middel tegen misselijkheid

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Ramona82, 7 jul 2008.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Ramona82

    Ramona82 Fanatiek lid

    9 feb 2007
    1.198
    0
    0
    Huismama
    Limburg
    hallo , ik lees hier vaker dat jullie wel eens een middel tegen de misselijkheid krijgen...ik heb hierover mijn huisarts en verlos gebeld maar allebei weten ze van niks :confused:
    nu vroeg mijn verlos dus hoe dat middel heette en of het op recept te krijgen is , want dan wilde hun graag de zwangere dames hiermee helpen :)
    dus weten jullie welke ik bedoel?
    grtz Ramona
     
  2. Kiwi1

    Kiwi1 Fanatiek lid

    26 dec 2007
    4.849
    0
    0
    Waarschijnlijk bedoel je Emesafene. Het zijn tabletjes of zetpillen en kunnen vaak goed helpen. Vreemd dat zowel je huisarts als verloskundige er niets van weten, want het wordt heel vaak voorgeschreven.

    Succes!
     
  3. Sisa

    Sisa VIP lid

    13 jun 2008
    5.552
    1
    0
    Het heet inderdaad Emesafene. Heel vreemd dat je huisarts dat niet weet want het wordt heel vaak voorgeschreven! Zeg er wel even bij dat je er zo stoned en moe als ik weet niet wat van wordt, dus het is even afwegen wat je erger vindt.....
     
  4. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Emesafene helpt overigens meestal niet tegen de misselijkheid maar onderdrukt de braakneiging. Ik heb het oko geslikt en bleef wel de godganse dag misselijk, maar gaf minder over, al hield dat ook pas op met 21 weken. Idd wel heel de dag knetterstoned geweest van die zooi en slecht slapen. Het is idd kiezen tussen twee kwaden en wat je irritanter vindt.
     
  5. Kiwi1

    Kiwi1 Fanatiek lid

    26 dec 2007
    4.849
    0
    0
    Bij mij hielp het wel heel goed tegen misselijkheid. Ik was gewoon ineens niet meer misselijk en heb me nooit stoned of moe gevoeld. Zo zie je maar dat een ieder lichaam anders reageert.
     
  6. Vlinder84

    Vlinder84 Niet meer actief

    Das wel fijn Kiwi! Zo hoort het volgens mij ook te werken dus jou lijf heeft er goed op gereageert.
     
  7. limmeke

    limmeke VIP lid

    28 mei 2008
    17.318
    0
    0
    Er zijn meerdere zetpillen die goed helpen bij zwangerschapsmisselijkheid behalve Emasafene. zo heb je ook de zetpillen van domperidom en nog 1 die ik even niet weet.

    bij mij hielpen ze de misselijkheid iets af te zwakken en het braken wat terug te brengen. Ben ze nu alweer aan het gebruiken, zijn veilig tijdens zwangerschap en het helpt me iets beter te functioneren gedurende de dag.
     
  8. Bibi23

    Bibi23 Actief lid

    4 jan 2008
    403
    0
    0
    Verpleegkundige
    Gelderland
    Ik heb Emesafene zetpillen gebruikt. Ik werd er ook flink stoned van, zat soms als een dwaasje voor me uit te zweven, kwam nergens meer toe! De misselijkheid was grotendeels weg en ik heb een stuk minder overgegeven toen ik het gebruikte. Ik mocht er 2 per dag, maar heb het altijd bij max. 1 gehouden, omdat ik niet teveel medicijnen wou nemen, maar ook omdat ik er aardig heftig op reageerde.
    Het was wel een verademing dat ik ineens weer kon eten!
    Vanaf 19 weken ging de misselijkheid en het overgeven grotendeels over.
     
  9. Niet meer actief

    Ik heb puur mama zwangerschapsgranules van VSM gebruikt en dat werkte bij mij prima
     
  10. mamatwan

    mamatwan Actief lid

    18 jun 2008
    112
    0
    0
    maastricht
    tegenwoordig wordt ook wel eens cyclyzine voorgeschreven, ik gebruikte het tegen wagenziekte en iov met verloskundige en huisarts ook tegen misselijkheid.

    cyclyzine is de werkzame stof van primatour het heeft alleen een stuk minder bijwerkingen
     
  11. Kaatje85

    Kaatje85 VIP lid

    14 jul 2006
    35.431
    47
    48
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Heel vreemd dat je huisarts en verloskundige niet van dit middel afweten. Het wordt al jaren voorgeschreven en werkt heel goed, ik heb het een week geslikt en ben er toen mee gestopt omdat de bijwerkingen erger waren dan de misselijkheid.
     
  12. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Hoi,

    ik heb ook emesafene gebruikt, gewone tabletjes. Ik had over het algemeen genoeg aan 1 per dag, geen last van bijwerkingen, (alhoewel ik op vakantie er juist meer last van kreeg: misselijker werd).
    Maar ook bij mij: misselijkheid verdween niet, wel de braakneigingen, zodat ik tenminste redelijk normaal kon functioneren.
    Je mag overigens niet meer autorijden als je emesafene gebruikt. Gezien de verhalen van de andere meiden over stoned voelen, snap ik waarom, :)

    Gek dat ze dat niet wisten! Het wordt namelijk ook gebruikt bij wagen- en luchtziekte... schijnt toch wel een vrij bekend middel te zijn...
     
  13. Fleur1

    Fleur1 VIP lid

    14 apr 2006
    5.068
    0
    36
    emesafene heeft me zus gebruikt en primperan zetpillen deze heeft ze van de gyn gehad.
     

Deel Deze Pagina