Melk op?

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door MIss X, 22 jul 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MIss X

    MIss X Fanatiek lid

    13 dec 2006
    2.961
    823
    113
    onderneemster
    Amsterdam
    Sinds eergisteren nadat ik ziek ben geweest is mijn productie enorm achteruit gelopen.
    Ik heb het idee dat ik niet veel meer heb.
    Mijn dochter heeft veel kramp afgelopen nacht gehad en heb het idee dat ik haar 2x zoveel moet aanleggen en niet genoeg heeft waardoor ze steeds vaker komt.

    Ik heb nog wel een beetje melk maar merk dat het al snel minder is. Mijn borsten voelen ook zacht en slap aan in tegenstelling van mijn overproductie van 5 dagen geleden voordat ik ziek werd.

    Wat moet ik nu doen?

    Iemand tips om heel snel mijn productie omhoog te krijgen?
    Moet ik kijken naar FV?

    Ik had een heel plan om een voorraad te maken aangezien ik zoveel melk had maar die plan loopt nu een beetje in duigen :(
     
  2. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Nee, geen KV bij gaan geven, daarmee versterk je het probleem alleen maar.
    Gewoon zoveel mogelijk aanleggen.
    Wat je je VK of de huisarts zou kunnen vragen, is een recept voor syntocinon-spary: daarmee heb je een sterkere tsr, waardoor je productie weer bij kan trekken.
     
  3. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Zelf trouwens voldoende drinken, (3 liter!), goed eten, zoveel mogelijk rust proberen te pakken en zorgen voor huid-op-huidcontact met je kleintje.
     
  4. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    28 jul 2010
    8.023
    6.767
    113
    zuid-holland zuid
    Mijn ervaring is dat een paar dagen nadat je ziek bent geweest het vanzelf weer bijtrekt. Ik heb helaas al 4x buikgriep gehad sinds mijn kindje naar het kdv gaat :( Een dag of 3 nadat ik weer beter was, was mijn productie weer op het oude nivo. Gewoon blijven aanleggen en lekker veel knuffelen en veel drinken!

    Ik heb de laatste keer dat ik ziek was wel kv gegeven na de bv om mijn kindje tevreden te houden, maar mijn kindje is al een stuk ouder en mijn productie is al veel stabieler. Je kindje is nog erg jong en het is belangrijk dat je borsten de eerste tijd goed gestimuleerd worden om genoeg melk aan te blijven maken. Geen kv geven nog hoor, het zal over een paar dagen vast beter gaan!
     
  5. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.508
    36.469
    113
    Lekker zo vaak mogelijk aanleggen en geen kv bijgeven, dan wordt je borstvoeding snel weer omhoog gekrikt. Veel blijven drinken.
     
  6. Bajou

    Bajou Fanatiek lid

    10 feb 2009
    4.599
    1
    0
    België
    Ja, het is echt waar wat de andere meiden hier schrijven;

    Véél drinken, maakt een groot verschil!

    Normaal gezien trekt je productie bij als je geneest, mààr, je dochter is nog maar 2 weken oud. Dus hou het wel even in de gaten de komende dagen.
    Kan ook zijn dat ze net nu aan het 'regelen' is.

    Als je de indruk hebt dat je productie aan de lage kant blijft, contacteer even een lactatiekundige en vraag naar domperidon (motillium instant).
    Dat krikt de productie heel snel en goed op.

    succes!
     

Deel Deze Pagina