Hoi, Wij gaan beginnen met rijstebloem geven. Maakt het uit wanneer je dat geeft? 's ochtends of 's avonds? En moet het door alle flessen? CB boekje staat het aangegeven bij de ochtend en de avondfles. ik vind het lastig wanneer ik haar nu haar fruit en groente kan geven. Ze slaapt eigenlijk na de 1e fles ( altijd 180cc+6) na een half uurtje wakker gewoon weer verder tot de volgende fles. Dus tussendoor een fruithapje is geen optie voor haar. Ik ga haar er niet wakker voor maken Mag je fruit geven direct na een fles? Dan kan ik het namelijk gewoon na de 2e voeding doen.Of voor de voeding? En dit probleem hebben we ook bij de groentehap. Nu krijgt ze dat direct na haar fles. Maar is dat wel goed? Las ergens iets over afbraak van voedingsstoffen? Mag ze haar groentehapje ook voor de fles en dan maar kijken wat ze nog wil hebben van die fles? Flessen drinkt ze nu eigenlijk allemaal op. Maar als ik daarna haar fruit of groente geef dan krijgt ze volgens mij nooit een potje van 6 maanden op. Laat staan die van 4 maanden. Ik geef trouwens geen potje maar maak zelf groente en fruit voor haar. Maar ik wil wel de hoeveelheden gaan hanteren die bij haar leeftijd van potjes hoort. Oh en we mochten haar ook een broodkorstje geven. Stukje afbreken en tussen wang en tandvlees stoppen, zodat het een beetje zompig gaat worden en ze dit zal gaan inslikken om zo te wennen aan stukjes slikken. Zouden we nu ook haar fruit en groente wat minder fijn gepureerd kunnen geven?
Hoi, Wanneer je kindje een nieuw voedingsmiddel krijgt is het goed om dit in de loop van de ochtend te geven. Zo kan je kijken hoe dit bij je kindje bevalt. Wanneer dit goed gaat kun je het op een ander moment van de dag geven. Je kunt 1-2 keer per dag rijstebloem aan een voeding toevoegen. Vaak is het fijn om in de ochtend/avond wat meer verzadiging te hebben. Liever niet bij iedere fles. Vanaf 6 maanden heeft je kindje voldoende aan gemiddeld 4 voedingen van 200 ml (180 ml met 6 schepjes). Wanneer het niet lukt om fruit tussen de voedingen door te geven kan je kijken of je kindje na de voeding nog trek heeft. Dit geldt ook voor de groente. Wanneer het kauwen op een korstje een beetje gaat, kun je kijken of het fruit/groente minder gepureerd (met kleine stukjes) te gaan geven. Dit is in het begin altijd even wennen. Groetjes Angélique
Dank je voor je snelle reactie! Ik heb mijn nieuwe vraag ook al bij het Topic Voeding gezet maar ben wel benieuwd naar hoe jij als voedingsdeskundige er tegenaan kijkt. Wat is eigenlijk de toegevoegde waarde van rijstebloem? Het CB gaf aan dat we dit konden gaan geven zodat ze went aan vaste voeding. Maar doet ze dat ook niet door de fruithapjes en groentehapjes die ik voor haar klaar maak? Het voordeel zou ook zijn dat ze langer slapen door een verzadigd gevoel. Maar slapen doet ze ook prima. Of moeten we dit gaan gebruiken zodat we minder flesvoeding moeten gaan geven op een gegeven moment?
Hallo! Rijstebloem is inderdaad om te wennen aan een stevigere structuur en meer verzadiging. Maar wanneer fruithapjes al goed gaan en het niet nodig is voor de verzadiging of langer slapen, hoeft er ook geen pap gegeven te worden. Misschien is er dan ook meer ruimte (trek) in de fruit en groentehap. (Ook de broodkorstjes hoeven nog niet hoor, vanaf 7 maanden is dat ook vroeg genoeg). Het is altijd even puzzelen wanneer wat gegeven kan worden en hoeveel, succes. groetjes Femke