Ik kan vanaf week 36 de klossen halen. Vluchtkoffertje doe ik niet aan. Heb alles op de babykamer verzameld. Kan zo mee naar ziekenhuis. Verder mijn eigen spulletjes heb ik zo gepakt, of mijn man... Het enige wat ik wel echt klaar moet leggen, ga ik dan ook meteen doen, is ons trouwboekje, voor de aangifte!
Jeetje typmiepen haha, ben ik een paar uurtjes weg kan ik een hoop bijlezen. Kheb me vandaag bij babyplanet een babyboek gekocht waar ik alles kan inschrijven van het eerste jaar van de kleine best wel leuk. Nu nog een leuke klapper met wat gekleurde bladen voor het kraambezoek dat ze allemaal wat erin kunnen schrijven voor de kleine. Hier stormt het ook behoorlijk, kmoet nog ff naar de winkel zo maar pak me toch de auto denk dat ik anders van de fiets afwaai Denk dat we volgende week voor de klossen enz gaan kijken, dan kunnen ze al onder het bed, mischien dat ik er dan wat makkelijker uitkom want is nu soms wel erg laag met opstaan. Ik heb ook geen vluchtkoffertje mocht het zo zijn dat ik hals over kop naar het ziekenhuis moet dan maakt mijn moeder of schoonmoeder het wel klaar en ik heb de nodige spulletjes wel al bij elkaar liggen.
Ik ben gelukkig nog van de partij. Gisteren in het ziekenhuis een consult gehad bij de gynecoloog. Bloeddruk waas weer wat gestegen en er zat een spoortje eiwit in mijn urine. Ik moet wel onder controle blijven bij de gynecoloog in het ziekenhuis en een bevalling thuis zit er (waarschijnlijk?) niet meer in! ik moest ook nog bloedprikken en als de uitslagen niet goed waren zouden ze me bellen. Gelukkig is dat niet gebeurd. Maandagmorgen moet ik weer heen voor controle. Dan krijg ik ook echo want de Gynecoloog wilde zien hoe het met de baby was en met het vruchtwater. Nou, nu zijn jullie weer op de hoogte.
Moniekje, gelukkig worden jullie goed in de gaten gehouden. Ik heb trouwens morgenochtend om 11 uur een intake met de kraamzorg instelling. Ben benieuwd, ik heb begrepen dat sinds dit jaar de kraamverzorgenden er puur voor moeder en kind zijn en niet echt meer voor huishoudelijke taken zoals een wasje draaien of wat licht schoonmaakwerk. Ben benieuwd wat ik morgen te horen krijg!
hallo hallo, Ik ben weer hier. de echo ging goed, voldoende vruchtwater en volgens de echo ben ik nu 38 weken en 2 dagen, dit gezien de grote en gewicht. Dit is trouwens rond de 47/48 cm en 3247 gram. Ben in twee weken tijd weer 4 kilo gegroeid terwijl ik niet meer mocht groeien, terwijl ik me strikt aan de regels hou........ Nu mag ik alleen nog vocht afdrijvend voedsel of nou ja zoveel mogelijk vocht afdrijvend voedsel (bleek selderie, rauwkost, asperges, verse ananas) Volgende week dinsdag moet ik bloed prikken en urine inleveren en dan moet ik donderdag weer op controle bij de gyn waar ik nu dus ook moet blijven. T zal mij benieuwen allemaal
babietje: ik vind dat de kraamverzorg(st)er best wel wat lichte huishoudelijke taken op zich kan nemen hoor. Ze vroegen aan mij trouwens ook of mijn man kon koken, nou ik heb gezegd van niet! Hij kan het ook niet echt goed dus. Maar een beetje stofzuigen en de wc bijvoorbeeld kunnen ze heus wel doen hoor. Anders zitten ze alleen maar op hun reet te niksen. Als ze echt alleen maar de baby verzorgen en jouw dan is 8 dagen best wel lang en het kost ook nog altijd 3,50euro per uur. Dan is vier dagen kraamzorg denk ik wel genoeg als ze geen huishoudelijke taken meer willen doen. Nicole: Fijn dat het zo goed gaat met jou en de baby.
