spw3 kinderopvang thuisstudie

Discussie in 'De lounge' gestart door MB2005, 28 okt 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MB2005

    MB2005 Fanatiek lid

    30 apr 2006
    1.290
    0
    0
    Spijkenisse
    Hoi,
    Ik heb een vraagje voor degene die deze opleiding doen of hebben gedaan, en dan met name degene die een thuisstudie hebben gedaan.
    Ik vroeg mij af of je kansen op werk net zo groot zijn met een thuisstudie als dat je de opleiding doet via een school?
    Ook wilde ik ervaringen weten en ik wil graag weten bij welke organisatie je de studie gevolgd hebt.
    Ook zie ik soms informatie over een basisopleiding, die is dan korter en dan kan je makkelijker doorstromen. Ik heb zelf mijn twijfels of dat zinvol is, maar misschien hebben jullie daar ook ervaring mee:D

    Ik hoop reacties te krijgen.

    Groetjes MB2005.
     
  2. Femmetje

    Femmetje Bekend lid

    24 mrt 2008
    815
    0
    0
    hoi ik heb hier ook weleens een topic over geopend. De thuisstudies zijn gewoon erkend, ik kon kiezen uit loi nti en nha. Nha was veel goedkoper, daarna nti en loi het duurste. Zat best veel prijsverschil in. Toch heb ik geen van allen gedaan. Ik heb eerst een aantal kinderopvangcentra hier in de omstreken gecontacteerd en peuterspeelzalen. Zij raadden mij allemaal stuk voor stuk aan toch de opleiding via een roc te gaan doen. Vooral ook omdat vanaf volgend jaar de opleiding alleen nog maar competentiegericht is. (hoe ik geinformeerd ben hoor, kan dat het inmiddels alweer veranderd is) Ik heb toen een bbl plaats gevonden ook dus voor mij was de keuze toen snel gemaakt, werken en 1 dag naar school op het roc. Dus ik doe hem nu toch niet via de thuisstudie. Al heb ik wel maanden gezocht op welke instanties nou goed waren. De een zegt nha is niks, de ander vond het weer goed. Zelfde geldt voor nti en loi, de meningen en ervaringen zijn daar echt over verdeeld. Succes met je keuze. Groetjes
     
  3. Femmetje

    Femmetje Bekend lid

    24 mrt 2008
    815
    0
    0
    o ja, de opleiding bij roc's en dergelijke daar bestaat spw ook niet meer, dat is allemaal pw geworden. Terwijl het bij de thuisstudies nog wel spw is.
     
  4. kiss87

    kiss87 Fanatiek lid

    6 jun 2009
    2.046
    0
    0
    Ik heb er ervaring mee!!

    Ik heb via loi spw3 gedaan. Een pittige studie, want je doet praktisch alles in je uppie. Maar als je discipline hebt om het te doen, kan ik het je wel aanraden!

    Ik heb in 2 jaar tijd de studie afgerond! Het eerste jaar alleen maar gezocht naar een stageplek, uiteindelijk gevonden (heeft lang geduurt, ze nemen liever geen loi-er aan)... En nu nog werk ik bij dat kdv!! Mocht daar ook stage lopen (niet betaald) maar wel met contract aanbod, wanneer ik mijn diploma zou halen. En dat is dus gelukt.

    Heb geen moment spijt gehad hoor!! Maar zoals ik al zei, moet je echt wel discipline hebben! En echt doorzeuren om een stageplek, dan maar niet betaald.. Het gaat immers om de toekomst, dus 2 jaartjes investeren was voor mij geen probleem.
     

Deel Deze Pagina