klagen over vuurwerk

Discussie in 'De lounge' gestart door GossipGirlxoxo, 7 dec 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.202
    35.915
    113
    Ja ze missen veel. Wat denk je zelf als je de enige bent zonder telefoon?
    Hier heeft bijna iedereen in groep 7en 8 een mobieltje, mijn oudste 2 dus ook. Je kunt gewoon met je tijd meegaan toch? Vroeger hadden ze dat idd pas later, maar vroeger droegen ze ook geen gordels in de auto...
     
    Iertje81 en Whoopy vinden dit leuk.
  2. Whoopy

    Whoopy Actief lid

    7 mei 2019
    445
    730
    93
    Vrouw
    Ik heb zelf ook nooit alcohol in huis gehaald zolang ze nog geen 18 zijn ( en daarna mogen ze het lekker zelf kopen, want dat ga ik niet financieren).
    Toch weten ze er altijd wel aan te komen.
    Er is altijd wel een vriend/ oudere broer/ zus die wél 18 is en het voor ze wil kopen.
     
    GossipGirlxoxo en Anouk2005 vinden dit leuk.
  3. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.206
    16.542
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Vind ik ook hoor. Hier zaten ze in groep 7 ook al in een app en er staat verder weinig nuttige info in maar ik zou het sneu voor mijn kind vinden als ze er niet bij zitten. Er werd ook altijd veel afgesproken via de app. Soms gingen er weleens kinderen uit omdat ze iets niet leuk vonden maar kwamen dan gewoon weer terug.
     
  4. Whoopy

    Whoopy Actief lid

    7 mei 2019
    445
    730
    93
    Vrouw
    Dit is zo'n voorbeeld van iets wat mijn kinderen krijgen, omdat vriendjes het ook hebben: een mobieltje.
    Het lijkt me echt niet leuk voor een kind om als enige ( of één van de weinigen) geen mobieltje te hebben.
    Uiteindelijk deden mijn kinderen er op de basisschool niet eens zoveel mee, maar er kon wel alvast een beetje geoefend worden, met toezicht.
     
    GossipGirlxoxo en suus1983 vinden dit leuk.
  5. tuc

    tuc Niet meer actief

    Wat mis je dan?? Is hier echt niet de ervaring. Er wordt een hoop onzin gedeeld, maar die wordt ook onder elkaar gewoon besproken.
     
  6. Lynne182

    Lynne182 Bekend lid

    7 aug 2019
    774
    742
    93
    Vrouw
    Ja maar wat missen ze dan precies. Een leuk gesprek op de groepsapp? Ik ben dan toch echt echt van de oude stempel die denkt dat een leuk gesprek ook prima zonder telefoon kan.
     
    tuc vindt dit leuk.
  7. tuc

    tuc Niet meer actief

    Waarom is dat sneu?? Vind ik echt een rare opmerking. De contacten die mijn kind (en enkele andere zonder mobiel) hebben zijn prima. Ze vallen nergens buiten.
     
    Lynne182 vindt dit leuk.
  8. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.202
    35.915
    113
    Maar je weet toch niet wat ze mist als ze er niet in zit? Hier bespreken ze echt wel veel via de app, wordt ook er afgesproken via de app.
     
    Whoopy vindt dit leuk.
  9. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.202
    35.915
    113
    Moet je even wachten tot ze wat ouder zijn, grote kans dat je er dan anders over denkt.
     
    Whoopy, Ysabella en Anouk2005 vinden dit leuk.
  10. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.202
    35.915
    113
    Als alle meisjes in de klas in de app zitten en zij niet, mist ze dingen. Misschien boeit het haar niet, misschien wel, maar ze mist wat en dat zou ik ook sneu vinden als ze het zelf wel graag zou willen.

    Ik snap sowieso die aversie tegen telefoons niet zo, je hebt er zelf ook 1 neem ik aan?
     
    Whoopy vindt dit leuk.
  11. tuc

    tuc Niet meer actief

    Vriendinnen zitten in de app, daar wordt niks besproken wat je zou kunnen missen.
    Ze spreekt 2x per week af. Dat gaat prima op school: " kun je afspreken"
     
  12. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.202
    35.915
    113
    Ja dat kan. Mijn dochter haalt veel lol uit de app groep en dat is dan misschien niet heel vitale informatie of iets wat jij als ouder belangrijk zou vinden, maar dat is het voor haar wel en dat is voor mij genoeg.
     
    Whoopy en GossipGirlxoxo vinden dit leuk.
  13. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik heb geen aversie tegen telefoons, ik vind het voor groep 8 onzin. En ja heb net al de uitzondering uitgelegd voor ons volgend jaar eventueel.
     
