Ik ben bijna 34 weken zwanger. Mijn zoontje van 4 wat vandaag wat vervelend met naar bed gaan, dus uit een reflex til ik hem op en breng hem richting de trap om na te denken. Mijn partner is er niet blij mee en noemt me egoïstisch omdat ik op dat moment niet aan de baby dacht met tillen. Is dat zo? Was dat ook egoïstisch? Heb maanden bijna niets getild. Hield er al rekening mee, maar dit keer vergat ik even dat ik geen 19 kilo op moest tillen. stom hè van me.... maak me gelijk zorgen!!
Tja, ik weet het niet. Ondervind je zelf pijn bij het tillen? Ik til zo af en toe ook mijn oppaskindje van bijna 5, maar ik heb geen pijn. Egoïstisch vind ik het zeer zeker niet .
Nee heb geen pijn bij het tillen. Maar nu wel harde buiken. Niet echt heel pijnlijk. Hetzelfde als ik op een dag teveel gedaan zou hebben.
Je kunt denk ik niet egoistisch handelen als je iets in een reflex doet. Je dacht er gewoon even niet aan. Dat kan gebeuren. Achteraf kun je pas zeggen dat het 'gelukkig' niks in gang heeft gezet. Dus nu rustig houden en afwachten denk ik.
Soms kan je gewoon ook niet anders hé, maar da's daarom niet egoistisch hoor! Mijn dochter was 12 maand toen ik hoogzwanger was, ik moest dus dagelijks nog tillen.. misschien minder in kilo's maar wel meer! Dat heb je nu eenmaal als je al een gezin en huishouden hebt, trek je er niet teveel van aan! Zolang jij geen last ondervind!
Ik til mijn zoon elke dag, meerdere keren per dag en loop zelfs met hem rond. Oke, hij weegt geen 19 kg, hooguit 13 kg, maar wel veel vaker. Oh ja en ik ben 39 weken zwanger op t moment Zolang jij geen pijn oid hebt, zie ik het probleem niet zo. En egoïstisch zou ik het zeker niet willen noemen.
Je mag eigenlijk niet meer dan 5 kg. tillen, maar dat is meer voor jezelf. Voor je rug Enzo. Omdat alles week is geworden. Volgens mijn vk kon het geen kwaad voor de baby.
Tja mijn dochter is 17md en 10 kg. Die til ik doorgaans de trap af, de auto in, als ze niet wilt lopen etc etc du tientallen keren op een dag. Voor de baby niet erg, mijn rug daarentegen merkt het wel op het einde van de dag. Ach ja niets aan te doen. Oh en ik ben 38 wk zwanger
Hier twee kids rondlopen. Jongste is 22 mnd 15 kilo al en flink aan de peuter puber Ik heb al twee weken weeenremmers gehad, bmm is verweekt ... En toch moet ik zoontje wel 10x per dag of meer oprapen. Of hij valt of hij klimt ergens op waar hij af moet, in en uit kinderstoel, auto, fiets of kinderwagen .... Zal wel moeten heb geen andere opties! Ook al wordt ik veel geholpen en kan smiddags plat. Heb al vanaf week 24 harde pijnlijke buiken, elke week cts , elke week gyn. Ze weten ervan en adviseren zo min mogelijk de harde buiken te triggeren.
Oh...wist ik niet dat tillen niet mocht. Ik til mijn dochter heel veel, dansen, knuffelen, en dan heb ik haar boven mijn buik, tegen mijn maag zeg maar..ze is iets van 13 kilo en ik ondervind geen harde buiken daarvan, of pijn ergens. Ik hou het wel minder lang vol als een paar maanden geleden.
Ik til mijn vierjarige ook af en toe nog op hoor. Ik dacht dat ze altijd zeggen 10 kilo aan elke kant, maar dat heb ik misschien ook wel zelf bedacht. Iedereen wordt nu al gek als ik een strandtas op til... Ik lees dit net op een site van een verloskundigenpraktijk: Zwaar tillen kan geen kwaad voor de baby. Het is alleen wel de vraag of het verstandig is voor je eigen lijf. Je buikspieren worden door tillen belast, terwijl hun functionaliteit niet optimaal is als je zwanger bent. Hierdoor bestaat het gevaar dat de buikwand na de zwangerschap erg is verzwakt.
Tja, je ontkomt er soms niet aan toch? Ik moet mijn dochter van 13 kg ook de hele dag door tillen. In en uit bed, in en uit de autostoel, in en uit bad, etc. Ik loop inmiddels overtijd Dus ik denk niet dat de baby er schade van heeft ondervonden hoor! Eerder mijn eigen rug idd.
Ik til ook nog veel te veel hoor. Til mijn dochter ook gewoon op. Ookal weegt ze niet zoveel. Probeer maar eens onder tillen uit te komen als je al 3 kids hebt lopen
Je ontkomt niet altijd aan tillen. Ik heb op mijn werk ook wel eens een patiënt moeten ondersteunen die dreigt flauw te vallen, een 85-jarige laat je niet zomaar pats op de grond vallen. En als je al kinderen hebt geldt hetzelfde. Alleen in specifieke gevallen, maar dan geeft je Vlk dat aan. Bv als je vliezen gebroken zijn als je baby niet is ingedaald.