pijnlijk na voeding/kolven

Discussie in 'Stel je vraag aan de lactatiekundige' gestart door fidel2010, 18 aug 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. fidel2010

    fidel2010 VIP lid

    26 aug 2010
    6.659
    212
    63
    hallo,

    ik heb sinds een paar dagen na t voeden/kolven een pijnlijke borst, met name aan de onderkant van de borst, tegen de ribben aan ( net boven de beugel). na mate de borst weer voller wordt trekt de pijn ook weg. Ik gebruik de oxitocinespray voor de toeschiet met kolven.
    ook heb ik wel eens dat de tepel wit uitgeslagen is. als ik dan over de tepel wrijf kleurt deze weer mooi roze. de borst is niet rood/heeft geen harde plekken en kolf deze voor t slapen gaan goed leeg. vlak voor de voeding heb ik nergens last van, Tijdens de voeding/kolven voelt het als een opluchting en na de voeding wordt het dus pijnlijk ( 1 borst)

    ik moet er bij zeggen dat ik 1 borst bijna volledig alleen kolf, ivm terruggetrokken tepel, en op 1 borst voed het gaat dus om de borst waar ik mee voed

    volgens de HA kon het wel een verkramping zijn van de melkkliertjes door de spray, maar ook als ik de spray een dag niet gebruik heb ik hier last van. Ik heb er niet iedere dag last van, of iedere voeding, de ene dag is het ook erger als de andere dag..

    Ik ben ook al een keer ivm met vaak aanhappen en loslaten bij de HA geweest voor spruw. zij kon dit niet ontdekken. dit kon wel bij de leefdtijd horen volgens de HA ( 14 wkn)

    Mijn vraag is Wat kan dit zijn en wat kan ik hier aan doen?

    alvast bedank
    groetjes fidel
     
  2. Mirjam

    Mirjam Verloskundige

    2 dec 2005
    11.590
    2
    0
    verloskundige en lactatiekundige IBCLC
    hoi

    ik zie dat deze vraag per ongeluk is overgeslagen. Sorry!
    Is hij nog relevant en heb je nog aanvullingen? Dan beantwoorden we hem alsnog.

    Mirjam
     
  3. fidel2010

    fidel2010 VIP lid

    26 aug 2010
    6.659
    212
    63
    jah ik heb er nog steeds wel last van, tis wel minder geworden, maar soms ineens komt het ook opzetten. lijken periodes te zijn. zogezegt soms dagen nergens last, dan ineens een week iedere dag, voornamelijk savonds en smorgens.

    met de wit uitgeslagen tepel bedoel ik dat het is net alsof het bloed eruit is ( denk maar aan koude handen in de winter) op een of andere manier lijkt dit er wel verband mee te hebben want vaak als de borst pijnlijk is, is de tepel dus "kleurloos/wit"

    helemaal stoppen met de spray is ook geen oplossing want dan krijg ik de kolfborst niet goed leeg.. wat zijn de ideeen/adviesen hierover?
     
  4. fidel2010

    fidel2010 VIP lid

    26 aug 2010
    6.659
    212
    63
    ik ben toch niet weer vergeten?
     
  5. Mirjam

    Mirjam Verloskundige

    2 dec 2005
    11.590
    2
    0
    verloskundige en lactatiekundige IBCLC
    hoi

    ja ik vrees van wel, alhoewel, niet vergeten, maar we hebben sowieso een erg grote achterstand opgelopen in het beantwoorden van vragen, die ik vandaag aan het wegwerken ben. Nogmaals sorry.

    Het kan helemaal geen kwaad om door te gaan met die spray, ik heb ook nooit gehoord dat de klachten die jij beschrijft daarvan zouden komen.
    Het kleurloos wit zijn van de tepel lijkt meer op het vasospasme/syndroom van Raynaud. Het lijkt me niet helemaal duidelijk dat je dat echt hebt, omdat het soms wel en soms niet optreedt, maar het is wel precies hetzelfde symptoom.
    lees het volgende eens en kijk of je er iets mee kunt.
    Bij meer vragen hoor ik het graag weer.
    Borstvoeding.com: kenniscentrum voor borstvoeding - Aandoeningen - Raynauds, vasospasmen en borstvoeding

    Mirjam
     

Deel Deze Pagina