pcos en ovulatie testen

Discussie in 'Ovulatie en zwangerschapstesten' gestart door pamsie, 28 jul 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. pamsie

    pamsie VIP lid

    10 jan 2009
    8.086
    0
    0
    pedagogisch medewerker (kinderopvang)
    lelystad
    ik hoor verschillende verhalen over het gebruik van ovulatietesten als je pcos hebt.
    wat ik jullie ervaring hiermee.
     
  2. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    Als je PCOS hebt, kan het zijn dat ovulatietesten niet goed werken. Door de verstoorde hormonenbalans kan de test altijd positief aangeven, terwijl je geen eisprong hebt. Ik heb zelf ook PCOS en bij mij werken de testen wel. Een kwestie van uitproberen, denk ik. Succes!
     
  3. pamsie

    pamsie VIP lid

    10 jan 2009
    8.086
    0
    0
    pedagogisch medewerker (kinderopvang)
    lelystad
    oke goed om te horen dat het dus niet altijd vals bericht geeft want ik heb wel extra geklust toen hij positief aan gaf. daarnaast heb ik ook een kuur clomid gehad en zou er ook binnen zoveel dagen een eisprong op moeten treden en dat is dus ook gebeurt dus ik kan er denk ik dan wel vanuit gaan dat het wel een eisprong was.

    weet jij toevallig ook of last van tepels een bijwerking van iets kan zijn. want daar heb ik last van sinds mijn eisprong.
     
  4. mamamirri22

    21 jul 2009
    96
    0
    0
    NULL
    NULL
    wat is pcos :$
     
  5. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    Mirrie Als je PCOS hebt, heb je een onregelmatige of geen cyclus. In je eierstokken zitten heel veel eiblaasjes en je hormonen zijn uit balans. Doordat alles zo uit balans is, heb je dus ook geen eisprong. Vaak moet deze worden opgewekt dmv hormoonmedicatie.

    Pamsie Gevoelige borsten/tepels kan een bijwerking zijn van de Clomid, maar het kan ook door de eisprong komen. Hoe lang zit je nu na je eisprong dan?
     
  6. pamsie

    pamsie VIP lid

    10 jan 2009
    8.086
    0
    0
    pedagogisch medewerker (kinderopvang)
    lelystad
    PCOS: PolyCysteus Ovarium Syndroom Pagina 1
    No 16
    PATIËNTENVOORLICHTING
    Nederlandse Vereniging voor


    Bij PCOS (PolyCysteus Ovarium Syndroom) zijn de waarden van verschillende hormonen (LH
    (luteïniserend hormoon, het hormoon dat de eisprong opwekt), eventueel testosteron en soms insuline
    (het hormoon dat de bloedsuikerspiegel regelt)) verhoogd. De waarde van het FSH (follikel stimulerend
    hormoon), het hormoon dat de eiblaasjes doet rijpen, is bij PCOS onvoldoende om de eiblaasjes te
    doen rijpen. Bij PCOS blijft de eisprong, en dus ook de menstruatie, gedurende langere periodes uit en
    de vruchtbaarheid verminderd. PCOS kan daarnaast overbeharing en/of acné veroorzaken en gaat
    vaak samen met overgewicht.
    Behandeling is nodig om de eisprong op te wekken om zo de kans op zwangerschap te verhogen, en
    kan door middel van afvallen, tabletten, injecties of een kijkoperatie. Afvallen leidt veelal tot het weer
    spontaan optreden van de eisprong, maar ook omdat PCOS een relatie kan hebben met het ontstaan
    van hart- en vaatziekten, diabetes (suikerziekte) en eventueel met hoge bloeddruk op latere leeftijd,
    wordt afvallen bij overgewicht geadviseerd.
    Wat is PCOS?
    PCOS is de afkorting voor polycysteus ovarium syndroom. Letterlijk betekent dit dat er meerdere (poly)
    vochtblaasjes (cysten) in de eierstok (ovarium) aanwezig zijn.
    Hoe PCOS ontstaat is niet bekend. Waarschijnlijk is er niet één oorzaak en zijn meerdere hormonen
    betrokken bij PCOS. Zo bestaat er veelal een verhoogde waarde van het LH (luteïniserend hormoon,
    het hormoon dat de eisprong opwekt), eventueel een verhoging van de waarde van het testosteron, en
    soms ook van het insuline (het hormoon dat de waarden van de bloedsuikers regelt) in combinatie met
    een onvoldoende waarde van het FSH (follikel stimulerend hormoon, het hormoon dat de rijping van
    de eiblaasjes stimuleert). Hierdoor is de rijping van de eiblaasjes verstoord. Het gevolg is dat in de
    eierstok meerdere, kleine met vocht gevulde blaasjes aanwezig zijn. Dit kan meestal met behulp van
    inwendige echoscopie zichtbaar worden gemaakt.
    Door de stoornis in de rijping van de eiblaasjes blijft de eisprong vaak uit en ontstaat er
    onregelmatigheid in de menstruatiecyclus. In de normale menstruatiecyclus treden ongeveer dertien
    tot veertien menstruaties op per jaar, bij PCOS minder dan acht per jaar. De periode tussen de
    menstruaties wordt dus langer dan vijf tot zes weken (oligomenorroe) of de menstruatie blijft
    gedurende een half jaar of langer weg (amenorroe).
    Bij wie komt PCOS voor?
    PCOS komt voor bij 5 tot 10 procent van alle vrouwen. In sommige families komt PCOS vaker voor.
    Ook overgewicht speelt een rol. Vrouwen die aanleg hebben voor PCOS hebben krijgen PCOS als ze
    dikker worden. Omdat overgewicht tegenwoordig vaker voorkomt, komt PCOS mogelijk ook vaker
    voor.

