Tsja vind die bedragen ook echt belachelijk. Kreeg vlak na de geboorte van m'n zoontje ook een nota van het ziekenhuis opgestuurd (moest eigenlijk naar zorgverzekering maar de aanmelding was niet goed doorgekomen) Hij heeft vanaf maandagmiddag 17:30 tot en met woensdagochtend in het ziekenhuis gelegen aan een glucose-infuusje en er heeft 1 keer een kinderarts naar zijn ademhaling/hartje geluisterd. Was bij elkaar 4500 euro!!!!!!!! Ik sloeg echt stijl achterover!!!!! Kinderarts was 15/20 minuutjes bezig geweest, kostte gewoon 1800 euro!!!!!!!!!!!!!!! Echt ik vind die bedragen van de achterlijke zotte, mag best heel wat kritischer naar gekeken worden.
En hoe komt de overheid aan z'n geld? Via de belastingbetaler. Dus waardoor is er of zoveel minder belastinggeld, of zoveel meer aan uitgaven? Edit: ik denk echt dat de medische zorg toen ook een stuk goedkoper was, omdat er veel minder van die supersonische apparaten in omloop waren in vergelijking met nu. Maar ik vraag me wel af waarom het in Duitsland en Belgie goedkoper lijkt te zijn dan in Nederland. Er zijn daar veel meer artsen, en toch zijn de uurprijzen vaak lager. Heel vreemd.
Belgiƫ is in vergelijking met NL een stuk goedkoper. Het ziekenfonds vergoed ook en het lidgeld ligt echt vele malen lager dan in Nederland. Ik denk dat er in Nederland veel te veel geld naar onnodige dingen gaat (teveel managementlagen, bureaucratie, gebouwen, etc.) De mensen die echt IN de zorg werken, merken vaak helemaal niets van die extraorbitante bedragen. Die zien alleen dat ze steeds meer moeten met minder mensen voor minder geld.
Ik denk dat waar er vroeger een 1 manager was, er nu meerdere managers met meerdere afdelingshoofden zijn, die moeten allemaal betaald worden, dat drijft de prijs van de zorg ook aardig op kom op zeg een verpleegster voor de zorg aan het bed, de arts voor de controle en een specialist voor de specialistische zorg. Meer mensen hoeven daar niet tussen te zitten.... Ik heb toch ook geen manager nodig om mijn huishouden te laten draaien...
Ik denk dat je geen genoegen neemt met het niveau van de zorg van 15 jaar gelden (dus geen supersonische apparaten ) Maar vwb de inkomsten van de overheid: die zijn lager want er is een crisis aan de gang waardoor mensen minder geld hebben en er dus minder belastinginkomsten zijn. Daarnaast worden de aardgasbaten lager omdat het veld in Slochteren leger wordt. En er moet meer betaald worden aan rente omdat de overheid geld moet lenen vanwege een continu begrotingstekort dus de staatsschuld wordt alleen maar groter.
Mafkezen joh! Je betaald je eigen scheel in de maand! En nu is onze dochter ernstig ziek, moeten we elke x kuren ed.. halen en overal op bijbetalen!!
Sorry, maar hier moet ik even op reageren. Je betaalt 'maar' zo'n 110 euro in de maand, je dochter is gratis verzekerd en je krijgt neem ik aan zorgtoeslag. Had je liever de behandeling uit eigen zak betaald? Jeetje zeg ik word echt even niet goed van dit soort opmerkingen. Ja, zorg is duur. Ja, het kan vast efficienter. Maar voor wat jij betaalt krijg je een onvoorstelbaar hoog niveau van zorg. En sorry trouwens dat je dochtertje zo ziek is, ik hoop dat ze snel weer opknapt.