Esmee is nu 2 maanden oud, ze weegt ongeveer 5800 gram en is 60 cm. Gisteren op het cb raadde de vpk me aan om 6 schepjes op 180 water te doen ipv 5 schepjes op 150 water. Esmee was namelijk helemaal niet tevreden na de fles terwijl ze er met de dental speen wel 30 minuten over doet. Nu met 200 ml per fles (5 x daags) is ze heel tevreden en houdt de tijd tussen de voedingen beter vol. Maar als ik uitreken (150 x kg lichaamsgewicht) dan krijgt ze wel teveel. Maar volgens mij heeft Esmee dit echt nodig, zou het geen kwaad kunnen als ze nu teveel krijgt? En klopt het dat 200 ml het maximum aan flesvoeding is, en dat je alleen op kunt hogen met potjes bij honger?
Hoi, Gezien haar gewicht mag ze dit best hebben. De richtlijnen zeggen dat je niet meer dan 1 liter flesvoeding per dag zou moeten geven. Dit ivm bepaalde eiwitten en de nieren. Echter er zijn altijd uitzonderingen, maar als je straks een keer meer zou willen geven dan zou ik het wel overleggen et het Cb. Ilja
Ik denk dat ik dan alleen maar op kan hogen met de potjes toch? Esmee spuugt trouwens helemaal niet op dit moment dus mijn gevoel zegt dat ze dit wel kan hebben. Vanaf welke leeftijd mogen ze wel meer dan een liter? En als ik van 5 naar 4 voedingen ga moet ik die liter dan verdelen over 4 flessen? Of blijft ze dan 200 per fles houden, want dan krijgt ze dus op een dag minder..
Potjes kunen vanaf 4 maanden gegeven gaan worden, maar dan moet je het zien als extra. De kindjes groeien van de melk. Meestal wordt geadviseerd om vanaf 6 maanden te beginnen met fruithapje en groentehapje. Met name als er in de familie sprake is van een verhooge kans op allergien. Als je straks een keer over gaat naar 4 flessen (richtlijn is eventueel vanaf 5 maanden) dan zou je 4 x 200cc geven. Daarnaast geef je dan vaak dikspa, thee etc. dus de hoeveelheid vocht blijft daardoor op peil. Meer dan een liter melk is voor de meeste kinderen niet zo goed. Althans dat wordt door de medici gezegt. Als je sporadisch wat meer geeft is dat niet erg, maar op langere termijn zou het gewoon niet goed zijn. Ilja
Wanneer kan ik over naar 4 flessen? Dan laat je toch ineens de laatste fles weg? Ik denk dat ze dan midden in de nacht wel wakker wordt!