Katoenen luiers

Discussie in 'Verzorging' gestart door Gentle, 15 dec 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Gentle

    Gentle VIP lid

    10 okt 2007
    6.979
    1
    36
    Overijssel
    Heeft iemand hier ervaring met katoenen (voorgevormde) luiers? Ik ben geïnteresseerd geraakt door een vriendin en heb nu een aanbieding gevonden op lievehemel.net. Ik ken het merk niet (Junior Joy) en de website ook niet, maar als ik nu zou beginnen zou het me fors in aanschaf schelen als ik het nu daar zou kopen. 6 luiers kosten dan maar 14 euro, en de overbroekjes 9 euro voor 2. Dan nog inleggers (10 voor 12 euro) en inlegvelletjes (6,50 voor een rol van 100). Maar dan zou ik voor 100 euro al klaar zijn om te beginnen!

    Maar nu vraag ik me af, iemand ervaring met katoenenluiers en/of met Junior Joy?

    En hoeveel heb ik nodig? Mijn vriendin heeft 18 luiers (en inleggers) en 6 overbroekjes. Is dat genoeg, of is dat krap?
     
  2. Que

    Que Niet meer actief

    Heb daar geen ervaring mee, maar het lijkt mij niet ju van het. Volgens mij was je je dan een ongeluk en blijven de billentjes nat. En krijg je dus snel luieruitslag

    Ik zou gewoon voor pampers of iets dergelijks gaan!
     
  3. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    4 jul 2010
    13.212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Ik heb wasbare luiers voor onze pasgeborene maar gebruik ze alleen nog 's nachts omdat ze er een dikker luierkonje van krijgen; overdag ziet zo'n pakket er niet echt uit bij zo'n kleintje.

    Ik heb tnt alleen nog all in one systeem gebruikt, een luier & overbroekje in een. Door een fleece laagje blijven de billetjes ook vrij droog. Met wasbaar schijnen je kindjes ook sneller zindelijk te zijn, omdat ze de nattigheid voelen.

    Wbt wassen & hoeveelheid; hoe meer luiers, hoe minder vaak je hoeft te wassen. Hou ook rekening met droogtijd. Als je presies genoeg luiers hebt voor 2 dagen, maar de luiers drogen er 12 over, kom je alsnog te kort.

    Ik kan je 't forum van dragen & voeden aanraden om je in te lezen op wasbare luiers, bergen info!
     
  4. Josien

    Josien VIP lid

    27 jun 2006
    9.956
    5
    38
    Vrouw
    Loonadministrateur
    Noord-Brabant
    Dat zo'n pakket er niet uit zou zien bij zo'n kleintje... misschien mag ik het niet zeggen, maar ik vind het echt onzin... ;) Ik heb echt nog nooit iemand die niet wist van Sam dat hij katoen droeg gehoord over zijn dikke kontje. Integendeel, hij wordt juist altijd heel slank gezien.

    Maar goed... dan nog even terugkomen op luieruitslag. Kindjes die katoen dragen kunnen wel meer last hebben van luieruitslag, maar als ik naar mijn eigen zoontje kijk, merk ik dat hij juist steeds knalrode billetjes heeft na het dragen van wegwerpluiers ;).

    Goed... nu even terugkomend op je vraag: ik ken de Junior Joy niet, maar ik heb het even gegoogled en het ziet er verder heel goed uit. De prijzen die je noemt vind ik ook niet heel erg hoog. Maar goed... ik moet zeggen dat ik het al snel goedkoop vindt, omdat Sam Bamboozles draagt en die heb ik destijds in 1 pakket gekocht van geboorte tot potje.

    Aan 18 luiers heb ik meer dan voldoende. Maar het ligt er natuurlijk ook maar net aan hoe vaak je wilt wassen ;).

    Succes met je keuze!
    Josien
     
  5. spijkervrouwtje

    spijkervrouwtje Fanatiek lid

    28 apr 2006
    2.084
    0
    0
    Noord Brabant
    Hier een ook een trouwe fan van katoentjes :D

    Ik heb altijd bamboozles en rainbowtots gebruikt (voolropers vd bamboozles) ik had van maat 1 zo'n 24 stuks en van maat 2 18 stuks. verder wat losse inleggers voor snachts of als ze groter zijn en echt veel gaan plassen. Overbroekjes van mother ease vindt ik persoonlijk het fijnste. Die lekken tenminste niet door bij de beentjes. Vorodeel vd duurdere luiers is dat ze je ook nog weer tegen een goede prijs kunt verkopen op Mp en zo dus net zo goedkoop uit bent als goedkopere merken!! Inlegvellen gebruik altijd van kaatje katoen.
    Mijn meiden hadden zelden rode natte billen/luieruitslag. Eigenlijk alleen bij het doorkomen vd eerste tandjes maardat is vrij normaal.
    En ja de kontjes zijniets dikker met die luiers maar heb hier nog nooit iemand over gehoord.
    En zindelijkheid: toeval of niet maar mijn oudste meid was met 25 mnd zindelijk en mijn jongste met 26 mnd. Tja ik dnek dat die luiers wel degelijk daartoe bijgedragen hebben!
     

Deel Deze Pagina