Tandjesgroeisprongangst

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door ettol, 3 mrt 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. ettol

    ettol Actief lid

    21 aug 2013
    233
    56
    28
    #1 ettol, 3 mrt 2018
    Laatst bewerkt: 3 mrt 2018
    Pffff.... Gadverdamme mijn 6 mnd dochter is in een helse fase terecht gekomen. s Nachts iedere 1.5 uur wakker dan wat willen eten (bv) en bij mij slapen. Voordat ze dan weer in eigen bed wil zijn we een uur verder. Dan slaapt ze even en begint het weer.

    Vandaar mijn titel want ik vrees dat er van alles speelt. Leuke fase dit. Enig idee hoe lang dit duurt? Of moet ik haar laten pruttelen en/of op eigen kamer gaan leggen?

    Fles drinken doet ze sinds kort pas een beetje dus papfles is nog geen optie
     
  2. Adrianna

    Adrianna Niet meer actief

    Bij ons duurde het wel een aantal maanden, alleen kwam hij niet voor een fles, maar was gewoon wakker midden in de nacht.
     
    Vero0504 vindt dit leuk.
  3. Imona

    Imona VIP lid

    8 feb 2014
    5.301
    3.882
    113
    Hier is het ook met 6 maanden begonnen.
    Tandjes. Verkouden. Sprong. Nachtmerrkes. Tandjes..
    Een poosje 4x er uit gemoeten (geen fles overigens) om even te troosten.
    Toen een periode 1 of 2x. Toen 2.5 week 6x per nacht. En nu slaapt hij sinds een week weer lekker door van half 8 tot half 8.

    Ik zou met je kindje mee gaan. Het is een fase. Gaat vanzelf over. Als ze wel bij jou slaapt lekker laten doen. Zo komen jullie allebei aan de meeste rust. Je ziet vanzelf wanneer het beter gaat en dan zou je haar weer in haar eigen bedje kunnen proberen.

    Hier ons zoontje ook een paar keer bij ons in bed beland. Prima. Als hij dan wel slaapt. En op een x werd hij niet meer wakker, of heel weinig en toen hebben we hem gewoon weer in eigen bed gelegd.
     
  4. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.995
    113
    Die momenten gaan er nog wel meer komen dus als je de kans ziet zou ik voor een methode kiezen die je later door ook kan blijven handhaven in t geval een ander gelijktijdig ziek is bijv. Maar wel een waarmee je de meeste rust zelf kan pakken en die werkt voor die kleine.

    Rond 10 maanden en 14 maanden zit er ook weer een fijne periode. Die van 14 maanden is eigenlijk de eerste echt heftige merk ik, de voorgangers vielen wel mee. En dan hebben we gelukkig nog heel stevig kiekeboe geoefend met dr sinds het allereerste moment (begon met oefenen om een spuugdoekje van dr gezicht te kunnen halen mocht ze in bed iets op dr gezicht krijgen en werd gelijk kiekeboe).

    Dr eerste tanden waren er in mei, dus met 6mnd. Die kwamen als een verrassing hadden we niks van gemerkt. De twee die erna kwamen waren vervelender en daarna kwamen er 4 waar ze t echt wel pittig mee had en gaandeweg zijn de aantallen gelijktijdig alleen maar hoger geworden. Nu 9 tegelijk precies kiezen dus feestje maar het is te doen voor dr geloof ik. Regulier bijtringen, fruit ipv groente, waterijs met een nubby sabbelzakje, dentinox, en paracetamol als t echt ellendig is (die van ons is resistent voor paracetamol bij pijn dus heeft ibuprofen voorgeschreven gekregen maar die zou ik ontwijken zo lang als mogelijk is ivm risico maagbloedingen). Draagdoek vinden sommige helemaal top, die van ons kauwde graag op de veters van mn vest (puntjes afgeknipt en knoop ingelegd) en op een knisperboekje.

    De ene ellende was nog niet over en je belandde weer in de andere fase. Her en der wat rustige dagen maar van 6mnd tot 12 mnd was er altijd wel weer wat en voor ons liep t gewoon in een grote mengelmoes door. Op een gegeven moment ben je redelijk resistent en heb je je methode wat werkt voor je kindje dus het lijkt misschien verschrikkelijk zo'n lange periode maar ik vond t wel meevallen enige wat vervelend was, was dat dr verborgen reflux rond die tijden veel heftiger was.

    Die 14 maanden sprong is de mama kleefperiode en owee als je uit t zicht gaat dat vond zelfs die van ons niet goed en die heeft geen spoor van verlatingsangst. Je armspieren worden goed getrained die weken, hier eentje van 10kg maar ik geef t de mama's met zwaardere kindjes te doen. Staat nu een recent topic over die 14mnd, lees eens door en dan weet je wat er gaat komen. Misschien helpt dat mede om een bepaalde lijn te kiezen.

    Mocht je nog geen kiekeboe of verstoppertje spelen raad ik je aan daarmee te beginnen voor de 10 mnd sprong heb je daar ook profijt van. Ze vinden t reuze leuk en leren gelijk dat uit t zicht nog niet betekend dat iets weg is.
     
  5. ettol

    ettol Actief lid

    21 aug 2013
    233
    56
    28
    Ja ik weet het ook nog vaag van dochter 1, maar die kon toch wel wat beter slapen.
    Ik vind het nu misschien ook zwaarder omdat ik ook nog een peuter heb rondlopen. Dus nooit echt een moment om uit te rusten. Wat ben ik jaloers op ouders van babies die al vroeg goede slapers zijn!

    Nuja het is idd een kwestie van uitzitten. Dochter 2 sliep de eerste 3 mnd erg goed dus daarom had ik hoop, maar ok dat komt dan wel later. Dochter 1 slaapt pas sinds ze 20 mnd was van 7 tot 7.

    Gelukkig zijn het wel lieve knuffeltjes
     
  6. MamaLe

    MamaLe Fanatiek lid

    28 mrt 2015
    1.998
    221
    63
    Ik wil je niet ontmoedigen maar hier is het een half jaar drama geweest met slapen Ene nacht beter dan de andere maar eigenlijk iedere nacht minimaal om de 3 uur wakker. Sinds een kleine week gaat het hier pas beter. Pap fles, fles met kv, niks hielp (gaf tot 2 weken terug nkg bv). Hier heeft ze tussen 5,5 en 11,5 maand wel 8 tanden, 4 kiezen en 2 hoektanden door gekregen dus ze had ook heel wat te verduren. Succes en een knuffel. Ooit wordt het beter!!
     

Deel Deze Pagina