pindasaus over de datum

Discussie in 'De lounge' gestart door Zonnebloem92, 22 aug 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    4 dec 2012
    10.846
    4.213
    113
    Vrouw
    Zuid Holland
    Dacht ik net lekker pindasaus bij mijn patat te eten is het over de datum, houdbaarheid datum was :6 juni 2014.
    Zouden jullie het nog eten? Weet niet of dat kwaad kan met pindasaus, iemand ervaring?
     
  2. kris8

    kris8 VIP lid

    17 aug 2009
    8.032
    3
    36
    tja ik ben daar meestal niet zo moeilijk in.. als het nog goed ruikt en smaakt zal het w.s. nog wel goed zijn.
    Hangt een beetje van de soort af. Als het die langhoudbare is dan maakt die paar mnd volgens mij ook niet meer uit. ( soms zijn die sauzen wel 2 jaar houdtbaar ofzo.. volgens mij)
     
  3. Meisje89

    Meisje89 VIP lid

    9 jun 2009
    7.160
    1.394
    113
    Vrouw
    België
    Proeven, dan weet je het meteen!
     
  4. Amare

    Amare Niet meer actief

    Een paar dagen oké, maar 2,5 maand zou ik zo snel niet doen.
    Maar neem aan dat je friet inmiddels op is :D
     
  5. Pikapaas

    Pikapaas Actief lid

    18 jun 2014
    126
    0
    16
    NULL
    NULL
    Ik kijk zelden naar de datum en al zeker niet bij houdbare produkten. Als het er goed uitziet, goed ruikt en goed smaakt is het nog goed. Ruikt/smaakt het raar dan gooi ik het weg, ook als het nog niet aan de datum is.
     
  6. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.550
    526
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    wat stond er op... tenminste houdbaar tot of te gebruiken tot??? In het eerste geval wordt de kwaliteit gegarandeerd tot de genoemde datum, maar blijft het produkt ook na die tijd nog prima in te nemen.
    Is het "te gebruiken tot" (vers vlees, verse vis, dagverse zuivel etc) dan moet je iets voorzichtiger zijn.. maar ook dan geldt: gebruik je zintuigen! Ik durf gerust yoghurt, kwark of karnemelk enzo een week over de datum te openen hoor. Met melk ben ik weer voorzichtiger.
     
  7. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    dit. ten minste houdbaar op...... dan kan je het 9 van de 10x gewoon nog eten of drinken. het is niet ineens van de ene op de andere dag op die datum bedorven.
    ik heb vaak genoeg drinken van 3 maanden over de datum gedronken. sap bedoel ik. toetjes en melk gebruik ik standaard nog minimaal 3 dagen na de houdbaarheidsdatum. ik denk dat ik in 7 jaar tijd, 3x zure melk heb gehad. en dat was dan 2x ver vooooor de houdbaarheidsdatum..
    van de week nog een emmer yoghurt geopend die al 1 week over de datum was. er stond een tenminste houdbaarheidsdatum op dus ik heb het gewoon geprobeerd. niks aan de hand. was gewoon goed. ik zou het dus gewoon proberen.

    ik ben alleen met vlees voorzichtig. vooral met kip en varkensvlees.
     
  8. Mime28

    Mime28 Fanatiek lid

    24 nov 2008
    4.050
    1
    0
    Eens met de tenminste houdbaar tot opmerkingen.
     

Deel Deze Pagina