Ik vind het ook belachelijk dat een kraamverzorgster gaat zitten wachten tot er iets gedaan moet worden met moeder en kind, terwijl ze best even iets anders kan doen. Ga dus ook gewoon zeggen dat mijn man twee linkerhanden heeft... laat haar maar aan het werk gaan. lekker makkelijk verdienen dan... Trouwboekje is een goeie voor in het vluchtkoffertje... daar had ik nog helemaal niet aan gedacht! Ik heb zelf mijn dagboek en het babyboek er ook op staan, stel dat ik wat langer in het ziekenhuis moet blijven, dat ik het dan bij kan schrijven. Ook het kraamdossier moet mee, zodat ze die in het ziekenhuis kunnen invullen. Verder had ik nog als tip; boek of tijdschriften om evt tijd mee te doden en grote onderbroeken (voor het kraamverband.... Ik moet het koffertje sowieso klaar hebben staan omdat ik zeker in het ziekenhuis ga bevallen, dus voor mij is het een must. Heb het net met mijn kerel over een andere naam gehad, en waarschijnlijk zijn we er al uit. Dus we doen een andere naam. Wordt wel ff wennen, maar goed, beter nu dan op het moment van de bevalling nog. Ga trouwens volgende week een poging doen om de klossen op te halen... Moet vanavond eerst met de buren overleggen hoe we het gaan doen met de ooievaar van mijn buuf. Dus dat is ook nog lekker onverwacht... tot snel maar weer
babietje: klopt, kraamzorg is er primair voor moeder en kind. Maar ik zou wel alles zeggen wat er voor zou kunnen zorgen dat je meer uren krijgt. Omdat ik meer uren krijg, zei de vrouw van de intake, kunnen ze ook licht huishoudelijk werk doen, kleine boodschapjes, wassen draaien, schoonmaken etc. Omdat ze daar dan tijd voor hebben. Ze zei wel dat ze het sowieso wel doen, maar alleen als ze er tijd voor hebben, jij en je kindje gaan voor. Marrie, hoe bedoel je met de ooievaar van de buuf? Heb ik wat gemist? Trouwens, voor degenen voor wie het van toepassing is: de kraamzorg raadde aan om naar mn verzekeringspolis te kijken om te zien of ik m nog omhoog kon schroeven. Dat heb ik dus gedaan. Daardoor heb ik dus geen eigen bijdrage voor de kraamzorg, dit kost me ongeveer 5 euro per maand extra (60 euro over het hele jaar), terwijl de kraamzorg me zelf veel meer zou kosten qua eigen bijdrage (ongeveer 190 euro). Dit scheelt me toch weer 130 euro eigen bijdrage. Misschien een tip voor iemand anders ook?
Bij mijn intake zeiden ze dat ik per dag kan kijken welke huishoudelijk taken de kraamzorg nog kan doen als er tijd over is dus ze zorgen eerst voor moeder en kind en erna kijken ze nog wat ze kunnen doen voor lichte huishoudelijke taken
Ooh... dan zou het dus gewoon zo zijn als in de kraamweeek van mijn 1e ZW. Kregen dochter en ik alle zorg en als wij sliepen, deed zij een wasje en ging even stofzuigen. Koken deed mijn man zelf. Nou ja, we zien het ook wel.
Hoi meiden, Nou mijn laatste werkdag zit erop! Vanmiddag einde van de dag mijn beoordeling gehad... en wat denken jullie... zeer goed beoordeeld en promotie gekregen en dat in het laatste uur voor mijn verlof. Helemaal super! Per 1 jan heb ik een nieuwe functie (thuis op de bank)! Verder telefonische intake kraamzorg gehad. Zilveren kruis betaald bezoek niet dus werd het telefonisch. Mij is verteld dat de kraamhulp dagelijks wc en badkamer zal schoonmaken en het bed verschoond... Marretje, ik ga direct morgen mijn verzekeringspolis nakijken! Goeie tip!
Caecilia: ga lekker genieten van je verlof he! En gefeliciteerd met je promotie! Zie je, je bent gewoon onmisbaar op je werk! Ik hoop dat het voor jou ook gunstig is je polis aan te passen, ik zit ook bij het zilveren kruis en ik ben van 3 sterren naar 4 sterren gegaan. Nou, vandaag dus voor de echo, ben benieuwd! Ik hoop jullie vandaag nog wat te laten weten. Maar dat weet ik dus niet zeker, want ik moet vandaag nog wat boodschappen doen en weet ik allemaal niet. En vanmiddag gaan mn mannetje en ik voor het weekend naar Eindhoven, in een hotelletje, de laatste keer met z'n tweetjes! Dus als ik niets meer laat horen vandaag, dan kan ik het zondag pas laten horen. Maar ik doe mn best!
