Hi ladies, Ik heb een vraagje m.b.t. borstvoeding. Sinds 2 weken zijn mijn vriend aan het proberen. Alleen, ik slik voor mijn darmziekte medicijnen die in de borstvoeding overgaan, dit betekent dus dat ik geen borstvoeding ga kunnen geven (die medicijnen zijn te belangrijk) Nou las ik dat, met het geven van borstvoeding, veel vrouwen sneller zwangerschapskilo's kwijtraken met het geven van borstvoeding. Heeft iemand van jullie ervaring hiermee? Ik denk er dus over om mijn kindje flesvoeding te geven, maar wel te kolven (en de melk uiteraard vervolgens weg te gooien) om zo toch een beetje het te veel aan vet kwijt te raken. Ik hoor het graag!
Sommige medicijnen mogen wel met bv dus zou dat onderzoeken. Kolven om weg te gooien voor ee kilos.. veel werk en energie. Dan zou ik gaan lijnen en lekker die tijd aan mn kindje besteden. Kindje erbij maakt alles een stuk drukker.
Beetje vreemd hoe je nu redeneert.Je gaat toch niet kolven en voeding weggooien voor de kilo's??. Ik geef BV en de meeste kilo's zijn wel weg maar er plakken er nog genoeg aan en die moet ik toch op eigen kracht eraf zien te krijgen of gewoon accepteren.
Vraag me af welke medicatie je slikt en welke darmziekte je hebt? Het klopt inderdaad dat medicatie over kan gaan in de bv, echter kan dit geen kwaad bij je kindje. Alleen bij gebruik van MTX mag je geen bv geven (ook niet zwanger worden), maar dit krijg je geinjecteerd. Juist met darmziektes wordt het aangeraden om minimaal een jaar borstvoeding te geven! Ga dus nu je zwanger wilt worden een gesprek aan met je MDL arts en die kan het je (evt in overleg met een lactatiekundige en de kinderarts) allemaal haarfijn uitleggen. Hier dus een mama met darmziekte en bijbehorend medicatie gebruik die gewoon borstvoeding geeft.
Ik denk dat je het kolven zwaar onderschat. Voordat je de productie uberhaupt op gang hebt met kolven, zodanig dat het ook maar enige invloed zou kunnen hebben op je gewicht.... dat is enorm hard werken! Dag en nacht, in het begin. En dan nog hoeft het helemaal niet zo te zijn dat je gewicht eraf vliegt. Ik heb er met volledig BV geven 6 mnd over gedaan om terug te komen op mijn startgewicht. Misschien was dat ook wel gelukt als ik geen BV had gegeven. Verder raad ik je inderdaad aan wat nader te informeren naar wat er wel en niet kan qua medicatie. Het enkele feit dat het in de melk terecht komt, maakt die melk nog niet per definitie slecht voor je kind. (en check ook of het wel samengaat met je zwangerschapswens, mocht je dat nog niet gedaan hebben)
Borstvoeding.com: kenniscentrum voor borstvoeding - Medicijnen - Overzicht: medicijnen en borstvoeding Kijk hier eens wat er over je huidige medicatie gezegd wordt. Mocht jouw huidige medicatie een L5 of L4 hebben, overleg dan eens met je behandelaar of in jouw geval een bv-vriendelijk alternatief gaat werken.
Wat betreft het afvallen. Ik kom alleen extra aan als ik borstvoeding geef. Lang niet iedereen valt af door borstvoeding. Bovendien, kolven kost veel tijd en moeite en dan kun je beter gaan lijnen en sporten.
Gemiddeld gezien zijn vrouwen die zelf voeden sneller op hun eigen gewicht. Maar dat is vooral als je zelf voedt, minder wanneer je kolft, en het is een gemiddelde, dus het is niet bij elke vrouw zo. Kolven om gewicht te verliezen...slecht idee!
Hier ook een darmziekte, ziekte van crohn. Ik slikte azathiperine(imuran) en sulfasalazine. Het eerste is teweinig onderzoek naar gedaan of het wel of niet slecht is voor het kind (L3) waardoor mijn internist een negatief advies gaf. Ik ben bij 30 weken dan ook gestopt met de azathiperine om zo toch bv te kunnen geven. Ik sta wel onder strikte controle en kreeg bij 1,5 maand na bevalling een Coloscopie. Gelukkig nog geen activiteit dus ik kan blijven voeden! Heel fijn want dit vermindert de kans op crohn bij m'n dochter. Wat betreft afvallen was ik na 3 dagen m'n zwangerschapskilos kwijt (7kg) en inmiddels nog 6 extra. Geen idee of dit door de borstvoeding komt maar vind t zelf niet vervelend
Ik sluit me aan bij de andere reacties: Ik zou niet gaan kolven om de zwangerschapskilo's sneller te verliezen. Echt, gewoon gaan sporten kost minder energie en zeker minder tijd Als je gewoon normaal eet en langzaam weer gaat bewegen gaan die kilo's er vast wel af hoor.