden en heb na veel huilbuien de telefoon opgepakt en het ziekenhuis gebeld om een afspraak te maken. Volgende week krijg ik de eerste echo.
    Van onze gyneacoloog hebben we wel een beetje te horen gekregen hoe de behandeling in het werk gaat, maar wat ervaringen van jullie is ook prettig om te horen. Ik begreep van de gyneacoloog dat ik om de dag een echo krijg om te kijken of mijn eicellen groeien. Ik moet elke dag tweemaal testen, 's ochtends en 's avonds, om te kijken of de eisprong er aan komt. Op de dag van de eisprong moeten mijn vriend en ik allebei komen en moet hij zijn zaad inleveren. Dat wordt gewassen (???) en vervolgens weer bij mij ingebracht. Daarna is het twee weken wachten. Ik begreep dat zwanger worden via IUI niet veel makkelijker is dan op de normale manier, maar het kon eventueel wel helpen bij traag zaad. We zullen het wel afwachten en de hele behandeling wel over ons heen laten komen. Ik hoop in ieder geval dat ik wat van jullie ervaringen kan opdoen om deze eerste IUI-maand door te komen.

    Volgens mij heb ik nu wel genoeg gekletst en lees ik even een aantal berichten door van jullie. :)
     
  3. zonnetje1980

    zonnetje1980 Fanatiek lid

    9 feb 2009
    4.405
    11
    38
    in mijn huisje
    @kwiepark: welkom hier helaas. Heb nog niet je hele verhaal gelezen.

    @babyhope: ontluchten? Dat hebben ze mij niet verteld. Hoeft volgens mij ook niet. Spuit je dan een kleine hoeveelheid er alvast uit ofzo?
    Zo zie je maar weer dat elk ziekenhuis weer andere regels heeft wat betreft alles.
    Hier doen ze standaard de prikinstructie. En ook de gonal moet ik in mijn buik spuiten. Kan ook vast wel in been hoor. Zolang je maar subcutaan spuit (in de vetlaag dus). Man vind dat ik het beter zelf kan doen, gezien ik elke dag andere mensen spuit. En is ook makkelijker voor als ik werk of hij er een keer niet is. Ik werk elke week 1 avond, deze week ook de pregnyl op werk gespoten. Is dus niet handig als hij het moet doen, dan moet hij speciaal naar mijn werk komen.
     
  4. dancer4fun

    dancer4fun Fanatiek lid

    29 nov 2009
    1.091
    0
    0
    hondentrimster
    den haag
    welkom kwie. en suc6 met de iui.
    ik heb zelf mijn 1ste iui gehad op 23 mrt. Ook vanwege traag zaad van manlief. IUI op eigen cyclus maar wel 2 inwendige echo's gehad om te kijken hoe de eitjes groeien (follikel meting) Vlak voor IUI moest ik pregnyl spuiten , de dag erna gelijk IUI. Dat viel heel erg mee, heb geen bijwerkingen gehad.

    Nu ist afwachten . NOD is 6 april , maar heb nu al spotting dus zal niet lang duren voordat de ongi doorbreekt.
     
  5. Nightwish

    Nightwish Lid

    1 apr 2010
    14
    0
    0
    NULL
    NULL
    ik neem aan dat dat per onderzoek ook verschilt.
    ik heb de afgelopen 3 maanden 1 ptc, 1 hsg en 4 of 5 inwendige echo's gehad. ook verschillende keren bloedprikken zowel op de poli als op het lab (voor dat landelijk onderzoek).

    mijn man is werkloos, dus hij gaat iedere keer mee. dat is aan de ene kant fijn (support) maar aan de andere kant niet (financieel).
    daarbij werk ik 40 uur p. week op kantoor.

    ptc = samenlevingstest
    hsg = rontgenfoto van de baarmoeder (man, wat was dat een hel voor 10 min!!!)

    groetjes, Nightwish
     
  6. kaboutertje

    kaboutertje VIP lid

    10 jul 2008
    5.651
    0
    36
    in mijn droompaleis
    Geen flauw idee hoe dat met hsg ed zit. Die heb ik altijd in het midden of eind van het jaar gehad, dus was ER al vol.

    Meiden ben eigenlijk druk, dan reageer niet op iedereen, sorry
    Ligt niet aan jullie ;), maar wel aan mij
     
  7. Sammie88

    Sammie88 VIP lid

    12 jun 2008
    11.287
    0
    36
    Emmen
    Mijn eigen risico is eind Maart van mijn rekening afgeschreven en die was na aanleiding van de 1 ste Iui die kostte zonder hormonen 550 euro.
    Dus denk dat dat inderdaad per zkh/zorg verzekeraar verschilt.
     
