Heb er sinds vandaag last van, en het lukt niet terwijl ik zo nodig moet (sorry) het doet pijn wat moet ik nu doen? roosvicee laxo en lijnzaad heb ik gekocht, heb het beide net gebruikt. Moet ik nu afwachten, ben bang dat het erger word help me alsjeblieft
ik kan zo snel geen advies geven, maar olijfolie smeert altijd heel goed. het is net echt lekker om een slok te nemen maar als het werkt.. verder neem je tijd, neem een boek mee en ga rustig aan doen. niet extreem hard drukken.
je kunt lactulosesiroop halen bij een apotheek. Dat heb ik ook een hele poos gebruikt. Verder veel vezelige dingen eten, ( blikje mais door je maaltijdsalade), kiwi, volkoren producten, activia van danone...van die yoghurtjes die werken ook wel. Sterkte, en idd, rustig op de wc, bij iedere aandrang gelijk gaan!
Bedankt voor de reacties meiden, heb zelf de olijfolie vanmorgen nog ingenomen (ben sinds vanmorgen op zoek naar tips). En activia heb ik ook al een bekertje van op naast de roosvicee en een bakje vla met lijnzaad. Ondertussen blijf ik water drinken, woon vandaag op het toilet. Goeie genade heb ik weer, denk ik telkens. Beby maandag morgen vroeg ga ik naar de apotheek voor de lactulose. Ben bang dat ik hier vaker last van krijg...
uhm... gekke vraag misschien maar hoe lang heb je geen ontlasting gehad? ik heb namelijk ook obstipatie maar kan toch 1 keer in de 2 of 3 dagen flink ontlasting krijgen. is inderdaad niet echt lekker maar het lukt wel. niet te veel persen want dan krijg je aambeien of je bloeddruk zakt te veel... ga anders even langs je huisarts, die kan je vast iets voorschrijven wat kan helpen. gr laura
idd niet gaan persen. ik heb er ook al weken flink veel last van maar ik forceer niets en nog geen aambei gezien gelukkig.
ik ben nu 18 wk en sinds een paar dagen gestopt met de lactulose. Ik gebruikte het vanaf wk 9 ongeveer maar ik heb nog een fles staan voor als het niks wordt. Het hoort gewoon bij hormoonveranderingen in je lijf heel veel hebben er last van, dus denk niet dat je de enige bent hoor! Probeer niet alle adviezen in 1 keer, straks ben je niet meer te stoppen op t toilet ; ) !! Bij mij duurde het een dag of 2/3 voordat de ontlasting weer op gang kwam na start met die lactulose (maar toen was ik ook al een week niet geweest) : 0
Ik heb juist het probleem dat wanneer ik op de wc pot zit ik niet mijn houding kan vinden door die buik.. Ik zit graag een beetje voorover, maar nu drukt mijn buik zo tegen mijn middenrif (auw!) Dus met de grote boodschap duurt het nu ook wat langer. Obstipatie heb ik een paar daagjes in week 7 gehad. Vanuit mijn cultuur eet ik sowieso al heel veel olijfolie. En drink veel!
2 Kiwi´s op nuchtere maag of een glas lauw water op nuchtere maag doen bij mij wonderen, mischien heb je er wat aan
Naast lauw water en alle dingen die al zijn genoemd, wil beweging ook goed helpen. Dus: een goed stuk wandelen, bijvoorbeeld. Zo ben ik al een keer van een weerbarstig stuk ontlasting afgekomen
Bij mij helpen die activia toetjes heel goed!!! Mijn verloskundige zei dat ik veel moet drinken, lauw water op nuchtere maag, kiwi's op nuchtere maag! Succes ermee! 't Is erg vervelend!!
Op de nuchteren maag koffie en een peuk. Nee hoor even zonder dolle, ik denk dat je niet meer kan doen dan dat je nu al doet. Hoop voor jou dat het bij deze keer blijft meid.
En denk er vooral bij dit warme weer aan om extra te drinken. Hehehe, deze tip zet ik er vooral voor mezelf even bij: Ik merk dat ik te weinig plas en harde ontlasting krijg nu het zo warm is, simpelweg omdat ik meer zweet en dus meer vocht op andere manieren kwijt raak. En volgens mij helpt het ook niet echt dat mijn dwarsliggertje voortdurend op mijn darmen stampt. Gisteren heb ik wel een kwartier op de wc gezeten voordat er iets kwam. Heel irritant, maar ik had er echt last van en ik moest het kwijt. Zo, en nu ga ik weer een glas water drinken.
Idd zijn allemaal bruikbare tips. Heb namelijk net de ha gebeld want ik heb precies hetzelfde. Ik moest ook al die dingen eerst eten en veel bewegen en veel drinken en dat doe ik ook te weinig. En veel bewegen met dit weer is ook best lastig maar ja we doen het maar. Hier ook lastige houding met naar de wc gaan...en heb nog een kleintje rondlopen die helemaal geen geduld heeft dus even rustig zitten is er niet bij. Moest over een paar dagen terug bellen voor pilletjes.