Jammer, ik moet zeggen dat ik het deels wel herken voor wat betreft sommige soorten produkten bij onze kringloopwinkels (Groningen heeft er echt veel!). Ik vind dat meubels (soms echt totaal afgeragd) echt wanstaltig duur zijn. Bijvoorbeeld een duidelijk gebruikt en beschadigd Ikea kastje van Aneboda. Dat is geen dure kast als je 'm nieuw bij Ikea haalt, laten we zeggen 40 euro. Daar werd bij de kringloop nog 30 euro voor gevraagd (dat zou ik via MP niet eens betaald hebben). Wat ik wel in mijn achterhoofd houd, is dat 1 van onze kringlooporganisaties uberhaupt niet gesubsidieerd wordt, maar dat de opbrengst naar een fonds gaat waar 'goede doelen' mee gefinancierd worden - dit is op zich vrij transparant, op de site kan je nalezen hoeveel er wanneer naar welk fonds is gegaan, en dat de ander gerelateerd is aan een sociale werkplaats. In sociale werkplaatsen wordt door de overheid gesneden nu, dus ik vind het op zich niet erg als produkten bij kringloopwinkels, mits in goede staat, ietsjes meer zouden kosten om de organisatie zelf draaiende te houden. Maar voor een oude afgeragde bank 200 euro of meer betalen (echt!), terwijl hij eruit ziet alsof hij eigenlijk voor grofvuil bestemd is, ja, dat zie ik hier ook veel, heel vreemd! Kleertjes voor kinderen zijn daarentegen echt supergoedkoop. Je moet goed zoeken, maar omdat het meestal niet druk is, de winkel redelijk goed georganiseerd is, en er best veel leuke dingetjes hangen, vind ik dat juist wel leuk
Hier bij de kringloop heb je ook een apart hoekje met veel (kinder) meubeltjes. Allemaal duurder want ze zijn allemaal gerenoveerd door verstandelijk gehandicapten. De kringloop doet heel veel met een organisatie die met verstandelijk gehandicapten werkt. Daar gaat ook best veel geld in.
Dames, ik zou het leuk vinden om een lijst met leuke kringloopwinkels door heel Nederland aan te leggen. Ben dol op kringloopwinkels en ga het hele land door. Provincie Groningen Kringloop Appingedam (mega groot!!) Mamamini Groningen Nota Bene Groningen Het Goed Roden
Provincie Groningen Kringloop Appingedam (mega groot!!) Mamamini Groningen Nota Bene Groningen Het Goed Roden Friesland De lege Knip Heerenveen Estafette Sneek Estafette Leeuwarden Kringloop Heeg ( klein) Overijssel Het Goed Deventer ( groot en een beetje duurder)
Provincie Groningen Kringloop Appingedam (mega groot!!) Mamamini Groningen Nota Bene Groningen Het Goed Roden Friesland De lege Knip Heerenveen Estafette Sneek Estafette Leeuwarden Kringloop Heeg (klein) Overijssel Het Goed Deventer (groot en een beetje duurder) Gelderland Feonix Apeldoorn, 2 filialen (groot) Vaassen (niet zo heel groot) Utrecht Leusden Amersfoort Zeeland Serooskerke (groot en netjes)
De kringloop hier (drachten) vind ik erg vies. De baas vind ik een beetje een vies mannetje die heel veel in de winkel paft. En ze vragen nog de hoofdprijs voor dingen ook!
Tupperware koop ik ook vaak bij de kringloop. Laatst had ik bakjes met deksel voor..... 10 cent per stuk!
Ik houdt er ook wel van maar eigenlijk nooit echt de tijd om even lekker te neuzen. Laatst wel 7 kleine vaasjes voor 25 cent per stuk gekocht. Hier was ik al heel lang naar opzoek. In gelderland weet ik er 2 te zitten twice is nice in Huissen het goed in Nijmegen
Over de kringloopwinkel bij ons in de buurt niet echt te spreken. Ikea tafeltjes worden daar duurder verkocht dan bij Ikea. Ook durven ze voor een kleine hamsterkooi met een gat (dichtgeplakt met plakband) 20 euro te vragen. Ook weet ik toevallig (mijn man had vroeger zijn bedrijf naast die kringloop zitten) dat op maandagochtend eerst de handelaren in tweedehands spullen alle verkoopbare spullen eruit viste en kochten (geen idee naar wie dat geld ging). Voor de gewone consument was de kringloop gesloten, die mochten de rest van de week alle resten dus tegen een veel te hoge prijs kopen. Niet alle kringlopen zijn zo. Ik ben weleens bij mijn schoonzusje in Groningen bij de kringloopwinkels geweest en daar waren de spullen goedkoper en beter.
Hier worden alle spullen gekeurd voor ze meegenomen worden door de kringloop. Het mag niet kapot zijn ofzo. Handelaren lopen hier gewoon dagelijks binnen tijdens openingstijden. Ook mogen werknemers niet op rommelmarkten staan ofzo. Om te verkomen dat ze zelf gaan handelen.
Ik was vroeger ook fan, maar hier in brabant vind ik er echt niets aan.. Veel te duur, en in Etten-Leur hebben ze zelfs, jawel, DETECTIEPOORTJES In een kríngloopwinkel Kleertjes hangen op kleur, niet op jongen/meisje en al helemáál niet op maat, verschrikkelijk! Bij de kleding voor volwassenen net zo! Lampen mogen níét getest worden, als je een kapotte koopt heb je gewoon pech. Ik heb er een keer een zitzak-stoel gekocht voor 2,50, van een merk waarvan ze in de winkel 40 euro kosten, en ik koop er af en toe wel eens boekjes voor Damien, maar echt leuke dingen vind je hier niet.. Edit; Ik bedenk me net, ze verkopen zelfs van die ice tea stokjes die je gratis in je drinken krijgt bij een restaurant, om je citroen mee te 'roeren', voor 50 cent per stuk.. Doh. In Roosendaal heb je er ook eentje, daar kun je niet eens met de kinderwagen naar binnen omdat alles gewoon stampvol staat. Ook niets aan. Er is er nog 1 in Roosendaal, daar ben ik maar 1 keer geweest, vond ik toen ook niets aan.
Ik woon ook in brabant en hier is het ook 3x niks. Voor die kinderwagen die ts heeft gekocht had ik waarschijnlijk zeker 50 euro af kunnen rekenen. Ze zijn er ook totaal niet aardig, er word geen woord tegen je gezegd zelfs niet bij de kassa dus helaas.. (en hier ook van die detectiepoortjes)
dat is nog eens geluk!! het verschilt wel heel erg per kringloopwinkel vind ik bij ons in het dorp vind ik het echt verschrikkelijk!! heel rommelig en dure prijzen maar ga ik 1 dorp/stadje verder weg hebben ze top spul voor kleine prijzen laatst een maxicosi voor 2,50 weggehaald zag er nog super mooi uit!! denk dat hij miss voor 1 baby gebruikt was en super leuk printje!! precies degene die een vriendin wou die was er dolgelukkig mee
Jullie brengen me op een idee! Ik ben nog opzoek naar een campingtafel. Morgen maar even naar appingedam na mijn werk! Hopen dat ik wat koopjes scoor. Misschien nog wat leuks voor mijn zoontje.