  8. Laraxx

    Laraxx Fanatiek lid

    16 jun 2009
    2.218
    419
    83
    hoe is het nu meis?? hoop dat je ongi niet doorkomt!!!
     
  9. MaaikEmile

    MaaikEmile Bekend lid

    18 jan 2008
    528
    0
    0
    Den Haag
    Hoi allemaal,

    ik ben even een tijdje niet op het forum geweest. Ik had het er best moeilijk mee dat het maar niet wou lukken met IUI dus heb ik geprobeerd om er even afstand van te nemen. Ondertussen zijn de laatste 3 IUI's ook mislukt en gaan wij eind mei starten met IVF. Ik hoop voor jullie dat het met IUI wel lukt en ik duim voor jullie. Bedankt voor jullie lieve berichtjes die ik toen die tijd heb gekregen!

    Heel veel liefs Maaike

    ps: maandag kon ik testen ivm onze laatste IUI. hij was negatief maar ben nog steeds niet ongi geworden... :$
     
  10. MaaikEmile

    MaaikEmile Bekend lid

    18 jan 2008
    528
    0
    0
    Den Haag
    Lijst IUI 2010

    IUI-meiden
    Angelica: 1ste IUI BBZ,
    Babii: 1e IUI januari 2010
    Babysss (27): 2e IUI op 05-12 mislukt
    Be Happy (35): 5x IUI in eigen cyclus met Pregnyl mislukt. 6e IUI 16 januari 2010. Daarna op wachtlijst voor IVF
    Brabbel1988: IUI op 01-12, mislukt.December geen IUI ivm cyste en ei gemist.
    Chichi: 1e IUI in januari
    Coni: 6e IUI laatste, testen vanaf 26-12
    Dopey (34): 5e IUI (1e na ma) mislukt; ei gemist; 6e en 7e IUI mislukt; rustronde; 8e IUI raak ! helaas vmk. IUI take 3, poging 1: 20-1
    Dreamer83: 1e IUI-D in feb/mrt
    Esmeee: 1e IUI december (Clomid)
    Ester75: januari
    Ineke1983 (26): 1e, 2de, 3de en 4de IUI mislukt... => operatie
    Helena115: 1e IUI januari
    Joontje: 5e IUI op 12-12 met utrogestan mislukt
    Juulzon: 1e IUI februari
    Ladypink: 1e IUI mislukt, 2e IUI 26-11 mislukt
    MilkHd (31): IUI op 03-12 mislukt
    Moppie 1279:
    Nataly1972: 1e en 2e IUI C100 mislukt, 3e IUI met C150 mislukt. Nu rust en in afwachting van 4e IUI
    Puck1234: 1e IUI (mk 9w), 4e IUI december
    Ren: 1e IUI januari
    Sammie88: 1e IUI Januari 2010
    Spannendetijden: 1e IUI 16 januari 2010
    Tracey: 1e, 2e, 3e en 4e IUI mislukt
    Wondertje79: 16 dec 1e iui, testen vanaf 31 dec Mislukt
    Xsannex: 1e IUI 15 december, testen vanaf 30 december
    Zeehondje (29): 1e, 2e & 3e IUI mislukt, 7 januari 2010 4e IUI.
    Zonnetje1980 (29): 1e IUI mislukt

    Wachtbankje
    Esmee: testen vanaf 22-01
    Zeehondje: testen vanaf 24-01
    Be Happy: testen vanaf 30-01
    Spannendetijden: testen vanaf 30-01

    Zwanger!!

    In afwachting van IUI
    Zyta
    Angelica

    Geen IUI meer
    IVF/ICSI: Chantal76 & Hope76 & Klingel & Marnat & Robing & Teddy13 & Timon & Traantje & Botervliegje & MaaikEmile
    Stop mmm:
    Rust:
     
  11. spannendetijden

    spannendetijden Fanatiek lid

    9 jun 2008
    4.817
    830
    113
    medewerkster management ondersteuning ( en daarbij
    bij mn grote liefdes
    morguh meiden.....ben even heel kort hier maar wilde ff laten weten dat ik geen rozepaaseitjes heb en ons kindje word niet gebracht door sinterklaar...helaas! vanmorgen bloed bij afvegen, nu niet meer naar toilet geweest maar ik heb ontzettend kramp en ongi pijn en pijn in boobs is weg dus weet zeker dat de ongi is doorgebroken!! :( :( :( zo maar gyn bellen voor afspraak wat we nu gaan doen !! ben ontzettend teleur gesteld! en zal ook iets minder op t forum zijn de komende tijd! ipv elke dag 1of2x in de wk ofzo! ff beetje rust,...sorry meiden

    voor de nieuwe dame(s) welkom! en heeel veel succes!
    de meiden die nog moeten testen: hopelijk hebben jullie wel een dec kindje ;) ik hoop t zo voor jullie!! en gun t jullie van harte!!

    tot gauw meiden!!
     