@ Marretje: veel succes met de echo! Ik ben reuzebenieuwd, ik hoop dat de jouwe wel goed ligt! En veel plezier met je weekendje weg, geniet ervan! @ Caecilia: gefeliciteerd! Leuk om te horen dat je nog een promotie gekregen hebt! @ Babietje en Marrie en anderen: idd de kraamzorg is er nu primair voor de moeder en het kind. Het is trouwens geen kwestie van niet willen maar ze mogen het niet meer. Bij mij zeiden ze dat ze wel zo veel mogelijk zouden doen. Ze vond het zelf ook niet geslaagd maar ja dat wordt van bovenaf opgelegd he... @ Nicole: dus nu definitief bij de gyn. Ik hoop voor je dat ie niet al te groot gaat worden... maar verder doet ie het prima toch? @ Moniekje: dus jij ook naar het ziekenhuis... gelukkig dat het mee lijtk te vallen. Ik hoop dat maandag ook alles goed is! @ Sillaah: dat vluchtkoffertje, daar moet ik ook nog naar kijken! En wat erin moet enzo... hm dat is wel handig om klaar te maken denk ik! Maar mijn hoofd stond er de afgelopen dagen niet echt naar... @ Selmama: blech wat jammer dat je nu alles weer schoon kon maken
Gisteren heb ik trouwens de verwijsbrief gehaald bij de vk en een informatieboekje over het draaien. Ze hebben in het ziekenhuis standaard maar liefst 2 draaidagen. Dus wel veel ervaring. Dat geeft wel een goed gevoel. Pff komt wel ineens veel op je af hoor. Je gaat toch nadenken voor het geval het niet lukt, wat dan... Maar goed eerst die draaipoging maar eens afwachten en dan zien we wel weer verder!
Idd stranger, Je kunt er zelf niet veel aan doen dus het draaien moet je ook (net als de bevalling) nemen zoals het komt. Al is dat vrij moeilijk omdat je er vast wel aan denkt En ja hoor de baby was verder allemaal goed, heel goed zelf het is ontwikkeld en heeft de groei en lengte van een beebs van 38 weken en nu 3 dagen. @ Marretje succes bij de echo.... @ sillaah: Ik heb wel al wat spulletjes klaar liggen maar ng lang niet alles, ja dat ga ik zo doen de tas helemaal compleet kloaar maken.
goedemorgen! zo hier weer een lekker nachtje achter de rug. maar toen mijn vriend eruit ging.. werd de kleine ook spontaan wakker.. eigenlijk daarna geen oog meer dicht gedaan hahaha.. ook ivm zuurbranden. bij mijn intake zeiden ze idd ook dat ze alleen er waren voor moeders en kind. maar elke dag word wel de badkamer gedaan, bed op gemaakt en wc gedaan. als er tijd over was dat willen ze ook nog wel eens stofzuigen.. we zien wel. ben al lang blij er wel iets gaat gebeuren in hhouding hahaha.. zo de kerst kaartjes zijn geschreven.. nog maar ff wachten met posten beetje vroeg vind ik zelf. zo we zijn alweer een week getrouwd.. jeetje wat gaat dat snel hahaha. voor je het weet zitten we weer op 12,5 hahahaha.(moet je dan nagaan hoe je gezinnetje er dan uit zal zien) .. ik moet nog wennen aan achternaam en ik moet toegeven dat ik het nog niet echt over mijn lippen krijg op mijn vriend me man te noemen.. vind het zo oud bollig klinken hahaha. zou vanzelf wel komen hahaha(met de jaren) vandaag maar eens flink in het hhouden aan de gang.. erger me dood aan de troep.. hahaha
Marretje, een heel fijn weekend, geniet er van! Caecillia, gefeliciteerd hoor! Lijkt me een prettig gevoel om mee thuis te zitten.
@marretje, succes met de echo en geniet van je weekendje weg! @stranger, je hebt helemaal gelijk, wacht eerst die eerste draaipoging af en dan verder kijken.
haha, ik zeg het vooral tegen mezelf hoor. Woensdag toen het hele circus in gang gezet werd zat ik al meteen bij de ks... haha dan moet ik echt mezelf toespreken om het in stapjes te bekijken !