Hey meiden, Kamiel is inmiddels 1,5 jaar en zit in de NEE-fase. Vooral met het eten (natuurlijk)! Nou vinden we dat niet zo erg en hoeft hij ook niet van ons te eten (iets anders krijgt hij in ieder geval niet), maar we gaven hem vanavond wel een puzzel om mee aan tafel te spelen terwijl wij aan het eten waren. Wat vinden jullie daarvan, eten en spelen tegelijk? Goed of toch niet zo goed?
Stijn is nu bijna 1,5 en heeft ook een tijdje gehad dat hij speelde tijdens het eten. Als ik dat niet deed dan at hij niet maar gelukkig is hij nu die fase weer voorbij, hij heeft nu de fase dat hij alles zelf wil eten en als dat niet mag dan eet hij gewoon niet.
Hier ook spelen tijdens het eten, met alles (dus ook bord, bestek, tuitbeker etc. ). Ik denk dat als hij die afleiding niet zou hebben, hij helemaal niets binnen zou krijgen. Stilzitten is bepaald zijn hobby niet en eten ook niet echt. Dus ik zie er geen probleem in. Zo leert Kamiel dat hij wel aan tafel moet zitten om etenstijd, ook al eet hij dan niet. Soms moet je iets om de vrede te bewaren, toch?
Pfff, bedankt meiden. Ik dacht al helemaal dat ik een grote fout aan het maken was. En met dat leren aan tafel blijven tijdens het eten is inderdaad wel een goede insteek kar76. Bedankt!
Nou, volgens mij is ie dwars geweest als gevolg van een sprongetje. Meneer heeft vanavond zijn bord bijna helemaal leeg gegeten zonder ook maar een keer 'vervelend' te doen! En daarna ook nog een hele perzik en een peer! Ben zo trots op hem! Ik denk trouwens ook dat het te maken heeft met op tijd eten? Nu zijn we om 18u gaan eten en misschien is na 19u het voor hem allemaal gewoon te veel en is hij denk ik te moe (niet dat hij zich zo gedraagt...). Kan dat?
misschien ben ik dan te streng maar Dano krijgt geen speelgoed tijdens het eten.... ik praat met hem, lach met hem etc. soms als ik hem ophaal bij opa en oma zit hij te spelen tijdens het eten en dan klaagt oma dat hij niks eet. dus ik nee logisch toch spelen is veel leuker. maarja dano is net een jaar misschien heb ik dat straks juist wel nodig.
Hier gaat de eerste helft van zijn warme eten er zonder problemen in en dan begint het gelazer... Dan schakel ik altijd het redmiddel speelgoedautootje in, dan speelt hij en ondertussen eet hij lekker door