  12. kaboutertje

    kaboutertje VIP lid

    10 jul 2008
    5.651
    0
    36
    in mijn droompaleis
    Dikke knuffel meid
     
  13. zonnetje1980

    zonnetje1980 Fanatiek lid

    9 feb 2009
    4.405
    11
    38
    in mijn huisje
    Balen voor je spannende tijden. Heel veel sterkte en succes

    Voor jou ook sterkte maaike, hopelijk gaat ivf wel lukken.

    Vanaf nu tot dinsdag ben ik niet online. Ga zo lekker weekendje weg.

    Voor iedereen sterkte en een dikke knuffel.
    En niet teveel paaseieren snoepen.

    liefs zonnetje
     
  14. trotse moeder

    trotse moeder Actief lid

    12 sep 2009
    404
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi dames
    @spannende tijden: balen meid heel veel sterkte

    @zonnetje: Geniet lekker van je weekendje weg heerlijk toch
     
  15. dancer4fun

    dancer4fun Fanatiek lid

    29 nov 2009
    1.091
    0
    0
    hondentrimster
    den haag
    @spannende tijden: Baalen Meid, Dikke knuf. En doe het lekker rustig aan. We zien je wel weer langs komen.
     
  16. Sammie88

    Sammie88 VIP lid

    12 jun 2008
    11.287
    0
    36
    Emmen
    Spannendetijden, hele dikke knuffel meis!
     
  17. Laraxx

    Laraxx Fanatiek lid

    16 jun 2009
    2.218
    419
    83
    Heel veel sterkte meid....
     
  18. babyhope

    babyhope VIP lid

    23 jun 2009
    16.199
    1.082
    113
    Vrouw
    Mama
    somewhere
    spannende tijden dikke knuffel meiss:(

    zonnetje meis je moet de gonal als je een nieuwe spuit hebt ontluchten ja,staat ook in de bijsluiter..
    je moet hem dan gewoon op 37.5 zetten en naaldje erop en 1 keer klikken,dan kan je beginnen anders als je gewoon prikt de eerste keer komt er niks uit...
    gek dat ze je dat niet uitgelegd hebben dan,want dan heb je dus iedere keer de eerste prik alleen lucht binnen gekregen..???

    xxxcin
     
  19. helena115

    helena115 Bekend lid

    28 jun 2009
    803
    0
    0
    Lijst IUI 2010

    IUI-meiden
    Angelica: 1ste IUI BBZ,
    Babii: 1e IUI januari 2010
    Babysss (27): 2e IUI op 05-12 mislukt
    Be Happy (35): 5x IUI in eigen cyclus met Pregnyl mislukt. 6e IUI 16 januari 2010. Daarna op wachtlijst voor IVF
    Brabbel1988: IUI op 01-12, mislukt.December geen IUI ivm cyste en ei gemist.
    Chichi: 1e IUI in januari
    Coni: 6e IUI laatste, testen vanaf 26-12
    Dopey (34): 5e IUI (1e na ma) mislukt; ei gemist; 6e en 7e IUI mislukt; rustronde; 8e IUI raak ! helaas vmk. IUI take 3, poging 1: 20-1
    Dreamer83: 1e IUI-D in feb/mrt
    Esmeee: 1e IUI december (Clomid)
    Ester75: januari
    Ineke1983 (26): 1e, 2de, 3de en 4de IUI mislukt... => operatie
    Helena115: 1e IUI mei
    Joontje: 5e IUI op 12-12 met utrogestan mislukt
    Juulzon: 1e IUI februari
    Ladypink: 1e IUI mislukt, 2e IUI 26-11 mislukt
    MilkHd (31): IUI op 03-12 mislukt
    Moppie 1279:
    Nataly1972: 1e en 2e IUI C100 mislukt, 3e IUI met C150 mislukt. Nu rust en in afwachting van 4e IUI
    Puck1234: 1e IUI (mk 9w), 4e IUI december
    Ren: 1e IUI januari
    Sammie88: 1e IUI Januari 2010
    Spannendetijden: 1e IUI 16 januari 2010
    Tracey: 1e, 2e, 3e en 4e IUI mislukt
    Wondertje79: 16 dec 1e iui, testen vanaf 31 dec Mislukt
    Xsannex: 1e IUI 15 december, testen vanaf 30 december
    Zeehondje (29): 1e, 2e & 3e IUI mislukt, 7 januari 2010 4e IUI.
    Zonnetje1980 (29): 1e IUI mislukt