    bij deze een korte uitleg

    groetjes pamela
     
  7. pamsie

    pamsie VIP lid

    10 jan 2009
    8.086
    0
    0
    pedagogisch medewerker (kinderopvang)
    lelystad
    zaterdag heb ik mijn eisprong gehad. maar het is er al sinds zaterdag. en clomid heb ik twee weken terug gehad lijkt me dat dat al uit mijn bloed is?
     
  8. mamamirri22

    21 jul 2009
    96
    0
    0
    NULL
    NULL
    bedankt voor de uitleg .. vanwege mijn weinige kennis hierover zal ik het overlaten aan de mensen die er verstand van hebben maar ik wens je zeer zeker succes :D
     
  9. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    Heb je ook Pregnyl gehad om je eisprong op te wekken, of alleen Clomid? Gevoelige borsten kan door de hormonen komen, het kan een zwangerschapskwaal zijn (al lijkt het me daar nog wat te vroeg voor) en sommigen hebben dit altijd tijdens de wachtweken en worden gewoon ongesteld. Er is dus niet zoveel van te zeggen, helaas...
     
  10. pamsie

    pamsie VIP lid

    10 jan 2009
    8.086
    0
    0
    pedagogisch medewerker (kinderopvang)
    lelystad
    ik heb provera gehad om de ongi op te wekken
     
  11. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    Ik bedoel om je eisprong zelf op te wekken, niet de menstruatie.

    Meestal krijg je in combinatie met Clomid een injectie Pregnyl om de eisprong op te wekken. Clomid zorgt ervoor dat er een eiblaasje gaat groeien, maar het wekt de eisprong zelf niet op. Pregnyl kun je spuiten als je follikel minimaal 18 mm is, ongeveer 40 u na de injectie komt je eisprong. Op die manier kun je heel gericht klussen of een behandeling plannen. Maar zo te lezen heb jij dus geen Pregnyl gehad. Pregnyl is namelijk puur HCG en dat zorgt ook voor kwaaltjes, vandaar dat ik het vroeg.
     
  12. pamsie

    pamsie VIP lid

    10 jan 2009
    8.086
    0
    0
    pedagogisch medewerker (kinderopvang)
    lelystad
    nee ik heb geen pregnyl gehad. ik ben een half jaar niet ongi geweest en heb dus provera gekregen om de ongi op te wekken en heb vanaf dag 5 t/m dag 9 clomid gekregen om de ( volgens de fa) eisprong op te wekken. te minste dag begreep ik uit haar verhaal maar dat zal ik dan nog eens goed vragen zodra ik er weer heen moet. waarom ik de topic gestart ben ik omdat ik dus ovulatietesten gebruikte om te kijken of ik een eisprong had en van het weekend test ik positief.
    denk echter dat het niet gelukt is want ik had vandaag last van me buik, borrelig gevoel, kramp. ik had hoofdpijn en een beetje grieperig.
    maar als clomid niet voor een eisprong zorgt kan ik dus geen eisprong hebben gehad denk jij? want die zal echt niet na een half jaar ineens wel komen toch?
    alvast bedankt voor je hulp

    en hoe is het met jou, ik ben het topic wel gestart met een bepaald onderwerp maar ik hoop natuurlijk ook dat andere meiden suc6 hebben en ik zie dat jij een lange weg achter de rug hebt. zijn jullie nu bezig voor een tweede?
     