  14. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.206
    16.542
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Dan is dat toch prima. Ik zeg ook voor mijn eigen kind zou ik het sneu vinden. Die zou het echt niet leuk hebben gevonden temeer de hele klas al met een mobiel liep.
     
    Whoopy en GossipGirlxoxo vinden dit leuk.
  15. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    31 dec 2015
    17.953
    33.624
    113
    Maar je kunt onze tijd zonder mobiele telefoon gewoon niet vergelijken met de tijd nu. Gedachten als; ‘ik heb het ook tot m’n (bijvoorbeeld) 20ste zonder gedaan en dat ging prima’, zijn niet meer van deze tijd. Toen was het gewoonweg niet zo dat anderen/iedereen hem wel hadden op hun 10de en wij niet. Tijden veranderen en ik denk dat het juist een kunst van opvoeden is dat je meegaat daarin en niet stug vol blijft houden aan het oude. En vonden we het allemaal niet vervelend dan als er volwassenen tegen ons zeiden; ‘moet dat nou? Nergens voor nodig.’
    Want onze ouders of andere mensen van een oudere generatie vonden het misschien ook niet nodig dat wij bepaalde dingen hadden of deden.

    Mijn ouders verbaasden zich ook over bijvoorbeeld een super Nintendo en de tijd die we daarop spendeerden maar ze zeiden ook: ‘ach ja, dat is nu hè.’
     
    Theezeefje, Whoopy, Anouk2005 en 2 anderen vinden dit leuk.
  16. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.692
    18.773
    113
    Vrouw
    Ik vind onze 10 jarige bijzonder wijs omgaan met zen gsm.
    Ik dacht tot voor de zomer nog, ah dat is nog te vroeg.
    Onze zoon kwam al langer vragen om een gsm en iedereen had 1 en blabla.
    Toch eens gevraagd in de facebook groep en hij had dus niet gelogen.
    Bleek ik een middeleeuws manier van denken te hebben daar rond :oops:.
    Hij heeft zen gsm nu enkele maanden en buiten zijn huiswerk en herhalingstaken er op maken (als we op verplaatsing zijn) en eens wat vragen over huiswerk aan een vriendje of naar ons, mijn ouders of zijn neefje iets sturen gebeurd er niet zoveel.
    Er zijn wel 2 groepjes waar hij berichten in krijgt maar hij heeft voorlopig geen behoefte om echt te reageren. Ik doorlees alles regelmatig eens en vind het tot nu toe allemaal heel onschuldig (ik had meer drama verwacht)
     
    Whoopy en suus1983 vinden dit leuk.
  17. tuc

    tuc Niet meer actief

    Niemand zegt hier toch dat zn kind never een telefoon krijgt? Dus we gaan er allemaal in mee. Ik had mijn eerste op het hbo dus als mijn kinderen er op hun 12e 1 krijgen dan gaan we redelijk mee in de moderne tijd.

    Je bent echt niet zielig en sneu als je in groep 4 nog geen eigen telefoon hebt. Ik denk dat het ook een kunst van opvoeden is dat je laat zien dat er meerdere wegen naar Rome leiden en je niet alle anderen achterna hoeft te lopen.
     
  18. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.202
    35.915
    113
    Ik snap niet wat dat er mee te maken heeft. Ik vind het zelf ook alleen maar handig dat ze een mobieltje hebben, is al vaak van pas gekomen, zeker nu ze steeds meer vrijheid krijgen en vaker alleen op pad gaan.
     
    Whoopy en GossipGirlxoxo vinden dit leuk.
  19. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.445
    30.796
    113
    Vrouw
    Als anders zijn de norm was dan zou iedereen die anders was normaal zijn o_O
     
  20. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Mijn oudste heeft dit jaar een telefoon gekregen. In eerste instantie omdat ik het handig vond om hem te kunnen bereiken omdat we niet meer altijd weten bij welk vriendje hij zit. Daarnaast vond hij het handig om te kunnen appen met bepaalde vriendjes die verder weg wonen. De eerste telefoon was een oude van mij, maar dat was een Microsoft telefoon, dus Whatsapp en dergelijke werkte niet meer. En heel belangrijk, hij luistert graag luisterboeken en de app van de bieb werkt er niet op.
    Dus sinds Sinterklaas heeft hij een nieuwe en daar is hij heel trots op en heel voorzichtig mee. Hij neemt hem ook niet mee naar school en ze hebben ook nog geen appgroep in de klas.
    Begin van het jaar heb ik het nagevraagd bij andere ouders tijdens een ouderavond en hij was een van de weinige zonder telefoon, maar niet de enige. En hij is zeker niet de enige die zijn telefoon niet mee naar school neemt.
     

Deel Deze Pagina