    Wachtbankje
    Esmee: testen vanaf 22-01
    Zeehondje: testen vanaf 24-01
    Be Happy: testen vanaf 30-01
    Spannendetijden: testen vanaf 30-01

    Zwanger!!

    In afwachting van IUI
    Zyta
    Angelica

    Geen IUI meer
    IVF/ICSI: Chantal76 & Hope76 & Klingel & Marnat & Robing & Teddy13 & Timon & Traantje & Botervliegje & MaaikEmile
    Stop mmm:
    Rust:
     
  20. MilkHd

    MilkHd Fanatiek lid

    8 mei 2008
    3.947
    0
    36
    Noord Holland
    spannendetijden: wat kut van ongi, maar gelukkig zag je het enigszins aankomen! nu dus gesprek met gyn en hormonen spuiten? weet je al welke hormonen? en moet je nu een ronde pauze wegens gesprek, of kun je wel met hormonen beginnen?

    angelica: hoe vergaat het wachtbankje jou? over paar daagjes weten we of het IU3 wordt, maar blijf hopen dat nummer twee raak is voor jullie!

    311208: veel skiplezier! maak maar mooie eitjes!

    Be Happy: we gaan gelijk op, hier ook tweede paasdag of dinsdag IUI. 3x3 is 3 maal scheepsrecht?!

    dancer4fun: wel spannend, zeker gezien je roze afscheiding. Duim op een goede innesteling!

    Saskia: welkom, leuk dat je komt meeschrijven! Heb je nog een beetje hoop op een spontane zwangerschap? dat zou pas stoer zijn!
    Onze reden: uitblijvende zwangerschap. zaad is goed (meestal tussen 100-150 miljoen met beweeglijkheid 55-75%), hsg wat goed etc. Onbekende oorzaak dus.

    zonnetje: heb je het evaluatiegesprek al gepland? ik kan namelijk ook pas half april terecht, dus je kan er niet op tijd genoeg bij zijn! Jouw eitjes groeien wel netjes zeg, hier steeds maar 1mm per dag... Hopelijk hoef je niet aan de menopur!
    Ontluchten hebben ze bij mij wel uitgelegd hoor, gek.
    Veel plezier met je weekendje weg!

    helena: hoe vaak je heen moet verschilt per ziekenhuis. Zo mag ik morgen op voor fm nummer 4...
    Ik moet wel eerlijk zeggen dat ik dat nog het zwaarst vind aan het hele IUI-gedoe: het steeds maar weer naar het zkh moeten onder werktijd enzo...

    kaboutertje: zoveel zwangeren om je heen ineens? hopelijk sluit je je snel bij het rijtje aan!

    chichi: KUT! ik weet nog wel hoeveel hoop ik had die eerste IUI... hoe was uitgangsecho?

    babyhope: wanneer heb je weer fm?

    nightwish: welkom! volgens mij wordt alles vergoed, onbeperkt (oh nee, ik moet de naalden voor de pregnyl zelf betalen: elke keer 50 cent, haha). bijwerkingen: ik voel me meestal niet vol energie rond spuiten...

    brabbel: haha, hard gewerkt dus! benieuwd wat je gyn te vertellen had. heb je nu wel pauzeronde wegens gesprek?

    trotse moeder: ik word altijd 11 dagen na IUI ongi (nou ja, altijd, hopelijk deze ronde niet ;))

    kwiepark: zo zeg, wat een verhaal! welkom hier. het zaad gaan ze inderdaad wassen, zodat alle slechte zaadjes verdwijnen ;) Ik begrijp dat je zonder hormonen aan de IUI gaat?

    maaikemile: heeeeel veel succes met IVF! eind mei dus eerste poging? duim! en ongi al gedetecteerd?

    ego: vandaag weer fm gehad, links ook weer gevonden. en netjes aan beide kanten een follikel van 17mm, joehoe! hopelijk morgen de pregnyl zetten en dan maandag IUI...
    en wat een ***-gedoe die menopur, ik wil weer gonal...
     

Deel Deze Pagina