Ik weet dat kindjes op een gegeven moment alles in de mond stoppen om zo dingen te ontdekken, maar hier helemaal niets van dat... Op ontdekkingsreis gaat hij zeker wel, maar allemaal op zijn eigen manier. Op zich vind ik het niet zo erg, want zo verdwijnt er ook geen dingetjes in de mond die er niet horen, wel maakt het soms wat lastig met eten. Een broodkorstje ging heel goed, totdat hij ook wat broodstukjes in zijn mond mocht doen. Nu is het helemaal over, hij vindt het wel best, heb ik het idee... Zijn er meer kindjes die later zijn met deze fase?
Ik weet niet precies wanneer deze fase er hoort te zijn, maar mijn zoontje stopte van alles in zijn mond pas met een 1 jaar. Daarvoor nauwelijks. Ik hoefde nooit op te letten aangezien ik er van uit kon gaan dat hij er niets in stopte. Tegenwoordig dus wel.
Hier wordt nu al elke keer haar doekje en knuffel in haar mond gestopt. Niet heel veel meer, omdat ze alleen haar knuffeltje nog maar vastpakt. Maar die gaat wel regelrecht naar haar mond
Hm wat gek, mijn zoontje doet dit al een paar maanden, ik weet niet precies vanaf wanneer, en ik dacht dus dat die fase nu zou zijn. Ik heb er van alles over geleerd tijdens een cursus van mijn opleiding maar stom genoeg weet ik niet eens wanneer deze fases precies plaatsvinden. Het is overigens niet vanwege de tandjes, want die heeft ie nog niet. Hij doet het echt om te ontdekken.
Hier brengt ze ook alles in haar mond, vooral doekjes en knuffeltjes. Het verschilt gewoon per kind. Ik heb al die fases ook geleerd in mijn opleiding, en daarbij ook geleerd dat niet elke kind in elke fase terecht komt. En het kind hoeft ook niet alles te doen wat ze in een specifieke fase moeten doen. Je kan wel veel dingen herkennen, en daarbij is Freud met zijn fases soms heel herkenbaar. Maar Freud is ook al heel oud en door velen hergeschreven en hergeanalyseerd. Dus ik zou zeggen, neem het niet allemaal letterlijk. Het ene kind ontwikkelt zich nou eenmaal anders dan het andere kind.
hier al heel lang (rond 3 maanden) en doet het nog steeds! Het waren niet de tandjes want hij heeft nu net 1 tandje gekregen
Bedankt voor de reacties! Ik ga er ook wel van uit dat die fase bij ons nog aanbreekt. Maar als ik andere kindjes om mij heen zie, dan verbaasd het mij eigenlijk dat ons mannetje dat helemaal niet heeft. Waarschijnlijk heeft hij op dit moment interesse in hele andere dingen... Ohja, deze fase [wat ik weet] is tussen de 0 en 1,5...