  13. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    Clomid zorgt ervoor dat een eiblaasje groeit. Als deze groot genoeg is, zet je eigen lichaam de eisprong in gang. Als je test positief was, dan kun je ervan uitgaan dat je een eisprong gehad hebt. Soms kan het zijn dat je lichaam niet goed reageert en daarom wordt soms voor de zekerheid Pregnyl gegeven. Zeker in combinatie met behandelingen zoals IUI, is het belangrijk om de eisprong en inseminatie rond hetzelfde tijdstip te laten vallen. Vandaar de Pregnyl.

    Lief dat je naar me vraagt. Wij zijn sinds januari bezig voor een tweede kindje. Nu zijn we meteen met ICSI begonnen. De ICSI in januari lukte meteen, maar helaas is dat met 11 weken in een miskraam geeindigd.:( Begin juni is er opnieuw een embryootje teruggeplaatst, dat is helaas niet gelukt. Over drie weken beginnen we weer met een IVF/ICSI-behandeling. Dus wij zitten ook weer volop in het medische traject.

    Hoe lang ben jij al bezig? Is voor de rest alles in orde bij jullie, of is dat nog niet onderzocht?

    Ik heb PCOS, we hebben een slechtere zaadkwaliteit en er speelt een bevruchtingsprobleem. Maar gelukkig hebben de behandelingen na heel veel moeite dan toch nog een prachtige meid opgeleverd.
     
  14. Zomerbries

    Zomerbries Fanatiek lid

    20 sep 2008
    3.539
    0
    36
    Heb ook pco en bij mij werkten de ovuteste van de babyboomshop perfect! nergens last van.
     
  15. pamsie

    pamsie VIP lid

    10 jan 2009
    8.086
    0
    0
    pedagogisch medewerker (kinderopvang)
    lelystad
    dat is goed om te horen Lynnes want die heb ik ook. en ik had alleen afgelopen weekend een positieve test dus ik ga er vanuit dat hij bij mij ook goed gewerkt heeft en we zijn flink aan de klus geweest. helaas wel gister ziek geworden last van kramp borrelende buik hoofdpijn en griep verschijneselen dus ben bang dat het eitje niet zal innestelen deze maand.
    maar dan ga ik wel vol goede moed naar de volgende ronde als het zo zou zijn.

    @jippie jeetje wat een weg heb je begaan en gelukkig heb je nu een dochter. hopelijk volgt de tweede sneller. ik duim mee dat het straks helemaal goed gaat.
     
  16. Zomerbries

    Zomerbries Fanatiek lid

    20 sep 2008
    3.539
    0
    36
    Pamsie, al zou er een eitje bevrucht zijn dan trekt die zich niks van aan hoor als je ziek bent, ten tijde van mijn innesteling zat ik aan de antibiotica maar t bleef echt lekker plakken! Spannende dagen dus voor je, zal voor je duimen hoor!
     
  17. pamsie

    pamsie VIP lid

    10 jan 2009
    8.086
    0
    0
    pedagogisch medewerker (kinderopvang)
    lelystad
    dank je lynnes nou zo als je nu aan me banner kan zien heb je gelijk gehad het maakt het eitje niet uit of je ziek ben want ik heb gister positief zwanger getest twee dagen voor me nod.
     
  18. Zomerbries

    Zomerbries Fanatiek lid

    20 sep 2008
    3.539
    0
    36
    Oh super nieuws om te lezen dus!!! :D:D van harte meis en geniet ervan!!
     
  19. tata

    tata Bekend lid

    28 dec 2008
    501
    0
    0
    Bij mij waren ze altijd positief. Acheraf bleek ik maandenlang geen eisprong gehad te hebben.
     
  20. pamsie

    pamsie VIP lid

    10 jan 2009
    8.086
    0
    0
    pedagogisch medewerker (kinderopvang)
    lelystad
    ook de ovulatie testen van babyboomshop of had jij andere?
     

Deel Deze Pagina